Moje 40m2 i inne szczęścia

28/03/2017

Za oknem zrobiło się bajkowo. Świeci słońce, temperatura coraz wyższa, trawa zaczyna się zielenić, a na drzewach i krzewach pojawiają się pierwsze pączki. Przyroda budzi się do życia! I mi chce się żyć.

Niedługo święta. Ale wcześniej w domu mamy swoje. W marcu obchodziliśmy pierwsze urodziny naszej malutkiej Oleńki.


Oczywiście wróciłam wspomnieniami do zeszłego roku. Dokładnie pamiętam oczekiwania na narodziny naszej gwiazdeczki a właściwie króliczka wielkanocnego. Pamiętacie? Rok temu pod koniec marca były święta! Nasza rodzina spędziła je w szpitalu ponieważ w Wielką Sobotę na świat przyszła Ola. Nigdy nie zapomnimy tego pierwszego spotkania...


Hania na początku podchodziła do niej troszkę niepewnie, ale ostatecznie zakochała się w młodszej siostrze. Tata, babcie, dziadek, ciocia... Wszyscy witali małą kruszynkę. Hania i ciocia Kasia przygotowały nam piękne powitanie, kiedy nadszedł dzień powrotu do domu.

 

W tym roku na pierwszych urodzinach nie mogło zabraknąć najważniejszych dla nas osób. Mimo przeciwności (maleńkie mieszkanie) zaprosiliśmy całą rodzinę. Oczywiście musieliśmy wykonać ogrom pracy i zdarzały się chwile zwątpienia jak posadzić tych wszystkich ludzi. Uwierzcie mi, po raz kolejny przekonałam się, że dla chcącego nic trudnego! Stawili się wszyscy. Śpiewaliśmy sto lat, a Oleńka była zachwycona. Hania ozdobiła dom kolorowymi balonami i girlandą. Był piękny tort i obowiązkowo jedna świeczka. A po urodzinach w pamięci nas wszystkich pozostały piękne wspomnienia szczęśliwych bliskich.


Kochani pamiętajcie! Nie ściany tworzą dom a ludzie. Nie ważne czy macie 30, 50 czy 200 metrów kwadratowych. Pielęgnujcie to, co w życiu najważniejsze, bo nie wiadomo ile wspólnych chwil nam zostało. A że ciasno? Mi to absolutnie nie przeszkadza!

 

 

Korekta: Aleksandra Borkowska

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska