Najlepsze seriale o motywach gangsterskich

12/05/2019

 

Nic tak nie nakręca oglądalności, jak wątki gangsterskie. Morderstwa, zbrodnie, seryjni mordercy i mafijne porachunki. Któż z nas tego nie lubi? Wątki kryminalne to jedne z najczęstszych, jakie możemy zobaczyć w większości filmów i seriali. Niektóre z nich całkowicie skupiają się tylko na tej tematyce. Oto najlepsze seriale z motywami gangsterskimi.

Breaking Bad

Ten serial pojawia się bardzo często w naszych rankingach. Nie bez powodu. To bardzo dobra produkcja i można ją oceniać pod wieloma aspektami. Wątek gangstersko-kryminalny jest tu bardzo mocno zarysowany, właściwie cały serial się na nim opiera. Wspólnie z „Breaking Bad” wkraczamy w trudny i zawiły świat narkotykowy. Główny bohater po tym, jak dowiedział się, że choruje na nowotwór, postanowił zaleźć jakiś sposób, by finansowo zabezpieczyć rodzinę przed swoją śmiercią. Wpada na pomysł produkcji narkotyków. Ku zaskoczeniu większości idzie mu wyjątkowo dobrze. Zaczyna produkować metamfetaminę bardzo wysokiej jakości. Tym samym staje się ważną osobą w narkotykowym biznesie.

 

Rodzina Soprano

Fantastyczna opowieść o rodzinie mafijnej. Nietuzinkowa, niektórzy twierdzą, że bardzo podobna do „Ojca Chrzestnego”, jednak nic bardziej mylnego. Ten serial w zupełnie inny sposób podchodzi do mafijnych tematów i ukazuje je z nieznanej dotąd strony. Tony Soprano jest głową rodziny i wielkim mafijnym bossem. W pewnym momencie zaczyna mieć problemy z samym sobą, męczą go ataki paniki. W końcu postanawia skontaktować się z psychiatrą. Ten serial pokazuje nie tylko, jak wygląda mafijny świat i porachunki, ale przede wszystkim uświadamia nam, w jaki sposób przemoc i stres wpływa na człowieka, a w szczególności na jego psychikę.

 

 Fotografia:YouTube/HBO Polska

Zakazane Imperium

Stany Zjednoczone i czasy prohibicji. Ten serial nie mógł zacząć się lepiej. Główny bohater to polityk Enoch „Nucky” Thompson, który rządzi Atlantic City. Oczywiście największe zyski czerpie z nielegalnej sprzedaży alkoholu. W tym serialu możemy zobaczyć nie tylko, jak w tamtych czasach wyglądał „obrót” nielegalnym alkoholem, ale ujrzymy również wątki z najbardziej znanymi i historycznymi osobami z tamtego okresu. Oprócz tego „Zakazane Imperium” świetnie prezentuje gangsterskie podziemie. Nagrodzony wieloma nagrodami i wielokrotnie doceniany przez krytyków serial.

 

Zobacz także:Seriale, o których mało kto pamięta


Peaky Blinders

Kolejna opowieść o mafijnej rodzinie, kolejny jej wielki przedstawiciel i kolejny wielki charakter. Główny bohater to Tommy Shelby, który pochodzi z gangsterskiej rodziny. Przemoc i nielegalne interesy to tematy doskonale mu znane od najmłodszych lat. Teraz jest już dorosłym mężczyzną, ale nie porzucił przestępczego świata, a co więcej – jeszcze bardziej do niego przeniknął. Dowodzi jedną z najgroźniejszych grup przestępczych w Birmingham. Jednak to nie zaspokaja jego ambicji i wrodzonej chęci władzy, mężczyzna chce osiągnąć jeszcze więcej.

 

Mob City

Mob City nie jest serialem tak rozreklamowanym i popularnym, jak wszystkie wyżej wymienione. Chociaż jak najbardziej zasługuje na pochwały i wielką promocję. Przedstawia historię, która miała miejsce w Stanach Zjednoczonych w latach 40. ubiegłego wieku. Ten serial pokazuje nam bardzo zdeterminowanego szefa policji w Los Angeles – Wiliama Parkera. Mężczyzna ze wszystkich sił stawiał czoła mafii rządzącej na Zachodnim Wybrzeżu i odważnie z nią walczył. To klasyczna opowieść o dobrym i odważnym szeryfie, który ściga złych ludzi i chce zaprowadzić pokój na świecie. Jednak ta historią nie wydarzyła się w głowach scenarzystów i reżyserów, a wydarzyła się naprawdę. To serial oparty na faktach, dzięki czemu jest ciekawszy i niezwykle autentyczny.

 Fotografia:YouTube/actormovieman

 

Zobacz także:Najlepsze seriale kryminalne ostatnich lat

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska