Nowe aplikacje dla graczy

 

Ruszyły wersje beta dwóch projektów, które mogą zmienić życie wielu graczy – zarówno tych z klawiaturą, jak i tych z ołówkiem i stosem kartek w ręku. Tak, w tym miesiącu gracze D&D mają się z czego cieszyć.

Niemal równocześnie ruszyły testy aplikacji, które mają usprawnić grę. Dla PCtowców nowością będzie aplikacja Twitch, jednego z największych serwisów dla streamerów. W zeszłym roku ich użytkoniwcy obejrzeli łącznie ponad 290 miliardów minut transmisji na żywo z ponad 2,2 miliona unikalnych kanałów. Wraz ze wzrostem liczby użytkowników rosną również te statystyki. Co miesiąc Twitcha odwiedza ponad 100 milionów użytkowników.

Na urządzeniach mobilnych ich aplikacją możemy cieszyć się od dłuższego czasu. Pora więc na komputery stacjonarne, na których wciaż musimy korzystać z wersji przeglądarkowej. Według autorów aplikacja będzie oferowała szybką synchronizację i intuicyjny interfejs. Poza tym pozwoli graczom na instalowanie wtyczek, ułatwiających zarządzaniem czatem głosowym i video bez konieczności przełączania pomiędzy wieloma oknami. Dodatkową opcją, jaka ma się pojawić, jest cloud server, dzięki któremu nasze ustawienia będzie można z łatwością przypisać różnym maszynom.

Beta trwa od 16 marca. Obecnie wśród większych projektów Twitcha znajduje się także opcja sprzedaży gier za pomocą ich serwisu. Zyski podzielone zostałyby pomiędzy właściciela kanału (streamera), Twitcha i twórców gier.

To jednak nie wszystko. Pora na coś nowego dla graczy Dungeons & Dragons. Stosy kartek nie są czymś niezwykłym przy grach D&D. W przeszłości pojawiały się już projekty, mające na celu uproszczenie rozgrywki – między innymi płyta z zasadami gry od TSR Inc. z 96’. Można także wydrukować wersje pdf kart postaci. To jednak wciąż za mało, by ułatwić życie graczy Lochów i Smoków. Wizards of the Coast oferuje więc cyfrową wersję pomocy. Jest to aplikacja, która pozwoli na uporządkowanie wszystkich danych, dotyczących rozgrywki i naszych postaci, a także szybki dostęp do reguł gry. Na PAX East ogłosili, że ich nowy projekt to zestaw narzędzi, nazwany D&D Beyond, ma współpracować z piątą edycją gry. W zestawie ma być uwzględnione kompendium oficjalnych zasad gry, narzędzia tworzenia postaci i zarządzania nimi. Głównym założeniem jest uproszczenie dostępu do reguł i pozwolenie graczom na aktualizowanie informacji o postaciach wraz z postępem rozgrywki. Wizards of the Coast nawiązali partnerstwo z Curse, które zostało wykupione przez Twitch (stąd znajomy wygląd inteface'u ich nowej aplikacji PC), dzięki czemu przy projekcie pracują osoby od lat zajmujące się projektowaniem aplikacji dla graczy.

Obie te aplikacje wniosą powiew świeżości do świata gier i pozwolą graczom na jeszcze sprawniejsze gospodarowanie miejscem na komputerze, co pozwoli na przeznaczenie zaoszczędzonych chwil na dłuższe rozgrywki, niezależnie od platformy. Bo: czy grasz na komputerze, czy też przy użyciu ołówka i kartki – wszyscy jesteśmy graczami.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska