„Pielęgnacja skóry przez cztery pory roku. Azjatyckie inspiracje” – Barbara Kwiatkowska [RECENZJA]

 

Pielęgnacja skóry jest bardzo ważna. To od niej powinnyśmy zaczynać i na niej kończyć dzień. Każda pora roku wymaga innej pielęgnacji, o czym pisze Barbara Kwiatkowska w swojej nowej książce „Pielęgnacja skóry przez cztery pory roku. Azjatyckie inspiracje”.

W pierwszej części swojej książki autorka wyjaśniła krok po kroku jak powinnyśmy dbać o cerę, jakich kosmetyków używać i co jest dla nas najlepsze w tej kwestii. Wszystko to jest inspirowane azjatyckimi sposobami, na punkcie których oszalał cały świat. Najlepsze w książce jest jednak to, że jest to przełożone na polskie realia. Autorka poleca łatwo dostępne kosmetyki, które każda z nas może kupić i nie będzie miała problemu z dotarciem do niego. Książka powinna być zawsze pod ręką, by przypominać sobie najistotniejsze wiadomości.

 

Zobacz także: 3 książki o... pielęgnacji skóry

 

W kontynuacji książki ekspertka w dziedzinie kosmetologii radzi jak troszczyć się o skórę o każdej porze roku. Niezbędna jest tutaj wiedza z pierwszej książki, autorka często powołuje się na poprzednią część i pomija pewne wyjaśnienia. Dlatego konieczna jest lektura „Skóry. Azjatyckiej pielęgnacji po polsku”.

 

Zobacz także: Skóra latem – jak ochronić ją przed słońcem i jakich kosmetyków używać?

 

Książka podzielona jest na 10 rozdziałów, w tym o pielęgnacji w odpowiednią porę roku, maseczkowaniu, makijażu czy najczęstsze pytania, z którymi spotyka się autorka. Czasami ilość informacji przytłacza, dlatego myślę, że nie powinno czytać się jej całej na raz, bo po prostu wszystkiego się nie zapamięta, a szkoda by było. Ewentualnie przeczytać raz całość, żeby zapoznać się z całą treścią i wybrać najistotniejsze wiadomości i przy pomocy zakładek zaznaczyć sobie miejsca, do których chcemy wracać. Poradnik jest napisany krótko, zwięźle, nie ma w nim żadnych zbędnych informacji tylko sama kompleksowa wiedza. Ponadto książka jest przejrzysta, bardzo ładnie złożona i od strony graficznej też jest piękna.

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że każda pora roku wymaga od nas innych sposobów pielęgnacji. Krem, który jest idealny na zimę, niekoniecznie, a nawet na pewno, nie sprawdzi się w zimę. Dlatego też autorka postanowiła przedstawić azjatyckie sposoby na dbanie o swoją urodę o każdym czasie. Nie zabrakło oczywiście kosmetyków, polecanych przez ekspertkę. To konkretne marki, sprawdzone przez autorkę. Oczywiście nadal są to łatwo dostępne i przystępnej cenie produkty.

 

Bardzo dużym atutem są również przejrzyste tabelki, w których wypisane są np. konkretne składniki i ich cechy, a także gotowe propozycje używania konkretnych kosmetyków czy całej pielęgnacji krok po kroku. Bardzo lubię jak ktoś konkretnie niejako „podaje mi na tacy” gotowe rozwiązania i tego właśnie nie zabrakło w książce.

 

Jeśli chcesz mieć piękną, promienną, a przede wszystkim zdrową cerę, zainwestuj w poradnik, który ułatwi ci zadanie. Nie musisz już szukać, kombinować, wszystko jest w zasięgu ręki.

 

Dziękujemy Wydawnictwu Pascal za egzemplarz recenzencki.

 

Zdjęcie: Jana Kołodziej

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska