Najbardziej nietypowe seriale

14/10/2017

Wszystko, co jest zwyczajne, szybko się nudzi. Producenci seriali bardzo często muszą spędzić wiele godzin nad zastanawianiem się, co by tu jeszcze dodać, żeby bardziej zaciekawić widza. Im dziwniej, tym ciekawiej – ta reguła wciąż obowiązuje. Większa kontrowersja zapewnia większą oglądalność. Wybraliśmy kilka najbardziej nietypowych seriali, które pojawiły się w telewizji.

„Carivale”

 

To serial „żywych dziwadeł”, tam każdy bohater nie jest normalny. Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy główny bohater po tragicznej śmierci matki trafia do cyrku. Ku zdziwieniu wszystkich bardzo szybko się tam odnajduje. Z całego towarzystwa jest tym „najnormalniejszym”. Ma nietypową moc – może uzdrawiać chorych ludzi, przez co cała lokalna społeczność go uwielbia. W tej produkcji każdy z bohaterów urzeka czymś innym, różnią się pod każdym aspektem, ale razem tworzą wyjątkową i nietypową historię. Ten serial miał jednak pecha. W telewizji pokazał się w czasach, gdy jeszcze seriale nie były tak sławne i popularne. Chociaż ciekawy klimat tej produkcji naprawdę jest warty uwagi, to przez brak oglądalności powstały zaledwie dwa sezony. Gdyby „Carivale” pojawił się w telewizji teraz, na pewno zyskałby równie wielką sławę jak inne produkcje HBO.

 

 

„Westworld”

 

To jedna z nowszych produkcji HBO. Póki co powstał jeden sezon, a pierwsze odcinki wyemitowano zaledwie rok temu. Ta produkcja z kolei pojawiła się w telewizji w jednym z najlepszych momentów. Moda na science fiction kwitnie. Niemal każdy serial z tego gatunku odnosi mniejszy lub większy sukces, więc nic dziwnego, że „Westworld” cieszy się taki uznaniem. Akcja toczy się w futurystycznym parku rozrywki, gdzie ludzie mogą spełniać każde swoje pragnienia i marzenia, szczególnie te najbardziej mroczne. Głównym bohaterem jest Robert Ford, wybitny naukowiec, w którego rolę wciela się jeden z najlepszych aktorów dzisiejszych czasów  Anthony Hopkins. Ford pracuje nad wizją przyszłości, jego pomocnikiem jest Bernard Lowe i wspólnie analizują teraźniejszość oraz snują rozważania na temat dalszego losu cywilizacji.

 

 

„Lost”

 

Ta produkcja pojawiała się już w naszych zestawieniach kilkukrotnie w przeróżnych kategoriach, nie mogło jej zabraknąć i tym razem. Nikt nie ma wątpliwości, że ten serial stał się legendą. Można nawet odnieść wrażenie, że to właśnie „Lost” zapoczątkował modę na seriale i na coraz to dziwniejsze scenariusze, chociaż jego fabuła tak naprawdę została stworzona przez przypadek. Serial zaczyna się zwyczajne: kilku rozbitków marzy o powrocie do domu, powoli układają sobie życie na tajemniczej wyspie. Początek był fenomenalny, pierwsze kilka sezonów  najwyższa serialowa półka. Oglądalność rosła, wszyscy czekali na nowe odcinki, producent nie mógł przerwać serialu tam, gdzie początkowo planował, dlatego zaczęła się improwizacja. W pewnym momencie można odnieść wrażenie, że twórcy serialu nie mieli pojęcia, jak go skończyć. Wplątywali się w coraz to większe science fiction, tracąc na tym swoich fanów. Ostateczne zakończenie rozczarowuje. Jednak patrząc na całość i emocje jakie budził, trzeba przyznać, że zasłużył na sławę, jakiej się doczekał. „Lost” jest nietypową produkcją właśnie przez to, jak pociągnięto kilka ostatnich sezonów i jak zakończono całość. Do dziś trwają spekulacje na temat finałowej serii, chociaż serial zakończył się wiele lat temu. Tego nie da się opisać, ile ludzi tyle opinii, to produkcja, której nie warto obejrzeć, a wręcz trzeba.

 

 

„Shameless – Niepokorni”

 

Ostry, kontrowersyjny, niebanalny, oryginalny i dziwny – tymi słowami najlepiej opisać ten serial. Czegoś takiego brakowało we współczesnej telewizji. Fabuła brzmi zwyczajnie, chociaż nie dajcie się zwieść. Tu nic ani nikt nie jest zwyczajny. Główna bohaterka postanawia wziąć na siebie wszystkie domowe obowiązki i zająć się opieką nad piątką swojego rodzeństwa, ponieważ jej matka zostawiła rodzinę, a ojciec jest wiecznie pijany. Okazuje się to nie lada wyzwanie, młoda kobieta bardzo często nie radzi sobie ze swoim licznym rodzeństwem i prowadzeniem domu. Sprawę utrudnia pijany ojciec, który przez 80% czasu leży na kanapie i wypija kolejne butelki alkoholu. Ta produkcja porusza bardzo wiele problemów współczesnych rodzin. Nie ma tematów tabu, o wszystkim powiedziane jest wprost, dlatego chwilami serial szokuje. „Shameless – Niepokorni” gości już w telewizji od 2011 roku i za miesiąc wraca na ekrany z 8. sezonem.

 

 

Wilfred

 

No i wisienka na trocie. Ciężko powiedzieć, o czym jest ten serial, trzeba po prostu go zobaczyć. Gwarantuję, że czegoś tak dziwnego jeszcze nie widzieliście. Główny bohater w sumie jest dosyć zwyczajny, ale ma ciężką depresję, nie widzi sensu życia i we wszystkim dostrzega tylko te złe strony. Postanawia popełnić samobójstwo, jednak w ostatniej chwili sąsiadka prosi go, by zaopiekował się jej psem. Ryan Newman postanawia przełożyć swoje plany na później i spełnić jej prośbę. Jednak dla niego Wilfred nie jest zwykłym psem, on widzi w nim człowieka i tak samo go traktuje. Ich wspólne przygody chwilami bawią do łez, a chwilami szokują. Serial gościł w telewizji przez 3 lata i doczekał się 4 sezonów.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska