Nie kupuj, adoptuj psa ze schroniska. Zoja i Simba czekają na dom


Do schronisk przez ludzi trafia niewyobrażalna liczba psów. Winny jest człowiek, a siedzieć za kratami musi pies. Adopcja zwierzaka to najlepsza decyzja jaką możesz podjąć. Otwórz serducho, odwiedź schronisko i daj nowe życie psiakowi. Gwarantuję, że odnajdziesz dozgonną wdzięczność i miłość w psich oczach.

Pozbędę się, wyrzucę, przywiążę do drzewa. Ludzka wyobraźnia nie zna granic i nieraz docierają do nas niepokojące sygnały o porzuceniu psów. Dlaczego nadal tak się dzieje? Czy taki człowiek ma świadomość tego, jak wielką krzywdę wyrządza każdemu zwierzęciu?

 

Niektóre są tu od małego, inne od niedawna. Stare, młode, chore i wszystkie porzucone. Dzięki wolontariuszom czy ludziom dobrej woli, chociaż na chwilę odrywają się od szarej, schroniskowej rzeczywistości. Każdy z nich ma swoją historię i stanowczo za dużo płaci za błędy i nieodpowiedzialność ludzi. W tym tygodniu przedstawię Wam dwa cudowne psy ze Schroniska Na Paluchu, które czekają na prawdziwy dom.


Zobacz także: Molo od szczeniaka w schronisku - już 12 lat czeka na dom

Zoja
Zoja to dziesięcioletnia bezproblemowa sunia. Trafiła do schroniska w grudniu 2017 roku. Od tego czasu wolontariusze poznają jej psi charakter. Z dotychczasowych obserwacji, Zoja dała się poznać jako mała, łagodna dama. Jest niewielka, urocza i pragnie kontaktu z człowiekiem. Lubi głaskanie, nie wykazuje cienia agresji wobec innych psów. Zoja to spokojna sunia, która zamiast biegania za piłką wybierze obserwację otoczenia z Twoich kolan. To pies, który w zamian za dom u boku swojego człowieka odpłaci się psią wdzięcznością oraz dozgonną miłością i oddaniem. Zoja będzie idealną przyjaciółką na dobre i na złe. Monika, wolontariuszka, mówi: „Zoja to starsza, delikatna suczka. Uwielbia się przytulać i przy każdej możliwej okazji pcha się na kolana. Dogada się ze wszystkimi (psami i suczkami)”.

Fotografie: http://www.napaluchu.waw.pl/


Simba
Simba to niespełna roczne psie dziecko. Do schroniska trafiła na początku 2018 roku i dała się poznać jako radosna sunia. Zaufała wolontariuszom i każde spotkanie z nimi jest dla niej szansą na zabawę, naukę, ale przede wszystkim kontakt z człowiekiem. Simba uczestniczyła już w jednym z wydarzeń organizowanych przez Schronisko Na Paluchu. Tam pokazała nie tylko swój piękny wygląd, ale również dobre wychowanie. Sunia jest niezwykle pojętym psem. Uwielbia pracować z wolontariuszami. To pies przyjazny, młody i przede wszystkim przyjacielski, szybko łapie kontakt z człowiekiem, jest ciekawy i powoli poznaje świat. Niestety, w schroniskowych warunkach nie jest w stanie nauczyć się wiele. Potrzebuje opiekuna odpowiedzialnego. Jako że sama jest jeszcze psim dzieckiem, wymaga odpowiedniej uwagi i poświęcania.

 

Ta czarna perełka nie ma problemu z agresją. Trzeba pamiętać, że jest jeszcze młoda, dlatego niektóre zachowania mogą ją denerwować. Simba potrzebuje człowieka, który pokocha ją całym sercem i da jej swój czas, aktywnie go z nią spędzając. Wolontariusz Tim mówi o Simbie tak: W schronisku bez smyczy i na wybiegu pokazuje się w całej swojej krasie. Burza energii gotowa do zabawy i współpracy z dużymi. Piłki, patyki to jest to, co lubi. Jeszcze lepiej jak wolontariusz wydaje komendy, wtedy szybko się uczy. Szkoda by było gdyby tak cudowna i otwarta na ludzi sunia musiała spędzić życie w schronisku.

 Fotografie: http://www.napaluchu.waw.pl/


Zobacz także: Wolontariusz 24 h na dobę


Często z pozoru negatywne zachowania psów w schronisku ulegają zmianie w prawdziwym domu, co dziwi też samych wolontariuszy. Dzieje się tak dlatego, że te zwierzęta muszą przybrać zachowanie obronne na sytuację, w której się znajdują. Każdy z nich musi poradzić sobie na swój sposób ze schroniskową rzeczywistością. Pamiętaj o tym, udając się do schroniska.


Jeśli chcesz podarować pełen miłości dom dla Zoji lub Simby nie czekaj! Odwiedź stronę Schroniska na Paluchu i skontaktuj się z wolontariuszkami: Monika 505-168-481, Kasia 503-174-757, Weronika 667-036-547.


Adoptując jednego psa nie zmienisz całego świata, ale zmienisz świat dla tego psa.

Zdjęcia pochodzą ze strony Schroniska Na Paluchu.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska