3 książki opowiadające (nie)klasyczne historie

 

Przejścia prowadzące do innego świata, miłość zwyciężająca wszelkie klątwy czy dzielni bohaterowie pokonujący przeszkody na swojej drodze to częste tematy wśród klasycznej literatury. Wydaje się, że baśnie nie mogą nas niczym zaskoczyć. Po pierwszych paru stronach wiemy już, jak cała historia się skończy. Zakochani będą razem, a bohaterowie wrócą do swojego świata. Jednak autorzy niektórych współczesnych książek po raz kolejny zaskakują nas, ukazując, że nawet znane historie mogą zyskać zupełnie inne oblicze.

William Goldman – Narzeczona księcia

Miłość to temat, który warto poruszyć na samym początku. Jest ona, wiejska dziewczyna, której sam autor nie uważa za najpiękniejszą oraz on, książę na białym koniu, który chce ją zdobyć. Oczywiście, jak to bywa w klasycznej historii, zakochują się w sobie i pragną spędzić wspólnie resztę życia. Potem powinny zabrzmieć weselne dzwony oznajmujące zawiązanie małżeństwa i cudowną przyszłość czekającą młodą parę. Jednak nie do końca tak to wygląda. Dziewczyna zostaje porwana przed ślubem, książę skrywa mroczny sekret, a tajemniczy mężczyzna w czerni idący śladem porywaczy ma zupełnie inne plany, niż mogłoby się wydawać.

 

 Źródło: pexels.com

 

 

Sarah J. Maas – Dwór cierni i róż

Piękna i Bestia jest powszechnie znaną baśnią. Jednak trudno utożsamić polującą w lesie i wygłodzoną Feyrę z piękną dziewczyną przechadzającą się ulicami miasteczka. Podobnie wygląda to z bestią, która pewnego dnia wpada do jej domu i żąda zadośćuczynienia za zabicie ogromnego wilka, a nie za zerwanie róży. W dalszej części historii również można znaleźć podobieństwa do klasycznej bajki, ale pojawią się również wątki odbiegające od znanej opowieści.

 

 Źródło: pexels.com

 

Lissa Evans – Celwony klólik

Gdyby zmienić imię Alicji na Funię, króliczą norę na piwnicę, a do czarodziejskiej krainy wrzucić Blopki, to wszystko by się zgadzało. Dziewczynka znajduje się nagle w nieznanym sobie miejscu, ale w przeciwieństwie do Alicji przybywa tam razem ze swoim kuzynem i dwoma towarzyszami. Z ich pomocą będzie próbowała wrócić do domu, ale wcześniej musi pokonać nieznanego dyktatora i przywrócić pokój w świecie Blopków.

 

 Źródło: pexels.com

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska