„Normalni inaczej” Tammy Robinson [RECENZJA]

 

„– Wszyscy jesteśmy inni. – No właśnie. – Normalni inaczej. (…) – Idealnie to ująłeś.”

O miłości można pisać i pisać. Od zarania dziejów większość dzieł literackich, muzycznych czy artystycznych poświęconych jest właśnie temu uczuciu. Każdy z nas zna jej jasne i ciemne strony. I każdy pamięta swoją pierwszą miłość.

 

Maddy nie jest zwykłą nastolatką – nie prowadzi życia towarzyskiego, nie ma przyjaciół ani chłopaka. Cała jej uwaga jest skupiona na pracy i chorej siostrze. Nierzadko musi też pełnić rolę rodzica dla własnej matki. W takich warunkach nie łatwo jest być normalnym…

 

Albert w domu też nie ma sielanki. Ojciec despota na okrągło wypomina mu, że go utrzymuje i rzekomo nie ma za to wdzięczności. Z matką ma dobry kontakt, choć ta wiecznie broni ojca. Brat ma go za nic i nie omieszka ciągle mu o tym przypominać. W takich warunkach nie łatwo jest być normalnym…

Gdy te dwa światy spotykają się, może skończyć się to albo kompletną katastrofą, albo wielką miłością. Tak, masz rację, w tej książce skończy się to miłością. Choć na początku nie było łatwo, bo Maddy nie ufa tak od razu drugiemu człowiekowi. Życie nauczyło ją, że ludzie pojawiają się i równie szybko znikają, a żal zostaje. Ze względu na chorobę siostry nie nawiązywała bliższych relacji, bo wiedziała, że prędzej czy później ktoś nie zniesie presji i tak czy siak nie zaakceptuje Bee. Nie to co Albert. Nie zniechęcił go autyzm dziewczyny, wręcz przeciwnie – był nad wyraz wyrozumiały. Dlatego szybko zdobył serce zamkniętej w sobie Maddy.

 

Zobacz także: Dlaczego warto czytać książki młodzieżowe? – na podstawie książki „Lato Eden”

 

„Normalni inaczej” to piękna opowieść o pięknej miłości, wymagającej poświęceń i nieoczekującej niczego w zamian. My, dorośli, przestajemy wierzyć w czystość i bezinteresowność uczuć, a bohaterowie książek młodzieżowych nie mają nic do zaoferowania, oprócz swojej miłości. Bohaterowie książki nie mają nawet 20 lat, a są nad wyraz dojrzali emocjonalnie. Choć nie wiedzą czego chcą w życiu, potrafią dbać o siebie wzajemnie i stawiać cudze potrzeby ponad swoje.

 

Niebanalne opisy, doskonale wyważone dialogi, ciekawe wątki – to również znajdziesz w tej książce. Ani przez moment książka mnie nie nudziła, czytałam ją w autobusie, przed pracą, na przerwie, przed snem – kiedy tylko mogłam. Jedyną jej wadą jest to, że szybko się czyta. Tak, wadą, bo chciałoby się historię zatrzymać na dłużej. Nawet, gdyby miała 700 stron, nic by nie przeszkadzało w przyjemnej lekturze, a nawet chciałoby się jeszcze więcej. Jakkolwiek górnolotnie to brzmi, tak właśnie jest. „Normalni inaczej” jest lekturą dla nastolatków, ale i dorosłych, którzy chcieliby sobie przypomnieć pierwsze miłości, pierwsze niewinne pocałunki.

 

Dziękujemy Wydawnictwu IUVI za egzemplarz recenzencki.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska