Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Niepełnosprawni - w pełni aktywni"

15/05/2017

 

Niepełnosprawność nie jest już taką przeszkodą, jaką była kiedyś. Mimo fizycznych ograniczeń można w pełni spełniać się zawodowo. Świadomość pracodawców wzrasta, coraz chętniej zatrudniają osoby niepełnosprawne w swoich firmach. Jednak czy wiedzą, jak prawidłowo je wspierać? Co zrobić aby praca była dla nich bardziej przyjemna? Jak pomóc? To wszystko będzie tematem Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Niepełnosprawni – w pełni aktywni”

W najbliższy piątek na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbędzie się wyjątkowe spotkanie. Głównym tematem będą osoby niepełnosprawne, które spełniają się zawodowo. Będzie to idealna okazja by dowiedzieć się czegoś więcej zarówno o niepełnosprawności, jak i o życiu osób, których ona dotyczy. Konferencja „Niepełnosprawni – w pełni aktywni” skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Jej uczestnikami będą osoby niepełnosprawne, przedsiębiorcy, przedstawiciele lokalnych władz, studenci i wiele innych osób innych osób zainteresowanych problemami osób niepełnosprawnych. Szerokie grono specjalistów i uczestnicy wspólnie zastawiać się będą co zrobić by miejsca pracy były przyjazne dla takich osób. Nie zabraknie również rozmów o dyskryminacji, wykluczeniu społecznym i wielu innych zjawiskach z którymi na co dzień spotykają się osoby niepełnosprawne. W pierwszej części spotkania wystąpią prelegenci. Następnie przyjdzie czas na wysłuchanie referatów studentów i doktorantów. Poznamy bliżej przedsiębiorstwa, które stwarzają przyjazny klimat, chętnie tworzą miejsca pracy i zatrudniają osoby niepełnosprawne. Ta konferencja daje szanse poznania osób, które się nie poddały, dzielnie walczyły o swoje prawa mimo niepełnosprawności.

Konferencja „Niepełnosprawni – w pełni aktywni” rozpocznie się 19 maja o godzinie 9:00 w sali C-1031 Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Korekta: Aleksandra Borkowska

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska