Ranking najładniejszych piosenek z filmowych klasyków Disneya

04/09/2019

 

 

Macie jeden z tych dni, w którym naprawdę chcecie odkryć i przeżyć na nowo magię dzieciństwa?
Hakuna Matata to słowo kluczowe: razem odkryjmy (a raczej odkryjmy na nowo) najpiękniejsze piosenki klasyków Disneya!

 

Nigdy nie jest się zbyt dorosłym, jeżeli chodzi o kreskówki Disneya, a przede wszystkim.....aby śpiewać w nieskończoność najlepsze piosenki z naszych ulubionych klasyków! Od Królewny Śnieżki po Oceanię wszyscy dorastaliśmy, słuchając wspaniałych ścieżek dźwiękowych filmów animowanych.
I zawsze się zdarza, że ponownie i z przyjemnością słuchamy ich, nawet gdy nie jesteśmy już dziećmi, ilekroć chcemy marzyć.

 

Zobacz także: 5 bajek Disneya, jakich jeszcze nie znasz (a warto to zmienić)

Opracowanie rankingu 10 najpiękniejszych piosenek klasyków Disneya jest prawie niemożliwe, ponieważ każdy ma swoje gusta i wspomnienia. Prawdą jest również to, że dziesięć utworów to bardzo niewiele, w porównaniu do ścieżek dźwiękowych 56 filmów animowanych wyprodukowanych przez Walta Disneya Animation Studios.

 

Zobacz także: Muzyczne ewolucje: Miley Cyrus

 

Jednak my z Daily Vibes i tak spróbujemy: oto 10 najbardziej niezapomnianych piosenek z klasyków Disneya (nawet jeśli nie są to jedyne).

 

1. Krąg życia – Król lew (1994)
Kiedy ukazał się zwiastun filmu Król Lew, publiczność była entuzjastycznie nastawiona do nowego projektu Disneya. Cała ścieżka dźwiękowa-i cały film animowany-jest również jednym z najpiękniejszych i najbardziej udanych filmów Disneya, ale z pewnością ta piosenka, zrodzona ze współpracy Tima Rice'a i Eltona Johna, ma coś naprawdę wyjątkowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Tej historii bieg – Piękna i Bestia (1991)
Jeśli istnieje scena obejmująca doskonałość sekwencji obrazów i muzyki, głosu i spojrzeń, magii i romansu, jest to zdecydowanie taniec między Belle a Bestią, który nigdy nie przestaje nas ekscytować i sprawiać, że marzymy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Zrobię mężczyzn z was — Mulan (1998)
Uwielbiam całą ścieżkę dźwiękową Mulan, więc wybór piosenki nie jest łatwy. Najbardziej lubię „Za którą walczyć chcesz”, lecz „Zrobię mężczyzn z was” będzie prawdopodobnie najbardziej reprezentatywnym utworem na ścieżce rozwoju nie tylko Mulan, ale także całej armii w służbie kapitana Shanga.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Kolorowy wiatr — Pocahontas (1995)
Oscar za najlepszą piosenkę. Ścieżka dźwiękowa Pocahontas wciąż nosi podpis Alana Menkena i Stephena Schwartza. Fragment ten przedstawia wizję świata związanego z przyrodą, typową dla religii indiańskiej, w przeciwieństwie do angielskich zdobywców. W polskim wydaniu Edyta Górniak sprawiła, że utwór ten chyba nigdy nam się nie znudzi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Wspaniały świat – Aladyn (1992)
Lata 90., które oznaczają odrodzenie i rewolucję „kulturalną” w Disneyu, widzą Alana Menkena w stworzeniu ścieżki dźwiękowej do filmów animowanych. Dla Aladyna kompozytor zdobył Oscara i Złoty Glob. „Wspaniały świat” w szczególności, nagrodził Menkena i Toma Rice'a (za tekst), nagrodą Grammy i Oscarem za najlepszą oryginalną piosenkę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Obcy jak ja – Tarzan (1999)
Ścieżka dźwiękowa Tarzana, skomponowana przez Phila Collinsa, była pierwszą nagraną inaczej na różnych rynkach: amerykańskim, niemieckim, francuskim i włoskim.
Tekst opowiada o postaci Tarzana, który dorastał w dżungli ze zwierzętami, aczkolwiek świadomy tego, że na zewnątrz jest świat do odkrycia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Zaprawdę wierzcie mi – Herkules (1997)
34. klasyk Disneya rozpoczyna się z hukiem, czyli z Muzami, które przerywając opowieść narratora o „greckiej tragedii”, przedstawiają historię Zeusa i młodego Herkulesa gospelsem do tańca, śpiewu, i śmiechu. Bardzo nam się podoba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Naprawdę chcę – Mała Syrenka (1989)
To nie przypadek, że Mała Syrenka jest uważana przez wielu za „film, który wprowadził Broadway w świat bajek”: dzięki muzyce Alana Menkena, ścieżka dźwiękowa zdobyła Oscara. Oprócz „Na morza dnie”, która daje nam jedną z najpiękniejszych muzycznych sekwencji kreskówek, również piękna jest „Naprawdę chcę”: wyraża ona wszystkie marzenia i uczucia Ariel, dotyczące możliwości odkrycia tego, co ukryte jest na lądzie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Heigh ho! - Królewna Śnieżka (1937)
Słynna piosenka, która ujawnia zawód krasnoludów: są górnikami. Każdego dnia, w uporządkowanej linii indyjskiej, idą do pracy, śpiewając tę melodię; a pod koniec dnia zmieniają słowa. W kopalni podróżując pociągami, mają za zadanie znaleźć cenne klejnoty i diamenty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Każdy chciałby bluesa czuć – Aryskotraci (1970)
Wśród najbardziej porywających piosenek z pewnością znajdziemy „Każdy chciałby bluesa czuć” grupy Scat Cat. Utwór tak wybuchowy, że przebił się (dosłownie) przez cały paryski budynek, w którym znajdowali się Romeo, Księżna, Minou, Matisse i Bizet oraz cała spółka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także: Gwiazdy Disneya, które robią karierę w Hollywood

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska