Najlepsze seriale ukazujące uczucia z innej perspektywy

09/06/2018

 

 

Wątki miłosne pojawiają się w prawie każdym filmie i serialu. Produkcje o wielkich rozstaniach, głębokich uczuciach bohaterów czy burzliwych romansach są uwielbiane przez widzów z całego świata. Jednak niektóre seriale pokazują miłość z innej perspektywy, co czyni je wyjątkowymi.

„Bez Tajemnic”

 Fotografia: YouTube/HBO POLSKA


To fantastyczny polski serial, który w całości składa się z ludzkich historii i wielkich dramatów. W tej produkcji nie tyle przedstawiona jest miłość co właśnie uczucia i to niemal wszystkie, jakie człowiek doznaje w życiu. W każdym odcinku w gabinecie psychologicznym głównego bohatera pojawia się inny pacjent. Za każdym razem z innym, prawdziwym, życiowym problemem. Rozterki bohaterów są przeróżne, ale bardzo szczere i realistyczne. Widzowie wdrażają się w przedstawione historie. Ten serial zmusza do refleksji – po pewnym czasie w bohaterach dostrzegamy samych siebie lub swoich znajomych. Sytuacje, z jakimi zmagają się bohaterowie, to zwykłe, codzienne problemy jakie często spotykamy na polskich „podwórkach”, być może niejednokrotnie sami zmagaliśmy się z tymi samymi dylematami. Dodatkowym atutem serialu są aktorzy. Możemy tu zobaczyć największe gwiazdy polskiego kina, m.in.: Krystyna Janda, Maciej Sztur, Marcin Dorociński, Jerzy Radziwiłowicz, Janusz Gajos czy Magdalena Połapowska. 

 

Zobacz także: Seriale 2018: nowości od Netflixa, HBO, Showmaxa na czerwiec​
 

„Współczesna rodzina”  

 Fotografia: YouTube/FOX Comedy Polska


Serial o niezwykłej rodzinie, będącej wielokulturową mieszanką. „Współczesna rodzina” łamie wszelkie schematy. To opowieść przeplatana namiętną miłością, wielkimi uczuciami i ogromną dawką humoru. Nestor rodu Jay Pritchett po burzliwym rozwodzie zakochuje się w dużo młodszej Kolumbijce. Para szybko bierze ślub i wspólnie opiekuje się dziećmi ze swoich poprzednich związków. Mamy tu do czynienia z bohaterami różnych narodowości i z różnymi poglądami. Nie brakuje kontrowersyjnych wątków homoseksualnych. Ten serial przedstawia historię rodziny, dla której nie liczą się granice i różnice, to ludzie XXI wieku, którzy za nic mają ogólnie panujące podziały społeczeństwa. Dla nich wszyscy są równi, wszyscy są wyjątkowi, a przede wszystkim wszyscy są kochani. 

 

„Wielkie kłamstewka”

 

 Fotografia: YouTube/HBO POLSKA 


To bardzo intrygujący serial ze skomplikowaną fabułą. Od pierwszych minut mamy wrażenie, że stało się coś złego, lecz nikt nie wypowiada tego wprost. Do czasu rozstrzygnięcia zagadki, odkrywamy, że mimo zmieniającego się świata, natura ludzka pozostaje niezmienna. W tym serialu mamy do czynienia z wieloma uczuciami. Poznajemy tu piękną, ale trudną przyjaźń. Spotykamy wiele historii miłosnych i odkrywamy, jak silna jest miłość matki do dziecka. 

 

„The Crown”

 Fotografia: YouTube/Netflix


Królowa Elżbieta to wyjątkowa postać we współczesnej historii Wielkiej Brytanii. Przez wiele lat zdążyliśmy wyrobić sobie o niej pewne zdanie. Dzięki mediom została nam przedstawiona jako kobieta pozbawiona głębszych uczuć i ludzkiej twarzy. W naszych głowach wbiła się jako „żelazna dama Wielkiej Brytanii”. Jednak dzięki serialowi „The Crown” mamy okazję poznać ją nieco lepiej, z zupełnie innej strony. Oglądamy Królową Elżbietę z czasów jej młodości przed koronacją. W tej produkcji została pokazana nie tylko jako potężny monarcha, ale jako cudowna córka, dobra siostra, wierna kochanka i oddana matka. To właśnie ta odsłona Królowej Elżbiety jest najbardziej intrygująca. Serial pozwala nam lepiej przyjrzeć się rodzinie Windsorów, ale uzmysławia nam również, jak ciężkim emocjonalnie zdaniem jest bycie królową Wielkiej Brytanii. 

 Zobacz także: Najlepsze seriale kostiumowe, które warto obejrzeć „The Affiar”

 Fotografia: YouTube/The Affair

 

Poznajemy dwie na pozór zupełnie różne rodziny, których losy pewnego dnia się połączyły. Noah i Hellen są szczęśliwym małżeństwem. Mają trójkę wspaniałych dzieci, piękny apartament na nowojorskim Manhattanie, oraz wiele znaczących sukcesów zawodowych. Natomiast Allison i Cole, przechodzą bardzo ciężki okres w życiu. Niedawno stracili ukochanego synka. Mieszkają w małym domku na wybrzeżu. Ona jest kelnerką w lokalnym barze, a on prowadzi podejrzane interesy z braćmi. W tym serialu najciekawszy jest fakt, że każdą przeżytą historię, awanturę czy problem widzimy zawsze z perspektywy każdej ze stron. Uświadamiamy sobie, jak ciężkie mogą być relacje z bliskimi. The Affiar to jedna z najlepszych serialowych opowieści o uczuciach do rodziny i trudach miłości.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska