Zachwycające koty, czyli przegląd nietypowych ras

 

 

Mruczą, miauczą, pokazują pazurki. Każdy właściciel wie, że jego kot jest niezwykły. Oprócz wyjątkowych charakterem i wyglądem dachowców mamy też koty rasowe. Szokują i dziwią, ale przede wszystkim zachwycają swoją niebywałą aparycją. Koty, które na wystawach zbierają najwyższe noty są niekiedy naprawdę dziwne.

Kot w domu to gwarancja dobrego samopoczucia. To od nich możemy się też wiele nauczyć. Ich zachowanie jest dla nas zabawne i niekiedy tajemnicze. Koty towarzyszą wielu ludziom od dawna. I niby są takie same, a jednak tak różne.Sfinks – kot bez sierści i wąsów
Najdziwniejszym, ale i niezwykle unikatowym kotem jest sfinks. Nie ma sierści, brwi ani nawet wąsów. Sfinksy są kotami oryginalnymi, nie każdemu się spodobają. Ich skóra w dotyku przypomina zamsz, jest pofałdowana i ciepła. Cechą charakterystyczną są też duże uszy, długi ogon i łapy.

 


Manx – kot bez ogona
Kolejnym równie niezwykłym kotem jest Manx. Nie posiada ogona lub ma go w szczątkowej postaci. Cechą charakterystyczną jest również to, że przednie łapy mają krótsze od tylnych, przez co swoją postawą przypominają królika. Co więcej – zespół muzyczny Varius Manx zawdzięcza temu kotu swoją nazwę.  

 


Khao Manee – biała, różnooka piękność
„Khao manee” oznacza biały diament i rzeczywiście nim jest.  Ta rasa kota jest stosunkowo młoda i stanowi prawdziwy unikat. Charakteryzuje je biała sierść oraz niebieskie, złociste lub zielone oczy. Jednak to koty o różnobarwnych oczach są najbardziej pożądane przez hodowców.

 

American curl  kot z wywiniętymi uszami
Wygląda nieco zabawnie, ale jak na kota przystało – dostojnie. Rasę charakteryzują przede wszystkim wywinięte uszy, z których wystają kępki sierści. Ich oczy mają kształt orzecha włoskiego.

 


LaPerm  kot-mop
Sierść tego kota jest poskręcana i wygląda nieprzyjemnie. Nic bardziej mylnego – LaPerm w dotyku przypomina aksamit. To właśnie sierść jest znakiem szczególnym tej rasy i, jak się okazuje, wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska