Największe mity i przesądy o ciąży. W te przekonania nie wierzcie!

09/08/2018

 

Ciąża to wyjątkowy stan, który jak niemal wszystko owiany jest różnymi przesądami. Pewnie nie raz od mamy lub babci słyszałaś różne zabawne stwierdzenia na temat ciąży. Oto kilka największych mitów dotyczących stanu błogosławionego.

Zachcianki – po nich poznasz płeć dziecka

 Fotografia: pixabay.com


Wiele osób powtarza, że jeśli kobieta w ciąży ma ochotę na słodycze, to zapewne urodzi córkę, a jeśli skłania się ku kwaśnym potrawom, oznacza to, że będzie chłopiec. To, co je przyszła mama, nie ma żadnego wpływu na płeć dziecka. Zachcianki w ciąży są zupełnie normalnym objawem. Każda kobieta odczuwa je inaczej. To, na co ma ochotę, jest „sterowane” przez organizm, który w ten sposób domaga się różnych składników, które są mu akurat potrzebne.

 

Zobacz także: Dieta w ciąży. Co jeść, a czego unikać?

 

Masz łańcuszek na szyi? Dziecko owinie się pępowiną

 Fotografia: pixabay.com


Jeden z najbardziej absurdalnych przesądów na temat ciąży. Oczywiście, dziecko może urodzić się z owiniętą pępowiną wokół szyi, ale nie ma to nic wspólnego z tym czy mama nosiła w ciąży łańcuszki, czy nie. Zależy to od tego jak bardzo maluszek się rusza i przekręca w brzuchu matki, biżuteria nie ma z tym nic wspólnego.

 

Nie kupuj wyprawki przed narodzinami, bo poronisz

 Fotografia: pixabay.com


Przecież dużo wygodniej i łatwiej kupić wszystko dla dziecka, zanim to się urodzi, niż chwilę po porodzie martwić, że nie masz w domu nic dla swojego nowo narodzonego maluszka. To czy kupisz wózek w 3. miesiącu ciąży, czy w 6. miesiącu, nie wpłynie na twoją ciąże, a już na pewno nie będzie przyczyną poronienia.

 

Jedziesz tyłem do kierunku jazdy? Dziecko ułoży się pośladkowo

 Fotografia: pixabay.com


Kolejny przesąd, bardzo podobny do tego z łańcuszkiem i pępowiną. To w jakiej pozycji podróżuje, czy siedzi kobieta w ciąży, nie ma wpływu na to, jak ułoży się dziecko. Dziecko może ułożyć się pośladkowo, nawet jeśli mama całą ciążę leżała. Dziecko może być tak bardzo ruchliwe, że nawet przed samym porodem się przekręci i przyjmie pozycję pośladkową.

 

Nie farbuj włosów, bo urodzisz rude dziecko

 Fotografia: pixabay.com


Farba do włosów ma wpływ tylko na kolor włosów matki, a nie dziecka. To czy urodzisz rudowłose dziecko bardziej zależy od genów twoich lub twojego partnera, a nie od farby jaką nałożyłaś w czasie ciąży. Odnośnie farby do włosów jest wiele mitów. Wiele osób uważa, że kobiety w ciąży nie powinny malować włosów, bo to szkodliwe. Nic bardziej mylnego. Obecnie farby są bezpieczne, zarówno dla matki, jak i dziecka. Nie przenikają z włosów do krwiobiegu i w żaden sposób nie „przechodzą” na dziecko.

 

Kształt brzucha zależy o płci dziecka

 Fotografia: pixabay.com


Podobno szpiczasty brzuch gwarantuje urodzenie chłopca, a okrągłe brzuszki mają mamusie dziewczynek. To jaki kształt ma brzuch kobiety ciężarnej zależy od jej sylwetki, szerokości miednicy oraz ogólnej kondycji przyszłej mamy. Wpływ na kształt brzucha ma również ułożenie płodu.
 

Zobacz także: Kalkulator ciąży – ciąża tydzień po tygodniu
 

Używając depilatora pozbawiasz dziecko włosów

 Fotografia: pixabay.com


To chyba najzabawniejszy mit, ciężko sobie wyobrazić, na jakiej niby zasadzie miałby on funkcjonować. W końcu golisz włosy sobie, czy dziecku? Co ciekawe, dawno temu wierzono, że jeśli kobieta w czasie ciąży przytula długowłosego kota lub psa, to urodzi nadmiernie owłosionego potomka.

 

Stres i zmartwienia w ciąży gwarantują urodzenie leworęcznego dziecka

 Fotografia: pixabay.com


Prawdą jest, że stres, zdenerwowanie i zmartwienia nie wpływają korzystnie ani na matkę, ani na dziecko. Jednak na pewno nie mają wpływu na to czy dziecko będzie prawo, czy leworęczne.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska