Nowe seriale, które warto obejrzeć

06/05/2017

 

Na rok 2017 amerykańskie stacje telewizyjne zapowiedziały premiery ponad 40 nowych seriali. Wiele z nich już się odbyło. Niektóre seriale po kilku odcinkach odniosły sukces. Niebanalne scenariusze, prawdziwe wydarzenia, historie wielkich miłości. W nowych produkcjach każdy znajdzie coś dla siebie. Bez wątpienia ten rok jest rokiem seriali. Spośród premier, które już mogliśmy zobaczyć, te zyskały największy rozgłos...

 

„Six”

 

 

Serial, którego premiera była już wielokrotnie odwlekana. W głównej roli wystąpić miał Joe Manganiello, ale zrezygnował. Ta sytuacja dodatkowo wydłużyła czas pracy nad produkcją. Ostatecznie główną rolę dostał Walton Goggins. „Six” jest krótkim miniserialem. Opowiada o losach elitarnej jednostki Navy SEAL Team Six. Inspiracją dla produkcji są prawdziwe wydarzenia oraz misje, jakie wykonywali żołnierze z jednostki. Reżyser pragnął jak najbardziej autentycznie zaprezentować kulisy działań jednostki Navy SEAL Team Six. Zobaczyć można będzie między innymi walkę z terrorystami i odkrycie, że pomaga im pewien Amerykanin, a także próbę zabicia przywódcy Talibów w Afganistanie i wiele innych misji. Pierwszy sezon liczy 8 odcinków. Premiera w USA odbyła się 6 stycznia. Po sukcesie, jaki odniosło kilka pierwszych odcinków, stacja History złożyła zamówienie na drugi sezon serialu. W Polsce „Six” od 20 stycznia można oglądać na kanale HBO Polska.

 

 

„Amerykańscy bogowie”

 

 

To serial stworzony na podstawie powieści Neila Gaimana pod tym samym tytułem. Autor jest również jednym z producentów serialu. Głównym bohaterem jest mężczyzna znany jako „Cień”. Właśnie skończył odsiadywać wyrok w więzieniu i wychodzi na wolności. Odkrywa, że jego ukochana żona zginęła w wypadku samochodowym. Leci na jej pogrzeb. W samolocie poznaje tajemniczego mężczyznę, który zna bardzo wiele szczegółów z jego życia. To spotkanie sprowadza na niego ogromne kłopoty. Pierwszy raz serial pokazano 11 marca na festiwalu South by Southwest. Premiera telewizyjna odbyła się 30 kwietnia.

 

 

„Konflikt: Bette i Joan”

 

 

Serial opowiada o jednym z najgłośniejszych konfliktów w historii Hollywood. Bette Davis i Joan Crawford rywalizowały ze sobą na polu zawodowym i prywatnym. Ich wzajemna nienawiść do siebie rosła przez kilkadziesiąt lat. Sytuacja drastycznie się pogorszyła, gdy spotkały się na planie tego samego filmu pt. „Co się zdarzyło Baby Jane?”. O wydarzeniach zza kulis mówi się do dziś. Film zasłynął właśnie z powodu negatywnych relacji aktorek. Serial przedstawia historię obu kobiet od początku ich znajomości. Główne role grają Jessica Phyllis Lange i Susan Sarandon, obie aktorki w przeszłości zdobyły Oscara. Jednym z reżyserów jest Ryan Murphy. To wyjątkowa postać w amerykańskim kinie. Jego dzieła zawsze są zjawiskowe, mają genialną obsadę, świetną muzykę, zapadającą w pamięć widzów na bardzo długo i zawsze odnoszą sukces. W Stanach Zjednoczonych pierwszy odcinek wyemitowano w marcu. Do polskiej telewizji serial trafił na początku kwietnia, a za jego emisję odpowiada stacja FOX.

 

 

„Opowieści podręcznej”

 

 

Bez wątpienia na tę ekranizację czekano najbardziej. „Opowieści podręcznej” jeszcze przed premierą uznano za najlepszy serial roku. Po obejrzeniu czterech odcinków stwierdzam, że mają rację. Żaden serial ani z tego roku, ani z lat poprzednich nie może się z nim równać. Serial opowiada historię kobiet, które znalazły się w „piekle” na ziemi. Trafiły do dziwnego miasteczka, na każdym kroku są pilnowane i kontrolowane. Podręczne (tak je nazwano) trzymane są dla jednego celu – do rodzenia dzieci. Każda z kobiet „przyznawana” jest małżeństwu, które nie może mieć własnego potomstwa. Mężczyzna gwałci podręczną na oczach swojej żony, czyli jakby nie patrzeć upokarza dwie kobiety jednocześnie. Życie w miasteczku sterowane jest przez straszne zasady, a wszystko to w „ramach” religii. Osoby opiekujące się podręcznymi mają swoją własną interpretację Starego Testamentu. Organizują publiczne lincze. Burzą protestanckie świątynie. Ku przestrodze innym wieszają ludzi na murach, np. księdza, homoseksualistę i lekarza w jednej linii. Gdy podręczna dopuści się jakiegoś przewinienia czeka ją kara (wyłupanie oka, obrzezanie, tortury itp.). Główną bohaterką jest Freda. W całym tym horrorze stara się nie zatracić siebie, przeżywa wewnętrzna walkę. Myśli logicznie i w przeciwieństwie do innych podręcznych pamięta swoje wcześniejsze życie. Freda jest też narratorką, oprowadza widzów po świecie terroru. Stara się odkryć prawdę i przypomnieć sobie jak to się stało, że jej życie tak nagle zmieniło się w koszmar.

„Teraz otworzyłam oczy. Tak do tego dopuściliśmy. Nie zbudziliśmy się, gdy dorzynali kongres. Gdy straszyli terrorystami i zawiesili konstytucję, nadal spaliśmy. Mówili, że to tymczasowe. Nic nie zmienia się nagle. W stopniowo podgrzewanej wannie ugotowalibyśmy się na śmierć”. Ten serial bywa trudny w zrozumieniu, niełatwo ogląda się brutalne sceny, które są dokładnie pokazane. Wszystko owiane jest tajemnicą. Akcja dzieje się w teraźniejszości. Oglądając mamy wrażenie, że takie rzeczy naprawdę dzieją się gdzieś w dzisiejszym świecie.

 

 

 

 

Korekta: Olga Miziuk

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska