Pięć najpopularniejszych i najpiękniejszych piosenek na pierwszy taniec

 

Kiedy sala jest zarezerwowana, goście zaproszeni, pozostaje pewna istotna sprawa – pierwszy taniec. Niezależnie od tego, czy decydujecie się na wyuczoną choreografię, czy będziecie kołysać się do rytmu muzyki, musicie odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie – do jakiej piosenki? Zadecyduje to o jego tempie oraz rodzaju. Mamy dla przyszłych młodych par kilka znanych propozycji, które, mamy nadzieję, będą dla was inspiracją. 

Wielu nowożeńców ma problem z wyborem utworu do pierwszego tańca. Jest nim zarówno tempo, jak i inne czynniki. Zdaniem wielu warto zwrócić uwagę na tekst, ponieważ im bliższy waszym sercom, tym przyjemniej będzie wam się tańczyło. Najwięcej młodych decyduje się na swój pierwszy taniec w rytm walca angielskiego lub wiedeńskiego. I właśnie takie utwory jako propozycję dla was przygotowaliśmy. 

 

 

Miejsce 5

Paweł Domagała – „Weź nie pytaj”

To utwór, który był hitem 2018 r. Paweł Domagała jak zwykle zachwycił prostotą melodii i tekstem, który uderza w punkt. Ponieważ jest to dość młoda piosenka, dlatego znalazła się na 5. miejscu. Pomimo swojej niedawnej premiery, widziała niejeden pierwszy taniec. Tak jak wspomniałam, jej urok tkwi przede wszystkim w tekście, który odwołuje się do miłości, która nawet w codzienności potrafi być lekiem na całe zło. Melodia jest na tyle wdzięczna, prosta i spokojna, że spokojnie każdy choreograf z nią sobie poradzi. Nawet jeśli wy chcielibyście się przytulać i bujać bez skomplikowanego układu, ten utwór to strzał w dziesiątkę! 

 

 

Miejsce 4 

Whitney Houston – I have nothing

Nieśmiertelny utwór. Wokal Whitney Houston gra tutaj ogromną rolę i buduje napięcie, które wy możecie wykorzystać w swoim pierwszym tańcu. Dzięki temu możecie stopniować swoim gościom dawki emocji. Zacząć od czegoś prostego, np. kroku podstawowego walca wiedeńskiego, później proste figury, a w momencie kulminacyjnym  jeśli jesteście na tyle odważni  zrobić podnoszenie. Jest to naprawdę dobry sposób organizacji pierwszego tańca, ponieważ zaproszone przez was osoby nie będą się nudzić i na pewno zapamiętają wasz taniec na długo, w kategorii najlepszy z najlepszych. Dodatkowym atutem tego utworu jest tekst  naprawdę piękny: Nie odchodź ode mnie, nie mam nic, jeśli nie mam ciebie”.

 

 

Miejsce 3

Ed Sheeran Thinking out loud

To już od kilku lat faworyt wśród nowożeńców. To utwór, którego teledysk budzi u widza ogromne emocje. Kobieta w białej, zwiewnej sukience i elegancki mężczyzna, którzy tańczą w ogromnej, można powiedzieć królewskiej sali. Ich spojrzenia, ruchy powodują, że młodzi mogą poczuć chęć, aby ich pierwszy taniec wyglądał w ten sposób. I słusznie, pomimo tak wielu akrobacji w teledysku, do utworu można ułożyć imponującą choreografię, która wzbudzi zachwyt u wszystkich. Dodatkowo, jak na piosenkę Eda Sheerana przystało, tekst zachwyca, a melodia jest tak liryczna i piękna, że pozostaje tylko tańczyć!

 

 

Miejsce 2

Goo Goo Dolls  Iris

To utwór, który od wielu, wielu lat nie schodzi z listy faworytów na pierwszy taniec. Flagowy numer zespołu Goo Goo Dolls. Kiedy słyszy się tę nazwę, od razu na myśl przychodzi nic innego, jak tylko nieśmiertelne Iris. Melodia, która jest na tyle spokojna, że poradzą sobie z nią nawet ci najbardziej oporni. Co ważne, nie jest utrzymana w jednym tonie, a powoli stopniuje u słuchacza napięcie. Idealnie wpasuje się w rytm walca wiedeńskiego. Utwór, który niezmiennie kojarzy się z miłością, ma nieskomplikowany tekst, który swoją głębię chowa w prostocie. I może właśnie ta prostota skusi was, by to właśnie Iris stało się waszą piosenką? 

 

 

Miejsce 1

Ed Sheeran  Perfect

Ed Sheeran króluje na listach najpopularniejszych piosenek na pierwszy taniec. Po wydaniu nowego albumu, zdecydowanie najpopularniejszym utworem stał się Perfect, który nie schodzi z list ślubnych przebojów. To numer, który budzi niesamowite uczucia. Melodia swoim spokojem i melancholią podbija serca nowożeńców. Oczywiście, w połączeniu z wzruszającym tekstem tworzy mieszankę niezwykłych emocji. Właśnie dlatego utwór ten stał się swego rodzaju hymnem, który wybrzmiewa na niejednym weselu. Dodatkowym atutem utworu jest to, że daje ogromne pole do popisu. Trwa ponad 4 minuty i sprawia, że możecie w pewien sposób bawić się tańcem, gdyż utwór powtarza właściwie cały czas podobne sekwencje. 

 

Jak sami widzicie wybór piosenki na pierwszy taniec nie należy do najłatwiejszych. Generalnie niech to będzie utwór, który dobrze kojarzy się wam obojgu. Niech ma piękny tekst i melodię, która wam odpowiada. Oczywiście powyższe propozycje są najpopularniejszymi, a wy możecie szukać takiej, do której jeszcze nikt nie zatańczył. Możecie także postawić na zupełnie inny rodzaj tańca np. na rumbę lub rock'n roll, a wówczas żadna z powyższych piosenek nie będzie pasować. W każdym razie życzymy wam powodzenia w wybieraniu i uczeniu się pierwszego tańca. Trzymamy kciuki!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska