Najmodniejsze dekoracje tej jesieni. Proste triki DIY

 

Prawdziwa polska jesień na pewno nie pozwoli na szarość, smutek i nostalgię. Słońce nadal mocno grzeje, drzewa przybrały przepiękne barwy, a liście sympatycznie szeleszczą pod nogami. Co jednak, gdy musimy zostawić naturę i powrócić do codzienności? Mamy na to radę – zabierzmy trochę jesieni do naszych domów.

Dekoracje jesienne kojarzą się z kolorami typowymi dla tej pory roku. Dominują czerwień, brąz i żółć. Ta paleta barw na pewno nie pozwoli nam zapaść w jesienną chandrę. Poza tym w trendach dominują nawiązania do natury, świata zwierząt oraz lasu. Warto przyozdabiać swoje mieszkania w jesienne klimaty, ponieważ wprowadzamy tym samym przyjazną atmosferę, a w tak udekorowanym wnętrzu kubek gorącej czekolady i ciepły kocyk będą jeszcze przyjemniejsze.

 

Zobacz także: Aranżacja wnętrz. Te proste triki odmienią Twoje mieszkanie

 

Naturalne elementy

 

Jesień to przede wszystkim zmiany zachodzące w naturze, które każdy widzi gołym okiem. Liście mienią się różnymi kolorami, z drzew spadają żołędzie i kasztany, a owoce i warzywa już w pełni dojrzały. Oczywiste więc, że jesienne dekoracje będą mocno sprzężone z naturalnymi dodatkami. Nie może więc zabraknąć wszelkiego rodzaju dyń ozdobnych, np. tych o miniaturowym rozmiarze. Jako element bazowy dekoracji sprawdzą się również kolorowe liście, które możemy przypiąć drewnianymi spinaczami do naturalnego sznurka czy przygotować z nich kolorowy wianek. Orzechy, żołędzie, kasztany – to również coś, o czym warto pamiętać, tworząc jesienne kompozycje. Można je na przykład ułożyć na dnie szklanego wazonu i w ten sposób zrobić ciekawy świecznik. Poza tym czerwone korale jarzębiny na pewno ubogacą każdą dekorację.

 Fotografia: pixabay.com

 

Zwierzęce klimaty

 

Jakie pierwsze skojarzenie macie, myśląc o „jesiennych” zwierzętach? Na pewno wiewiórka, ale przecież nie tylko. Nie możemy zapominać o jeżach, lisach czy sowach, które również bardzo mocno wpisują się w jesienne trendy. To nie tylko postaci z bajek i kolorowanek dla dzieci, ale także motywy na dekoracjach naszych domów. Tej jesieni w sklepach z dodatkami do wnętrz królują ciekawe figurki przedstawiające wymienione wcześniej zwierzęta. Mogą one przybierać charakter nowoczesny, jeśli weźmiemy pod uwagę intrygujące bryły uformowane na kształt stworzonek, czy też klasyczny, co ma miejsce w przypadku sympatycznych, drewnianych ozdóbek. Motywy zwierzęce odnajdziemy również na poduszkach ozdobnych czy zastawie kuchennej, a zwłaszcza na kubkach. Poza wymienionymi, w trendach dekoratorskich mocno zakorzenił się motyw jelenia. Możemy więc odnaleźć figury przedstawiające to zwierzę, świeczniki w kształcie poroża czy obrazy.

Fotografia: pixabay.com/Agnieszka Tyburcza/pixabay.com

 

Zobacz także: Jak optycznie powiększyć małe mieszkanie? – triki i patenty

 

Las w domu

 

O tym już trochę było w poprzednim akapicie, ponieważ zwierzęta ściśle powiązane są z lasem, ale teraz spojrzymy na tę kwestię z nieco innej perspektywy. Co zrobić, by przenieść klimat leśny do domu? Trzeba zastanowić się, co nam się z nim kojarzy. Na pewno drzewa, dlaczego by więc nie przygotować jesiennych dekoracji na plastrach drewna? W ten sposób możemy stworzyć podstawkę pod świecznik, kwiatek czy cokolwiek innego. Z miniaturowego plastra zrobić stojak na zdjęcie. Wystarczy dokupić szpilkę, taką jak do winietek, i wbić ją w kawałek drewna. Jeśli do słoika włożymy trochę mchu oraz szyszki, to uzyskamy wspaniałą leśną bazę pod świeczkę.

Fotografia: pixabay.com/Agnieszka Tyburcza/pixabay.com

 

Jesienne bukiety i wianki

 

Wśród jesiennych kwiatów nie powinno zabraknąć wrzosów, astrów i chryzantem. Możemy z nich przygotować niezwykle barwne bukiety. Oprócz tego nadal modne są różnego rodzaju wianki. W przypadku dekoracji jesiennych sprawdzą się te przygotowane z żołędzi, orzechów czy kasztanów, a także suszek. Do zrobienia takich dekoracji będzie potrzebny tylko pistolet do kleju na gorąco, a efekt na pewno nas pozytywnie zaskoczy.

Fotografia: pixabay.com

 

 

Zobacz także: Dodatki do mieszkania z Pepco do 30 zł, które wzbogacą każde wnętrze

 

Światło lampionów

 

Choć wspomnieliśmy już o różnego rodzaju świeczkach i świecznikach, w dobieraniu dekoracji nie możemy zapomnieć o jeszcze jednym aspekcie – ciepłym świetle, które otuli nasze wnętrza i zapewni odpowiedni klimat na jesienne wieczory. Wśród najpopularniejszych rozwiązań na pewno znajdą się lampiony i latarnie. Dodatkowo możemy udekorować je jesiennymi akcentami. Innym pomysłem, który również zapewni nam przytulną atmosferę, będą nieśmiertelne cotton balls, od dawna mieszczące się na wysokiej pozycji w trendach dekoratorskich, nie tylko tych na jesień.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska