Nie kupuj adoptuj. Kodi, Bari i Rambo czekają na dom

 

Do schronisk przez ludzi trafia niewyobrażalna liczba psów. Winny jest człowiek, a siedzieć za kratami musi pies. Adopcja zwierzaka to najlepsza decyzja jaką możesz podjąć. Otwórz serducho, odwiedź schronisko i daj nowe życie psiakowi. Gwarantuję, że odnajdziesz dozgonną wdzięczność i miłość w psich oczach.

Pozbędę się, wyrzucę, przywiążę do drzewa. Ludzka wyobraźnia nie zna granic i nie raz docierają do nas niepokojące sygnały o porzuceniu psów. Dlaczego nadal tak się dzieje? Czy taki człowiek ma świadomość tego, jak wielką krzywdę wyrządza każdemu zwierzęciu?

 

Niektóre są tu od małego, inne od niedawna. Stare, młode, chore i wszystkie porzucone. Dzięki m.in. wolontariuszom, ludziom dobrej woli, chociaż na chwilę odrywają się od szarej, schroniskowej rzeczywistości. Każdy z nich ma swoją historię i stanowczo za długo płaci za błędy i nieodpowiedzialność ludzi. W tym tygodniu przedstawię Wam trzy urocze psy ze Schroniska Na Paluchu, które czekają na swój prawdziwy dom.

Zobacz także: Molo – od szczeniaka w schronisku. Na dom czeka już 12 lat

Kodi
Kodi to roczny, niewielki psiak. Do schroniska trafił pod koniec stycznia. Do tej pory dał się poznać jako przesympatyczny i przyjacielski pies. Nie jest agresywny w stosunku do ludzi i innych psów. Przepada wręcz za wszystkimi. Kodi to jeszcze szczeniak, szybko przywiązuje się do człowieka. Nie rozumie, że po każdej aktywności z wolontariuszem musi wrócić do boksu i być sam, z tęsknotą wyczekuje kolejnego spotkania. Potrzebuje domu, w którym pozna od podstaw psie maniery. Jest tak skoncentrowany na człowieku, że z pewnością opanuje wszystkie wskazówki. Z chodzeniem na smyczy nie ma większego problemu, ale zdarza się mu jeszcze trochę zakręcić. Nic dziwnego, jest jeszcze mały i wszystko jest dla niego nowością. Dlatego też potrzebuje człowieka, który razem z nim pozna uroki psio-ludzkiej przyjaźni i obdarzy go dozgonną miłością. Wystarczy spojrzeć na jego uroczy pyszczek i w mądre, bystre oczy. Kodi to pies, z którym naprawdę dużo rzeczy można wypracować i cieszyć się każdym dniem w jego uroczym towarzystwie. Kasia, wolontariuszka, mówi: „Kodi kocha wszystkich ludzi i wszystkie psy. Nie wykazuje grama agresji. Wszędzie go pełno. Na smyczy chodzi już coraz lepiej, ale wciąż jeszcze potrafi kręcić kółka wokół prowadzącej go osoby”. Dorota dodaje: „Kodi to żywe srebro! Młodziutki bardzo aktywny piesek! Jest kochany!”.

Fotografia: Joanna Łukasiewicz 


Bari
Bari – podobnie jak Kodi – trafił do schroniska w styczniu. Ten psiak również jest młodziakiem i ma dopiero rok. Jest niezwykle żywiołowy. Jego energia przy każdym wyjściu z boksu dosłownie eksploduje. Nic dziwnego, taki młody pies potrzebuje systematycznego ruchu i aktywności nie tylko fizycznej, ale i umysłowej. Wielu rzeczy jako jeszcze szczeniak musi się nauczyć. Wystarczy konsekwencja, a Bari na pewno pojmie wszystko w szybkim tempie. Jest młody, bystry, uwielbia kontakt z człowiekiem. Przepada za rzucaną mu piłeczką. Z Barim nauka przez zabawę może być niekończącą się przygodą najwierniejszej przyjaźni. Niewątpliwie ten psiak wprowadzi do nowego domu ogrom szczęścia. Bari, chociaż jest niewielki, to bardzo ruchliwy, dlatego potrzebuje aktywnego opiekuna lub takiego, który umiejętnie będzie potrafił tę energię rozładować. Oprócz tego ten psiak nie pogardzi pieszczotami. Bari ma radosne usposobienie i być może czeka właśnie na Ciebie. Weronika, wolontariuszka, mówi tak: „Bari to istny gejzer energii, nie zatrzymuje się ani na chwilę. Młody psiak, więc szybko to nie minie, trzeba mieć to na uwadze. Smycz była mu na pewno obca, więc dopiero stawiamy pierwsze kroki. W kontakcie z innymi psami nie wykazuje agresji, niemniej bywa bardzo nachalny. I mało delikatny. Chętny do kontaktu z człowiekiem, a człowiek z piłką w ręku jest po prostu bogiem”.

 Fotografia: Joanna Łukasiewicz, http://www.napaluchu.waw.pl

 

Rambo
Rambo to pięcioletni pies o pięknym umaszczeniu. Do schroniska trafił na początku stycznia. Od tego momentu ciągle jeszcze poznaje się z wolontariuszami. Na chwilę obecną wiadomo, że jest to typ dominanta. Trzeba go bacznie obserwować na spacerach, ponieważ potrafi m.in. zaczepiać inne psy. Rambo wymaga domu konsekwentnego i cierpliwego. Oprócz tego potrzebuje również czasu, by jego temperamentny charakter trochę wyciszyć. Nie dogaduje się z innymi psami, dlatego też polecany jest jako jedynak. Rambo przede wszystkim musi poznać człowieka, tak jak swoich wolontariuszy, którym już w pewnym stopniu zaufał. W jego przypadku systematyczna i wytrwała praca to podstawa. Na pewno uda się stworzyć z nim trwałą więź, ale Rambo musi wiedzieć, że ma swojego pana, który wytyczy mu jasne zasady. To dobry, pojętny pies, który niestety zawiódł się na człowieku, a schroniskowa rzeczywistość mu nie służy. To jeszcze młody pies, z którym wiele rzeczy uda się wzorowo wypracować. Monika, wolontariuszka grupy Pomarańczowej, mówi: Rambo zachowuje się coraz lepiej w stosunku do nas. Jeśli kogoś zna i zaufa to można go przytulić. Ładnie się też uczy – reaguje bezbłędnie na komendę siad.

 Fotografia: Joanna Łukasiewicz

 

Często z pozoru negatywne zachowania psów w schronisku ulegają zmianie w prawdziwym domu, co często dziwi też samych wolontariuszy. Dzieje się tak dlatego, że te zwierzęta muszą przybrać zachowanie obronne na sytuację, w której się znajdują. Każdy z nich musi poradzić sobie na swój sposób ze schroniskową rzeczywistością. Pamiętaj o tym, udając się do schroniska.


Zobacz także: Historia psiego seniora, który znalazł dom

Jeśli chcesz poznać bliżej Kodiego, Bariego lub Rambo nie czekaj, odwiedź stronę Schronisko na Paluchu i skontaktuj się z wolontariuszkami: Monika (505-168-481), Kasia (503-174-757), Weronika (667-036-547).


Adoptując jednego psa nie zmienisz całego świata, ale zmienisz świat dla tego psa.

Zdjęcia pochodzą ze strony Schroniska Na Paluchu.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska