Najlepsze seriale z ShowMax

09/06/2017

 

Platforma showmax.com bardzo dba o swoich widzów. W ich ofercie znajdziemy nie tylko fenomenalne seriale, ale też sporo dokumentów i filmów pełnometrażowych. Największy konkurent Netflixa stara się nie ograniczać tylko do produkcji amerykańskich. W ich ofercie znajdziemy klasyki brytyjskie, francuskie a nawet rosyjskie. Jedak mimo wszystko to seriale są domeną tego serwisu. Oto najlepsze produkcje w ich katalogu:

Fargo

 

Bez wątpienia jest to najistotniejsza pozycja w ofercie ShowMax. W przypadku tego serialu nawet krytycy są zgodni. Został okrzyknięty najważniejszą i najlepszą współczesną produkcją. Stacje telewizyjne i platformy internetowe biją się o prawa do jego emisji. Fabuła przedstawia wydarzenia, które działy się naprawdę. Wstęp do każdego odcinka przypomina Minnesocie o dziwnej zbrodni z 2006 roku oraz serii późniejszych niefortunnych zdarzeń. Na sukces serialu na pewno wpłynął fakt tragedii z Minnesoty, która do dziś jest obecna w głowach Amerykanów. Początkowo produkcja porównywana była do filmu braci Coen z 1996 roku. Nie bez powodu – podobieństw jest aż nadto. Twórcy serialu robią co mogą, by odsunąć te porównania i spekulacje, póki co im się udaje. Po 5 odcinkach przestałam mieć wrażenie déjà vu. Coś się zmieniło, porównania umilkły, a serial jeszcze bardziej zyskał na wartości.

 

 

Luther

 

To brytyjski kryminał, którego jeszcze nie było. Idealny serial dla osób kochających ten gatunek. Jeśli myślcie, że przeczytaliście i obejrzeliście już wszytko, to koniecznie włączcie ten serial. „Luther” wprowadza powiew świeżości do kryminałów. W końcu coś nowego! Sprawy zbrodni, jakie w nim śledzimy, z pewnością nie są szablonowe. „Luther” to opowieść pełna mroku, zła i elementów psychologicznych.

 

Żona idealna

 

To serial proceduralny, każdy odcinek opowiada inną historię, ale absolutnie nie wpływa to na odbiór całości. A wszystko to zasługa genialnie prowadzonej fabuły. „Żona idealna” to opowieść o Alici Florrick, którą sytuacja rodzinna zmuszą do zmiany swojego życia. Po kilkunastoletniej przerwie powraca do zawodu, znów jest aktywnie działającą prawniczką. Jest to serial bardziej prawniczy niż kryminalny, ale niezwykle dynamiczny i ciekawy.

 

Californication

 

Głównym bohaterem „Californication” jest Hank. Autor niezwykle popularnej książki pt. Bóg nienawidzi nas wszystkich”. Po sukcesie jaki odniósł zamierza pozostać na fali i jak najszybciej wydać kolejną powieść. Jednak próbując pisać kolejne działo, nie może sklecić ani jednego sensownego zdania. Przeżywa niemoc twórczą, która niesamowicie go frustruje. Postanawia uciec w świat erotyki i przygodnego seksu. Liczy, że bujne przygody jakoś mu pomogą. „Californication” to wspaniała opowieść o mężczyźnie na zakręcie życiowym. Jego przedziwne perypetie chwilami potrafią naprawdę rozbawić do łez. Serial dotyka problemu kryzysu wieku średniego w wyjątkowo inteligenty i delikatny sposób. Chociaż chwilami jest mocny i niemoralny, to i tak całość dobieramy z lekkim przymrużeniem oka.

 

Kłamstwa na sprzedaż

 

Twórcy serialu z pewnością kierowali się przesłaniem z Dr House: „Everybody lies”. Głównym bohater z kłamstwa uczynił wręcz sztukę. Wraz ze swoimi przyjaciółmi zarabia niewyobrażalnie wielkie pieniądze na mniejszych lub większych przekrętach. To produkcja pełna czarnego humoru i egoizmu. W rolę główną wciela się Don Cheadle  aktor idealny do odgrywania roli marketingowego rekina. Jego postać jest połączeniem dwóch innych dobrze nam znanych – Dr. House i Hanka Moody’ego z „Californication”.

 

 

 

 

 

korekta: Monika Mroczek

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska