Optymistyczna playlista na dzień dobry

 

Poranki są trudne. Budzik, który donośnie komunikuje, że czas wstawać, brzydka pogoda za oknem, lista zadań do zrobienia. Nierzadko motywacja spada nam do zera od samego rana. Jednak są sposoby na to, żeby ta pora była znośna, a my nabierzemy energii na cały dzień. Oprócz pożywnego śniadania sprawi to oczywiście muzyka!

Muzyka wywołuje w nas silne emocje, dlatego warto zacząć dzień  od piosenek energicznych i dających kopa do działania. Badania naukowe potwierdziły, że nie chodzi tylko o tekst czy rodzaj muzyki, ale też tempo, w jakim piosenka jest nagrana. Do swojej porannej playlisty dorzuć więc szybkie i skoczne piosenki, a także te, których tekst jest pozytywny i pełen optymizmu. A oto nasza playlista na „trudne”, zimowe poranki:

 

Queen – Don’t Stop Me Now

Według badań przeprowadzonych przez firmę Alba dwa lata temu, piosenką, która najbardziej uszczęśliwia jest właśnie ten hit z 1978 roku. Badana grupa Brytyjczyków w większości potwierdziła, że to najbardziej pozytywna piosenka na przestrzeni ostatnich 50 lat. My się całkowicie zgadzamy i śpiewamy razem z Freddiem: „Dont stop me now I’m having such a good time!”.

 

Dwa Plus Jeden – Iść w stronę słońca

„Iść, ciągle iść w stronę słońca (…)Witać jeden przebudzony właśnie dzień. Wciąż witać go, jak nadziei dobry znak. Z ufnością tą, z jaką pierwszą jasność odśpiewuje ptak” – i tego się trzymajmy. :)

 

Pharrell Williams – Happy

Trudno tej piosenki nie znać. Krótko po premierze rozbrzmiewała we wszystkich stacjach radiowych, telewizyjnych oraz pojawiały się liczne interpretacje teledysku. Ten hit sprzed pięciu (!) lat nadal wywołuje uśmiech na twarzy i na pewno nie jedno miłe wspomnienie. Dlatego śpiewamy głośno: „(Because I'm happy) Clap along if you feel like happiness is the truth”.

 

Gigi D’Agostino – L’Amour Toujours

Na poranne korki przyda się muzyka, która odwróci uwagę od samochodów poruszających się w żółwim tempie. Hit z 1999 roku na pewno Cię rozbudzi i naładuje akumulatory (nie tylko w aucie).

 

Tabb & Sound’n’Grace – Dach

Optymistyczna polska piosenka, która nie pozwala palcom, wystukującym rytm, „usiedzieć” na miejscu. Łatwy do zapamiętania tekst, który szybko wbija się w pamięć i pozostaje tam do wieczora. A potem…: „O północy wejdźmy na dach, By pod gołym niebem spać, I niech każdy to widzi, Co znaczy szczęśliwym być tak!”.

 

Justin Timberlake – Can’t stop the feeling!

Piosenka do animowanego hitu „Trole” zyskała ogromną popularność. Nic dziwnego, skoro jest tak pozytywna i nogi same ruszają do tańca! Nawet pisząc to, kiedy piosenka leci w tle, mam ochotę potańczyć z Justinem i zaśpiewać: „I got that sunshine in my pocket, Got that good song in my feet”.

 

Strachy na lachy – Dzień dobry, kocham Cię

Jak idealnie zacząć poranek? Powiedzieć komuś „dzień dobry, kocham Cię”. Uśmiech sam rozpromienia twarz, a na sercu robi się ciepło na resztę dnia. Powiedz dziś komuś, że go kochasz!

 

Jason Mraz – I’m Yours

Czas trochę zwolnić… Wypić dobrą kawę, usiąść przy oknie i rozkoszować się tym wspaniałym porankiem. Nie zaszkodzi rozsiąść się wygodnie w ramionach ukochanego, który nuciłby do ucha: „Scooch on over closer, dear, And I will nibble your ear”. ;)

 

Enej – Może będzie lepiej

Nastawienie to 50% sukcesu (tak naprawdę nie wiem, ile naprawdę, ale myślę, że dużo). Jeżeli od rana będziesz sobie powtarzać, że to będzie dobry dzień, zaczniesz szybciej dostrzegać rzeczy, które potwierdzą tę teorię. Dlatego spójrz w lustro, uśmiechnij się promiennie do siebie i powiedz: „A Może będzie lepiej, gdy wszystko z siebie dam!”.

 

Billie Joel – Uptown Girl

Jeszcze jako mała dziewczynka pamiętam, jak włączałam tę piosenkę i tańczyłam po całym mieszkaniu. Robię to do tej pory. Cóż wyzwala w nas więcej euforii niż taniec? Tańcz o poranku do skocznej muzyki, a uśmiech sam będzie ci się cisnął na usta przez cały dzień!

 

Grzegorz Hyży, TABB – Na Chwilę

Kolejna piosenka idealna na poranek w stylu „slow”. „Zamknij na chwilę oczy nie myśl o tym, czy boisz się czy nie, Na chwilę zostawmy w tyle rozczarowań gniew”.

 

Wham! – Wake Me Up Before You Go-Go

Utwór, który idealnie nadaje się na budzik. Pierwsze sekundy są spokojne, żeby wybudzić ze snu, a potem rozgrzewające rytmy i głos George’a Michaela motywują do wstania z łóżka tanecznym krokiem.

 

Melanie Fiona – Monday Morning

Które poranki są najgorsze? Oczywiście poniedziałkowe. Tym bardziej, jeśli dostajemy takie wiadomości, o których śpiewa Melanie w swojej piosence o rozstaniu. Jednak, gdy nie wsłuchujemy się w tekst, mamy do czynienia z przyjemną dla ucha piosenką, do której też można się poruszać.

 

Kayah feat. Idan Raichel – Po co

„Jedyne co prawdziwe to jest tu i teraz. Jest pięknie nie narzekaj. Po co po co po co po co?” – śpiewa Kayah. Piosenka ma bardzo życiowy tekst i do tego jest rytmiczna, zatem idealnie nadaje się np. do porannego joggingu.

 

Katrina & The Waves – Walking on Sunshine

Gdy wszystko układa się po naszej myśli, mamy ochotę wykrzyczeć to całemu światu. Jak bohaterka tej piosenki. Czuje się kochana i szczęśliwa. Nawet, gdy nie najlepiej Ci się układa i masz dość, włącz sobie tę piosenkę i bądź wdzięczny chociażby za to, że mogłeś wstać z łóżka, a w perspektywie masz nowy dzień i nowe szanse na szczęście. I śpiewaj: „I’m walkin’ on sunshine (Whoa oh), And don’t it feel good?”.

 

Anna Jantar – Tyle słońca w całym mieście

A skoro już o słońcu mowa, nie mogło zabraknąć na tej playliście piosenki wspaniałej polskiej artystki o urokach zakochania.  

 

Voodoo & Serano – Give me the power

Oj tak, o poranku potrzebujemy dużo energii, żeby przetrwać resztę dnia! „Give me the Power” nie jest polecana do zbyt głośnego słuchania o wczesnej porze, bo sąsiedzi raczej nie będą mieli dobrego dnia. ;) Ale w samochodzie, czemu nie! Prawdziwy kop energetyczny, śmiem twierdzić, że lepszy niż kawa.

 

Elton John – I’m Still Standing

Najważniejsze po porażce to wstać, otrzepać się i iść dalej. Elton John śpiewa w swojej piosence, że nie złamał się, mimo to, że tracił nadzieję. I ty zaśpiewaj głośno: „Don’t you know I’m still standing better than I ever did?”.

 

Akcent – Przekorny los

Kto mnie zna, ten wie, że nie mogłam pominąć tej piosenki na takiej playliście. Z disco polo można się śmiać, ale nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy nie potrafią się powstrzymać od nucenia „para pa para pa pa”. Wiem, co mówię. ;) Dlatego włącz sobie dzisiaj Zenka i zaśpiewaj razem z nim, że „cuda przecież się zdarzają i marzenia się spełniają, los przekorny znowu miłość da”.

 

Bruno Mars – The Lazy Song

Gdy nadchodzi weekend, puszczamy na cały regulator Bruno Marsa i śpiewamy razem z nim, że: „Today I don’t feel like doing anything, I just wanna lay in my Bed”. I tak to można odpoczywać!

Całą playlistę znajdziecie TUTAJ.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska