15 kawałków, które musisz zabrać w daleką podróż

 

Wsiadasz do auta, odpalasz. Znajomy dźwięk uspokaja. Czegoś jednak wciąż brak. Wśród kilkunastu składanek nie możesz znaleźć kawałka, który oddawałby twój nastrój w tej chwili. Każdy przez to kiedyś przechodził. Poniżej znajduje się lista piosenek, które wzbogacą  niejedną samochodową podróż o nowe doznania.

Listę otwierają pozycje przeznaczone do jazdy za dnia. Ciepłe gitarowe brzmienie country zmieszanego z popem uspokoi nawet największego furiata.

1. Blind Melon – Change

Na pierwszy ogień idą chłopaki z Californii. Jest to typowy dla Stanów Zjednoczonych rock z elementami country.

 

2. The Proclaimers – 500 miles

Bliźniacy ze Szkocji wprowadzają rytm, który rozbudzi każdego kierowcę. Jest to solidna dawka wyspiarskiego rocka.

 

3. Ram Jam – Black Betty

Kultowy kawałek, który doczekał się wielu różnych wersji. Na drogę jednak najlepszy jest zespół Ram Jam z ich rockowym brzmieniem i silnie amerykańskim wokalem, który pobudzi was na trasie.

 

4. John Denver – Take Me Home, Country Roads

Muzyka, która kojarzyć może się tylko z długą autostradą i pustynną spiekotą. John Denver przywołuje te klimaty przez swój kojący głos i muzykę country.

 

5. Tex Perkins & The Dark Horses – What do you want to now?

Męski kawałek. Niepowtarzalny głos Perkinsa z czasów grzeczniejszej części jego kariery sprawia, że każdy samotny kierowca podkręci volume i zanuci pod nosem refren.

 

6. The Allman Brothers Band – Midnight Rider

Macon w stanie Georgia – i wszystko staje się jasne. Grupa braci Allmanów przywodzi na myśl hity takie jak Hotel California” czy Simple man”. Dokądkolwiek prowadzi twoja droga – muzyka country nie pozwoli ci na niej utknąć bez dobrej atmosfery.

 

7. Fossil Collective – Wolves

Powoli odpływamy od muzyki country. Ten kawałek doda ci sił o zmierzchu, jednocześnie nie drażniąc nerwów wysokimi tonami. Fossil Collective to duet Davida Fendicka i Jonny’ego Hookera, których inspiracją są klasyczne albumy Neila Younga.

 

8. Franz Ferdinand – Take me out

Na naszej liście znów zawitali Szkoci. Tym razem jest to zespół Franz Ferdinand, który wypełni nasz samochód dobrym indie rockiem.

 

9. Queens Of The Stone Age – No one knows

Gdy mowa o indie rocku, nie mogło zabraknąć weteranów. Queens Of The Stone Age i ich kultowe No one knows” to jeden z tych kawałków, które utkną w głowach słuchaczy na długo.

 

 

Gdy już zapada zmrok, mamy ochotę na coś, co upłynni nasze myśli i pozwoli skupić się na trasie. Jak się okazuje, niektóre piosenki są wprost do tego stworzone – ale działa to jedynie o odpowiedniej porze dnia.

 

10. Arctic Monkeys – A.M.

Jedyny pełny album na tej liście. Znalazł się tu dlatego, że jego koncepcja sprawia, iż świetnie nadaje się do jazdy, a każda kolejna piosenka tylko nas w tym utwierdza. Poniżej „Do I Wanna Know”, pierwszy kawałek z albumu.

 

11. Blackmill ft. Veela – Let it Be

Następuje zmiana klimatu. Pora, by radiem zawładnęła muzyka elektroniczna. Na pierwszy ogień idzie brytyjski artysta Blackmill.

 

12. Pretty Lights – Finally Moving

Według niego samego jest głosem nowego pokolenia amerykańskiej sceny muzyki elektronicznej. Derek Smith, znany jako Pretty Lights, wprowadza nas w trans, w którym droga to jedyne, co się dla nas liczy.

 

13. Rittz ft. Mike Posner – Switch Lanes

By przełamać tempo muzyki elektronicznej, na liście pojawia się pierwszy i jedyny raper  Rittz z Pensylwanii. Pomimo słonecznego dnia pokazanego w teledysku, znacznie lepiej słucha się tego kawałka w godzinach wieczornych.

 

14. M83 – Midnight City

Kolejny kultowy kawałek. Midnight City to esencja nocnego życia miasta i nie mogło zabraknąć go na naszej liście.

 

 

Na koniec pozostaje życzyć udanej podróży i jak zawsze – odkrycia niespodzianki. Jest to kawałek, który sprawi, że ciężko będzie wam zachować ograniczenie prędkości. Nie dla osób, które mają ciężką nogę.

15. Judas Priest – Turbo Lover

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska