Nie kupuj, adoptuj. Gaja i Pinto czekają w Schronisku Na Paluchu

 

Do schronisk przez ludzi trafia niewyobrażalna liczba psów. Winny jest człowiek, a siedzieć za kratami musi pies. Adopcja zwierzaka to najlepsza decyzja, jaką możesz podjąć. Otwórz serducho, odwiedź schronisko i daj nowe życie psiakowi. Gwarantuję, że odnajdziesz dozgonną wdzięczność i miłość w psich oczach.

Sezon wakacyjny właśnie ruszył, cieszą się ludzie, cierpią zwierzęta. Jak co lato porzucana jest niewyobrażalna liczba psów. Ludzka głupota nie zna granic i mimo że jak co roku informuje się o tym, by nie zostawiać psa w samochodzie, nie przywiązywać do drzew, nie pozbywać się jak zbędnej zabawki, to ciągle o tym słyszymy. Zwierzę też czuje! Kiedy to w końcu do nas ludzi dotrze? Obecnie jest tyle możliwości: hotele czy kurorty wypoczynkowe ułatwiają podjęcie decyzji o wakacjach ze swoim pupilem. Ponadto zawsze możesz poprosić o pomoc w opiece nad swoim zwierzakiem bliską ci osobę. Uwierz, to o wiele lepsze niż pozostawianie bezbronnych czworonogów na pastwę losu.

 

Schronisko codziennie przyjmuje zgłoszenia o takich przypadkach. Każdy mijający dzień w zamknięciu to pogłębianie traumy dla każdego psa, dopiero kontakt z człowiekiem pozwala im trochę się otworzyć. Dzięki wolontariuszom te zwierzaki chociaż na chwilę mogą zapomnieć o kratach i boksie. W tym tygodniu przedstawię wam dwa wyjątkowe psy ze Schroniska Na Paluchu, które czekają na swoich stałych opiekunów.


Gaja i Pinto
Ta urocza dwójka trafiła do schroniska w połowie kwietnia tego roku. Najprawdopodobniej Gaja i Pinto to rodzeństwo. Są to młode, dwuletnie dopiero psy. Mają piękny wygląd, są niewielkie. Ich urocze, wdzięczne pyski dają nam do zrozumienia, że Gaja i Pinto nie wiedzą gdzie się znajdują. W schronisku nie potrafią się odnaleźć, są zagubione i przestraszone. Na spacerach i wybiegu dały się poznać jako spragnione dotyku i miłości człowieka czworonogi. I chociaż głaskanie sprawia im przyjemność, to da się wyczuć, że traktują to z pewną rezerwą.

 

Gaja i Pinto to psy, które są zapatrzone w siebie. Jeden pilnuje drugiego, gdy któryś z nich nieco się oddali. Razem się bawią i są dla siebie oparciem w szarej rzeczywistości, która ich teraz otacza. Dlatego też ta pocieszna dwójka szuka domu w duecie. Psiaki są jeszcze młode więc bez trudu przyswoją sobie zasady, które panują w domu oraz szybko pojmą też psie sztuczki. Kasia, wolontariuszka grupy pomarańczowej, mówi o tym uroczym duecie tak: „Gaja i Pinto zauroczyli mnie tak naprawdę przy pierwszym spotkaniu. Leciutko wycofany Pinto o cudnym pysiu, Gaja z oryginalną pręgą przez środek pyszczka. Od razu było widać, że są ze sobą bardzo zżyte, chociaż to ona jest w tym duecie odważniejsza, a on wpatrzony w nią jak w obrazek. Stara się nie stracić jej z oczu czy to na spacerze, czy na wybiegu. Oboje lgną do człowieka, przy czym Pinto podchodzi do nas z większą nieśmiałością. To ona pokazuje mu że z kontaktu z nami można czerpać przyjemność i nie trzeba się bać, bo nie każdy człowiek jest taki straszny jak ten który się ich pozbył. Szukamy dla nich wspólnego domu, bo trudno wyobrazić ich sobie funkcjonujących osobno”.

 

 Zdjęcia: Joanna Łukasiewicz/ http://www.napaluchu.waw.pl/


Zobacz także: Historia udanej adopcji. Psi senior znalazł dom

Często z pozoru negatywne zachowania psów w schronisku ulegają zmianie w prawdziwym domu, co dziwi też samych wolontariuszy. Dzieje się tak dlatego, że te zwierzęta muszą przybrać zachowanie obronne na sytuację, w której się znajdują. Każdy z nich musi poradzić sobie na swój sposób ze schroniskową rzeczywistością. Pamiętaj o tym, udając się do schroniska.

Jeśli chcesz poznać bliżej Gaję i Pinto nie czekaj odwiedź stronę Schronisko na Paluchu i skontaktuj się z wolontariuszkami Monika 505-168-481, Kasia 503-174-757, Weronika 667-036-547.


Adoptując jednego psa nie zmienisz całego świata, ale zmienisz świat dla tego psa.

Zdjęcia pochodzą ze strony Schroniska Na Paluchu.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska