Największe premiery kinowe we wrześniu – na co iść do kina w weekend?

 

Żegnamy się z wakacyjnym odpoczynkiem, aby powrócić do pracy i swoich obowiązków. Wrzesień oznacza powrót uczniów do szkół, ponowne spotkanie z ulubionymi bohaterami z seriali telewizyjnych, a także powitanie kolejnych nowości serialowych. W tym miesiącu do kin wejdzie sporo nowości, które mogą rozgrzać wasze serca i myśli. Wrzesień zapowiada się niezwykle ekscytująco.

Polityka - 4 września (Polska), 4 września (świat)

 

Do grona najbardziej znanych polskich reżyserów i scenarzystów można zaliczyć Patryka Vegę, którego filmy nieustannie podgrzewają atmosferę w kinie. Patryk Vega to polski reżyser, scenarzysta i pisarz, który w polskiej kinematografii cieszy się sporą popularnością dzięki serii filmowej „PitBull”. Patryk Vega osiągnął również niebywały sukces na polskim rynku filmowym. Każdy z jego filmów przynosi spore dochody finansowe. Reżyser założył własną firmę producencką Vega Investmens, której pierwszym kasowym sukcesem był film „Botoks”. Film przyciągnął do kin 2,3 mln widzów. Filmy Vegi są przepełnione wulgaryzmami, sprośnymi komentarzami oraz gagami i żartami. Wielu kinomaniaków śmiało stwierdza, że filmy reżysera nie trzymają odpowiedniego poziomu artystycznego. Patryk Vega porusza w swoich filmach wiele tematów związanych z polską rzeczywistością. W „PitBullu” zajął się prześwietleniem służb policyjnych, w „Botoksie” wziął pod lupę służbę zdrowia, a w „Kobietach mafii” przedstawił historie kobiet związanych z przestępczym światem.

 

 

Jego najnowszym filmem fabularnym jest „Polityka”, w którym przedstawiono polską scenę polityczną w przededniu wyborów parlamentarnych. Fabuła filmu nawiązuje do rzeczywistości, ponieważ premiera filmu została zapowiedziana na kilka tygodni przed faktycznymi wyborami parlamentarnymi. „Polityka” wywołała nie lada kontrowersje już samymi zwiastunami, w których przedstawiono odtwórców głównych ról. W filmie zagrali m.in.: Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr, Daniel Olbrychski, Tomasz Oświeciński, Iwona Bielska, Janusz Chabior, Antoni Królikowski, Marcin Bosak, Ewa Kasprzyk, Karolina Szymczak, Anna Karczmarczyk i Tomasz Sapryk. „Polityka” utrzymywana w tajemnicy na etapie produkcji, wywołała wśród fanów Vegi nie lada komentarze. Nie jest także tajemnicą, że film wywołuje niemałe poruszenie w partii „Prawo i Sprawiedliwość”. W filmie ukazano w krzywym zwierciadle najważniejszych polskich polityków. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat. Scenarzystą filmu jest sam Patryk Vega. Wykonaniem zdjęć podjął się Norbert Modrzejewski a za montaż odpowiada Tomasz Widarski. Natomiast scenografię stworzyli Gwidon Busiło i Agata Stróżyńska, a kostiumy Małgorzata Bednarek-Chumakou.

 

To: Rozdział 2 – 6 września (Polska), 4 września (świat)

 

Jednym z najbardziej poczytnych pisarzy na świecie jest Stephen King, który jest autorem wielu bestsellerów. Z całą pewnością każdy z nas, choć raz w życiu widział film wzorowany na jego książce lub przeczytał oryginalną wersję książkową. King jest autorem wielu horrorów, które przeszły do klasyki gatunku, jak np. „Lśnienie”, „Smętarz dla zwierzaków” czy „Miasteczko Salem”. W 1986 roku wydano jego kolejną książkę „To”, która ponownie potwierdziła talent pisarski Stephena Kinga. Fabuła opierała się na przedstawieniu członków Klubu Frajerów, którzy muszą pokonać potwora od tysiącleci żerującego w Maine. Tytułowe To jest demonem, duchem bądź najgorszym koszmarem dzieci, który często przybiera postać Pennywise'a, Tańczącego Klowna. Potwór zamienia się w coś, czego bardzo boi się jego ofiara – martwego braciszka, wilkołaka lub utopionych chłopców. Pennywise jest rozchwianą emocjonalnie postacią, która przeraża innych bohaterów pragnieniem wykorzystania ich wszystkich słabości. Książka stała się ciekawą propozycją dla reżyserów oraz producentów, którzy zdecydowali się wykorzystać jej potencjał. W 2017 roku do kin trafiła pierwsza część książki, natomiast w tym roku możemy obejrzeć kolejne losy głównych bohaterów, które bazują na dalszej części książki z gatunku grozy.

 

 

„To” to interesujący horror, który w nietuzinkowy sposób przedstawia zmagania grupki dzieci z tajemniczym i przerażającym potworem z ich najgorszych koszmarów. Horror z 2017 roku przyniósł spore dochody finansowe i stał się jednym z najciekawszych odkryć filmowych roku. Serwis His Name Is Death sklasyfikował „To” jako jeden z najlepszych horrorów 2017 roku. Sam Stephen King wyraził zadowalającą opinię o filmie, choć jest bardzo dobrze znany ze swoich uszczypliwych uwag dotyczących adaptacji filmowych jego książek. Prawdopodobnie druga część może powtórzyć sukces pierwszej, tym bardziej, iż ujrzymy w niej dorosłych już bohaterów. W rolę dorosłej Beverly zobaczymy znaną amerykańską aktorkę filmową i telewizyjną - Jessicę Chastein. Widz będzie mógł zobaczyć metamorfozę głównych bohaterów po latach, którzy będą zmuszeni ponownie stawić czoło demonicznemu klownowi. Pennywise będzie chciał wykorzystać ich słabości i lęki z dzieciństwa oraz dorosłości.

 

Między morzem a oceanem – 6 września (Polska), 27 września (świat)

 

We wrześniu ukaże się również jeden z najciekawszych hiszpańskich filmów ostatnich lat. „Między morzem a oceanem” to hiszpański dramat, ukazujący historię dwóch braci poróżnionych przez czas i własne spojrzenie na świat. Film zdobył wiele znanych i cenionych hiszpańskich oraz światowych nagród filmowych, w tym m.in. Złotą Muszlę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastián. Odtwórcami głównych ról zostali: Israel Gómez Romero, który wcielił się w rolę Isry oraz Francisco José Gómez Romero, który zagrał Cheíto. Fabuła filmu skupia się na przedstawieniu ich relacji, które są burzliwe od momentu śmierci ich ojca. Reżyserem filmu został hiszpański twórca Isaki Lacuesta, który jest najbardziej znany z takich filmów jak „Los Condenados”, „Podwójne ślady” czy „The next skin”. „Między morzem a oceanem” to film dla wymagającego widza, który pragnie zobaczyć trudną historię rodzinną przepełnioną bólem i pragnieniem zaakceptowania własnych przywar i zalet.

 

 

Akcja filmu rozpoczyna się, gdy młodszy z rodzeństwa Israel wychodzi właśnie z więzienia. Mężczyzna zamierza rozpocząć wszystko od nowa ale nie może odnaleźć pracy w nękanej bezrobociem Andaluzji. Niestety rzeczywistość daje mu mocno w kość a on nie jest w stanie uciec od narkotyków. Na jego drodze staje starszy brat Cheíto, który jest marynarzem. Od tego momentu bracia coraz bardziej zbliżają się do siebie i próbują sobie wybaczyć wszystkie krzywdy, które nawzajem sobie wyrządzili. Scenografia w filmie Lacuesty została osadzona w ciepłym klimacie, ukazując jednocześnie pejzaż społeczny biednego Południa. Reżyser próbuje przedstawić trudną braterską miłość za pomocą pozornie codziennych czynności okraszonych energią, radością oraz miłością głównych bohaterów.

 

Rambo: Ostatnia krew – 20 września (Polska), 19 września (świat)

 

„Rambo 5: Ostatnia krew” to prawdopodobnie ostatnia część z serii akcji o Johnie Rambo – wyszkolonemu żołnierzowi i weteranowi wojennemu. W roli głównej ponownie ujrzymy Sylvestra Stallone, który tym razem będzie musiał stawić czoło meksykańskiemu kartelowi narkotykowemu. Mężczyzna wyruszy na wojnę, aby uratować córkę swojego przyjaciela. Z upływem czasu główny bohater zda sobie sprawę z tego, że porywacze dziewczyny są handlarzami żywym towarem. Rambo będzie musiał za wszelką cenę uratować pojmaną dziewczynę oraz przeciwstawić się przestępcom. W obsadzie filmu oprócz Sylvestra Stallone pojawili się również m.in. Paz Vega, Sergio Peris-Mencheta, Adrianna Barraza, Yvette Monreal, Genie Kim aka Yenah Han, Joaquin Cosio oraz Oscar Jaenada. Amerykański film akcji powstał pod czujnym okiem Adriana Grunberga, który wyreżyserował film „Dorwać Gringo”.

 

 

„Rambo: Ostatnia krew” posiada kategorię wiekową R, co oznacza, że na film nie powinno się wpuszczać osób poniżej 17 roku życia bez opiekuna. Jest to uzasadnione faktem, iż w filmie zawarto dużo scen przemocy, krew, narkotyki i pełno wulgaryzmów. Akcja nowego „Rambo” rozpoczyna się na ranczu zmarłego ojca Johnnego Rambo. Mężczyzna jest sfrustrowany pojawiającymi się wspomnieniami z przeszłości - wcześniejszymi misjami. Rambo nie jest w stanie pogodzić się z faktem, że nie mógł pomóc tak wielu osobom, które potrzebowały jego pomocy. Cały czas szwankuje mu zdrowie, dlatego też wymaga dodatkowej opieki. Jego opiekunką zostaje Maria, której wnuczka zostaje uprowadzona przez meksykański kartel. Wściekły John łączy siły z dziennikarką Carmen Delgado, której siostra również została uprowadzona. Rambo zamierza wymierzyć sprawiedliwość przestępcom, którzy prowadzą nielegalny biznes.

 

Krewetki w cekinach – 27 września (Polska), 8 maja (świat)

 

Kim są tytułowe „Krewetki w cekinach”? Czy to nowy azjatycki przysmak? Czy cieszący się popularnością modowy trend? Żadna z tych rzeczy… „Krewetki w cekinach" to amatorska drużyna piłki wodnej, która chce wystartować w zawodach Gay Games – rozgrywanych co cztery lata multidyscyplinarnych zawodach sportowych LGBT organizowanych przez Federację Gay Games. Członkowie formacji są gotowi do wystartowania w zawodach, jednak nie posiadają odpowiednich umiejętności, aby osiągnąć wystarczający sukces. Na ich drodze staje sportowa gwiazda i francuski mistrz olimpijski Matthias Le Golf. Podczas jednego z wywiadów mężczyzna pozwala sobie na homofobiczną uwagę. Przez ten incydent organizatorzy konkursu decydują się na niecodzienny krok – Matthias musi przeprosić za swoje postępowanie oraz przygotować Krewetki do międzynarodowych rozgrywek Gay Games.

 

 

Najciekawszym atutem filmu „Krewetki w cekinach” jest fakt, że fabuła filmu została oparta na historii autentycznej ekipie piłki wodnej. Współscenarzystą oraz współreżyserem filmu została autentyczna Krewetka - Cédric Le Gallo, który z Maximem Govare’a stworzył szalony i zabawny film o mężczyznach, którzy „kochają inaczej”. Historia grupki zapalonych do zabawy mężczyzn dostarcza dużą dawkę śmiechu, jednak z drugiej strony jest to opowieść o przyjaźni, miłości oraz zaakceptowaniu własnej orientacji seksualnej. Gay Games staje się więc pewnym wyznacznikiem pokonywania własnych słabości oraz lęków przez głównych bohaterów. Mężczyźni pragną osiągnąć sukces, ale nie wiedzą jak się do niego zabrać. Ostatnim kołem ratunku może okazać się Matthias, który nie jest początkowo przychylnie do nich nastawiony. Oni sami są niezdyscyplinowanymi Krewetkami, które należy ujarzmić i wydobyć to co w nich jest najlepsze.

 

Premiery kinowe we wrześniu zapowiadają się bardzo obiecująco, tym bardziej, że kinomanii będą mieli w czym wybierać. Oprócz wyżej wspomnianych filmów na ekranach kinowych pojawią się takie filmy jak: „Sztuka ścigania się w deszczu”, „Kwiaty miłości” czy „Niezbędna konieczność”. Znów mamy do czynienia z wielkimi powrotami poprzednich produkcji oraz nowościami, które z pewnością zapadną nam w głowie.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska