Pies versus kot – co ich różni, a za co ich kochamy

 

Pupile na dobre skradły nasze serca. Jedni wolą mieć psa a inni kota. Te dwa odmienne gatunki chociaż w pewien sposób są podobne to ich zachowania zupełnie różne. Zdania właścicieli jednych i drugich są podzielone. Dlaczego kot jest lepszy od psa a pies od kota?

Nie da się tego sporu rozstrzygnąć, ponieważ każdy wie, dlaczego wybrał akurat tego czworonoga. Niemniej jednak darzymy uczuciem zarówno koty, jak i psy. Te zwierzaki przejawiają wobec nas sympatię w swój własny sposób.

Pies kocha Ciebie – Kot kocha siebie
Nie od dziś wiadomo, że pies będzie wierny swojemu właścicielowi ażdo śmierci. Stąd właśnie powiedzenie „wierny jak pies”. Natomiast relacja jaka łączy kota ze swoim opiekunem jest zupełnie inna. To indywidualista, chadza swoimi ścieżkami. Właściciel też jest dla niego ważny, ale stawia go w hierarchii niżej od siebie.

 

Pies przychodzi na zawołanie  Kot przychodzi, kiedy chce
Sztuczki ma opanowane do perfekcji, a przywołanie „do mnie” doskonale rozumie – pies jest twoim stróżem i pilnuje cię, kiedy tylko może. Kot natomiast przyjdzie, kiedy będzie miał na to ochotę. Najczęściej wtedy, gdy pichcisz coś w kuchni.

 

Pies cieszy się na twój widok  Kot cieszy się na widok jedzenia
Nawet gdy wyjdziesz na moment do sklepu, pies cieszy się, kiedy wracasz. Kot zaczyna wymuszająco miauczeć i zabiegać o uwagę, gdy jest głodny.

 

Pies stanie w twojej obronie  Kot będzie bronił tylko siebie
Mając przy sobie psa, czujesz, że nic ci nie grozi. On też doskonale wie, że jest twoim stróżem. Kot w razie niebezpieczeństwa ucieka, chroniąc wyłącznie siebie.

 

Psa możesz głaskać kiedy chcesz  Kot sam zdecyduje, kiedy zechce być dotykany
Pies kocha towarzystwo swojego człowieka. Uwielbia być głaskany i drapany. Natomiast kot nie pozwala zbytnio na dotyk. To on wybiera porę i z gracją raczy o tym poinformować, pozwalając się pogłaskać.

 

Pies: Ty jesteś jego panem  Kot: to on jest twoim panem
Pies przyniesie ci piłkę, a nawet kapcie. Zabiega o twoją uwagę i w zamian daje ci dozgonną wdzięczność i wierność. Jest lojalny i posłuszny. Kot jest dumny i pyszny. Wie, że to on rządzi w domu. To jemu trzeba nadskakiwać, otwierać i zamykać drzwi tyle razy, aż znudzony raczy odejść. 

 

Pies przeprasza (patrząc) gdy nabroi  Kot w ogóle się nie przejmuje gdy narozrabia
Ile razy psie spojrzenie rozczuliło cię na dobre? Nawet gdy twój pupil coś przeskrobał, wie jak cię podejść. Te poczciwe oczy i bezbronna mina wystarczą na przeprosiny. A kot?  On nie broi i nie rozrabia. A to, że coś spadło, nie jest winą kota tylko tej rzeczy. Co więcej kot jest dobrym obserwatorem. Nie wpatruje się z miłością tryskającą z oczu, ale śledzi każdy twój ruch.


 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska