Pierwsze święta z dzieckiem. Jak się do nich przygotować?

11/12/2019

 

Pierwsze święta Bożego Narodzenia z dzieckiem to coś, na co czeka się długo. Jeszcze przed porodem na pewno nie raz myślałaś o tym momencie. Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, niezwykle rodzinny. Twoje pierwsze święta z dzieckiem zapamiętasz na całe życie. Jak się do nich przygotować? Oto kilka rad.

Lepiej nie organizuj świąt u siebie w domu

Zdecydowanie lepiej będzie, gdy wasze pierwsze święta nie będą odbywać się w waszym domu. Z jednego prostego powodu. Gdy będziesz na kolacji np. u rodziców, w każdej chwili możesz wyjść i wrócić do domu w momencie, gdy maluch będzie marudził. Gdy zorganizujesz święta w domu, będziesz się czuć niezręcznie. Jako gospodarz będziesz chciała jak najlepiej przyjąć swoich gości, jednak gdy twoje dziecko będzie miało gorszy dzień, cała twoja uwaga skupi się na nim, a goście zejdą na boczny plan.

 Fotografia: pixabay.com

 

Nagrywaj filmiki, rób dużo zdjęć 

 

Drugi raz nie da się przeżyć pierwszych wspólnych świąt. Twoje dziecko nie będzie już nigdy takie malutkie, takie niewinne. Pierwsza wspólna kolacja wigilijna to bardzo ważny moment, dlatego warto, by pozostał z Wami na dłużej. Krótkie filmiki z przebiegu świątecznego wieczoru i zdjęcia z całą rodziną to wspaniała pamiątka na całe życie. A przede wszystkim pamiątka dla waszego dziecka. Gdy dorośnie, na pewno będzie wam za to wdzięczne. Przecież każdy z nas lubi oglądać zdjęcia z własnego dzieciństwa. 

Fotografia: pixabay.com


Sen to podstawa

Postaraj się, by tego dnia twoje dziecko spało dłużej niż zawsze. Np. połóż je spać na popołudniową drzemkę godzinę później niż zwykle. Kolacje wigilijne czasem potrafią się przedłużyć. Gdy twoje dziecko będzie wyspane, ty będziesz mogła spędzić więcej czasu z rodziną. Ponadto wypoczęte dziecko ma dużo lepszy humor i lepiej znosi zmiany w otoczeniu. 

Fotografia: pixabay.com


Weź więcej ubranek na przebranie

W święta zapewne twoje dziecko będzie „przechodziło” przez ręce całej twojej rodziny. Przy wigilijnym stole nie trudno o zabrudzenia, lepiej przygotuj się na to! Zawsze lepiej mieć więcej czystych ubrań ze sobą na tego typu uroczystościach. Dodatkowo pierwsze święta to wyjątkowa sytuacja, na pewno wszyscy będą chcieli uwiecznić tę chwilę na fotografiach. Chyba nie chcesz, by twoje dziecko na zdjęciach miało plamy na ubraniu, w końcu nie raz będziesz wracała do tych zdjęć, dlatego warto zadbać oto, aby były piękne. 

Fotografia: pixabay.com


Twoje dziecko jest najważniejsze

Zawsze i w każdym momencie to bezpieczeństwo i komfort dziecka liczy się najbardziej. Gdy zauważysz, że maluch jest zmęczony albo przytłoczony tak dużą ilością osób w jednym pomieszczeniu, pozwól mu się wyciszyć. Weź malucha na ręce, w razie konieczności wyjdź do innego pokoju. A jeśli to nie pomoże, nie miej skrupułów, by zakończyć wigilijną kolację wcześniej. Twoja rodzina to zrozumie, dziecko jest jeszcze małe. Różnie reaguje na nagłe zmiany w otoczeniu, nie jest przyzwyczajone do dużej ilości osób. Nie zna twojej rodziny, jeśli nie ma z nią kontaktu na co dzień. Dlatego może czuć się nieswojo. Nie martw się, z każdym kolejnym rokiem będzie łatwiej. Pierwsze święta z dzieckiem są wyjątkowe, ale też trudne. Wszystko zależy od tego, jak się do nich przygotujesz i tego, jak twoje dziecko reaguje na zmiany w jego otoczeniu. Każde dziecko jest inne. Jedno „pozwoli” ci spędzić całe święta z rodziną i wyjść jako ostatnia z kolacji wigilijnej. A inne „zmusi” cię do wyjścia już po godzinie. Nie ważne ile to potrwa, i tak zapamiętasz ten moment i nawet jak będzie ciężko, to po latach będziesz to bardzo miło wspominać.

Fotografia: pixabay.com

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska