Najlepsze tureckie seriale, które warto obejrzeć

20/10/2018

 

Moda na seriale z Turcji trwa w najlepsze. Co chwile w telewizji pojawiają się nowe produkcje, z tamtych rejonów. Tureckie seriale, są do siebie bardzo podobne. Prawie zawsze to historie trudnych miłości, przeplatane intrygami i zbrodniami. Jednak nie wszystkie są tak banalne, część z nich znacznie wyróżnia się na tle pozostałych. Oto i one:

Elif

Fotografia: YouTube/Kanal 7


Serial skupia się na postaci małej 6-letniej dziewczynki o imieniu Elif. To historia pełna nieprzewidywalnych zwrotów akcji, wzruszeń i dramatycznych wydarzeń. Pewnego dnia dziecko Elif i jej chora mama zostaję rozdzielone. Ojczym dziewczynki to zagorzały hazardzista, któremu nałóg przesłonił cały świat. Przez ogromne długi zachowuje się irracjonalnie, planuje sprzedać dziewczynkę, by zdobyć pieniądze. Serial powstał w 2014 roku, do Polski trafił trzy lata później. Nadal jest emitowany na TVP2.

 

Imperium Miłości

Fotografia:YouTube/serialetvp


Ten serial jest adaptacją powieści Nermin Bezmen o tym samym tytule. Różni się trochę od typowych tureckich produkcji. Akcja skupia się na pewnej rosyjskiej i tatarskiej rodzinie. Młodzi członkowie tych rodów zakochali się w sobie i planują wspólną przyszłość. To piękna i bardzo trudna miłość, na której drodze co chwilę pojawiają się nowe przeszkody. Rodziny zakochanych nie popierają ich wyborów i angażują w małżeństwa z innymi, wybranymi przez siebie osobami. Oprócz dramatycznej i wzruszającej opowieści o miłości, serial doskonale przedstawią historię Rosji i Turcji w pierwszych dekadach XX wieku. Jednak największe uznanie „Imperium Miłości” otrzymuje za wspaniałe kostiumy i dopracowaną scenografię. Serial powstał w 2014 roku, a zaledwie rok później można było oglądać go w Polsce. Całość składa się z 45 odcinków.

 

Zobacz także: Najlepsze seriale z Turcji


Çukur

 Fotografia:YouTube/Dizi Müzikleri


Pierwszy typowo „męski” serial w tym zestawieniu. Tak tak, tureckie seriale to nie tylko seriale dla kobiet. Akcja tej produkcji dzieje się w czasach współczesnych, w stolicy kraju. Tytuł to nazwa jednej z dzielnic w Stambule. Wszystko skupia się na dwóch grupach przestępczych, które walczą ze sobą o „panowanie” nad dzielnicą. Obie te formacje gangsterskie bardzo się od siebie różnią, wyznają inne zasady i planują wprowadzić zupełnie inne zmiany na tym terenie. Rywalizacja między członkami grup z każdym odcinkiem coraz bardziej się zaognia. Serial od początku do końca trzyma w napięciu i pokazuje Turcję, w zupełnie innym świetle niż wszystkie wcześniejsze seriale.

 

Zobacz także: Najlepsze seriale kostiumowe, które warto obejrzeć

Tylko z tobą

 Fotografia:YouTube/David Bennett


Typowo miłosna telenowela. Seriale z Turcji przyzwyczaiły już nas do tego. Jednak tym razem jest troszkę inaczej. Miłosna historia nie jest, aż tak banalna. To opowieść o bardzo bogatym i wpływowym biznesmenie. Mężczyzna trochę pogubił się w swoim życiu uczuciowym i dopuszcza się coraz większych kłamstw. Najpierw ukrywa przed rodziną, że jego żona zapadła w śpiączkę. Zaczyna spotkać się z inną kobietą. Po pewnym czasie bierze z nią ślub, niedługo po uroczystości jego „pierwsza” żona budzi się ze śpiączki i powraca do zdrowia. To serial pełen intryg i dramatycznych wydarzeń.

 

Ezel

Fotografia:YouTube/SaczMAX


Serial o ogromnej nienawiści, żalu i chęci zemsty. Tytułowy Ezel to mężczyzna, który został zraniony i zdradzony niemal przez wszystkie bliskie mu osoby. Zarówno ukochana, jak i najbliżsi przyjaciele wrobili go w zbrodnie, przez którą długie lata spędził w więzieniu. W tym czasie planował swoją zemstę. Ostatecznie Ezel upozorowuje swoją śmierć. Poddaje się serii przeróżnych operacji plastycznych i przybiera nową tożsamość. Powraca w rodzinne strony i wciela swój plan zemsty w życie.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska