Adoptuj z Palucha (Fedo, Raflore, Amigo)

 

Do schronisk przez ludzi trafia niewyobrażalna liczba psów. Winny jest człowiek, a siedzieć za kratami musi pies. Adopcja zwierzaka to najlepsza decyzja, jaką możesz podjąć. Otwórz serducho, odwiedź schronisko i daj nowe życie psiakowi. Gwarantuję, że odnajdziesz dozgonną wdzięczność i miłość w psich oczach.

Pozbędę się, wyrzucę, przywiążę do drzewa. Ludzka wyobraźnia nie zna granic i nie raz docierają do nas niepokojące sygnały o porzuceniu psów. Dlaczego nadal tak się dzieje? Czy taki człowiek ma świadomość tego, jak wielką krzywdę wyrządza psu?

 

Niektóre są tu od małego, inne od niedawna. Stare, młode, chore i wszystkie porzucone. Dzięki m.in. wolontariuszom, ludziom dobrej woli, chociaż na chwilę odrywają się od szarej, schroniskowej rzeczywistości. Każdy z nich ma swoją historię i stanowczo za długo płaci za błędy i nieodpowiedzialność ludzi. W tym tygodniu przedstawię wam trzy urocze psy ze Schroniska Na Paluchu, które czekają na swoich stałych opiekunów.

Fedo i Raflore
Psi męski duet zaprzyjaźniony i wręcz nierozłączny. Te psy poszukują domu w tzw. dwupaku.

Fedo to miły, nienarzucający się dziesięcioletni chłopak. Dość długo nie potrafił pogodzić się z sytuacją, w której się znalazł. Boks, ludzie, inne psy – to wszystko napawało go lękiem. Jednak z biegiem czasu zaufał wolontariuszom. Teraz cieszy się wychodząc na spacer i wraz ze swoim kumplem z boksu dziarsko maszerują przed siebie. Fedo jest uroczym, większym psem, który ma lekką nadwagę, ale nie sprawia problemów. Ma głębokie spojrzenie, które już od lat wyczekuje swojego człowieka. Psiak w schronisku powoli się starzeje i traci nadzieję na prawdziwy dom. Jedyne, co mu potrzeba to kochający opiekun, wspólne (nawet nie długie) spacery i wiara w to, że jeszcze istnieją ludzie, którzy na dobre go pokochają.

 

Raflore to pies, który zawsze się uśmiecha, wystarczy tylko spojrzeć na jego uroczą mordkę. Mimo swoich trzynastu lat, wyglądem przypomina szczeniaka. Na dodatek jego zachowanie również daje sprzeczne sygnały, jeśli chodzi o jego prawdziwy wiek. Raflore jest również jednym z tych psów, które od ponad 10 lat czekają na prawdziwy dom. Razem z kumplem z boksu –Fedo  uwielbiają ze sobą przebywać. Wyznają zasadę „co ty to i ja”. Widać to na wspólnych spacerach, podczas których zachowują się podobnie. Raflore to wyjątkowy pies, który również zasługuje na odrobinę miłości od swojego człowieka. Jego lata lecą i mimo, że uśmiech z jego mordki nie znika, to w jego oczach można dostrzec smutek. Raflore również nie sprawia problemów, jego promienne usposobienie rozwesela każdego, kto znajdzie się w jego zasięgu. Stałe spacery, pieszczoty i obecność drugiego człowieka to dla tego psa spełnienie marzeń.

 

Wolontariusz Janusz o psiakach mówi tak: „Raflore i Fedo od lat dzielą boks w Schronisku na Paluchu. Bardzo się kochają, a ich przyjaźń jest tak wyjątkowa, jak oni sami. Ze względu na czas tu spędzony, można śmiało nazwać ich schroniskowymi weteranami, ale nic sobie z tego nie robią. Raflore zachowuje się jak szczeniak: szaleje na spacerach, biega, kąpie się i zaczepia Fedo. Fedo jest duży i łagodny, czasami bywa nieśmiały i wtedy jego wsparciem jest Raflore. Oba psiaki uwielbiają spacery, szaleją za smaczkami, są skupione na przewodniku, węszeniu i poznawaniu otoczenia. Mają siebie, zapewniają sobie wzajemne towarzystwo do zabaw i kopania wspólnych dołków, więc inne psy niespecjalnie ich interesują. Szukamy im wspólnego domu, bo są duetem doskonałym, są do siebie bardzo przywiązani a rozdzieleni bardzo tęsknią. No i tylko ze sobą potrafią się tak bawić.”


Amigo
Amigo to ofiara jednej z najpopularniejszych wymówek, dla których oddaje się psa do schroniska. Urodziło się dziecko i pies, który dotąd był nieodłączną częścią rodziny, stał się zbędny i trafił kolejny raz do schroniska. Wyglądem przypomina wyrośniętego buldoga francuskiego. Amigo jest posłuszny, reaguje na swoje imię, pięknie podaje łapę i siada. Ponad rok czeka na nowego, w pełni odpowiedzialnego opiekuna, któremu będzie towarzyszył przez resztę swoich psich dni. Amigo jest uroczym, niegroźnym psem. Uwielbia spacerować i współpracować z człowiekiem. Bez problemu odnajdzie się w warunkach domowych. Pies ciągle wyczekuje, mając nadzieje, że przez pomyłkę trafił do zakratkowanego boksu schroniska. Wolontariuszka Kasia mówi: „Amigo był już wcześniej naszym podopiecznym. Po powrocie z adopcji trafił oczywiście z powrotem pod opiekę naszej grupy. Ludzie, którzy go zwrócili twierdzili, że w momencie pojawienia się dziecka w rodzinie stał się agresywny. Jednak z naszego doświadczenia wynika, że prawdopodobnie raczej kiedy pojawiło się dziecko, Amigo poszedł w odstawkę i stał się zazdrosny. Zwłaszcza, że dotychczas był oczkiem w głowie. Dlatego często kiedy osoby młode, planujące kiedyś dzieci adoptują od nas psa spotykają się z naszej strony z pytaniem, co zrobią gdy pojawi się dziecko. Zwykle temat jest bagatelizowany, więc staramy się ludziom uświadomić, że pies odczuwa ten moment tak samo, jak starsze dziecko w rodzinie. Kiedy przestaje się mu poświęcać uwagę będzie robił wszystko, żeby go zauważyć.”
A Weronika dodaje: „Amigo to wybitny łakomczuch, który jak wyczuje smakołyki to już nie odpuści. To bardzo miziasty i pozytywny psiak, nie posiadający w sobie nawet cienia agresji . Nadaje się do domu z innym psem lub psami.”

 

Często z pozoru negatywne zachowania psów w schronisku ulegają zmianie w prawdziwym domu. Dzieje się tak dlatego, że te zwierzęta muszą przybrać zachowanie obronne na sytuację, w której się znajdują. Każdy z nich musi poradzić sobie na swój sposób. Pamiętaj o tym, udając się do schroniska.

Jeśli chcesz by los Fedo, Raflore lub Amigo zmienił się i jesteś przygotowany na to, by dać tym psom cząstkę siebie, nie czekaj, odwiedź stronę Schronisko na Paluchu i skontaktuj się z wolontariuszkami: (Fedo i Raflore) Kinga 511-907-238, Weronika 667-036-547 i Janusz 888-872-564; (Amigo): Monika 505-168-481, Kasia 503-174-757, Weronika 667-036-547 i Karolina 535-525-264.


Adoptując jednego psa nie zmienisz całego świata, ale zmienisz świat dla tego psa.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska