Najlepsze seriale kostiumowe, które warto obejrzeć

 

Jeszcze do niedawna seriale kojarzyły się przede wszystkim z tasiemcami w stylu „Mody na sukces”. Obecnie, dzięki dostępom do różnych platform streamingowych, np. Netflixa, mamy możliwość oglądania produkcji, które mogłyby konkurować z wieloma filmami. Zwłaszcza, że wiele z nich porusza intrygującą tematykę, a nawet potrafi przenieść nas do przeszłości.

To właśnie seriale kostiumowe potrafią przelać na srebrny ekran barwną kolorystykę dawnych lat i trzymające w napięciu historie. Niektóre z tych opowieści mają prawdziwe źródła, inne są od początku do końca zmyślone, jednak równie interesujące. Intrygi, miłosne historie, wielkie namiętności, ale przede wszystkim niezwykłe stroje – to właśnie to, co kochamy w serialach kostiumowych. Przedstawiamy wam listę najciekawszych naszym zdaniem seriali kostiumowych ostatnich lat.

 

The Crown

Korona w tytule może symbolizować tylko jedno – fabuła dotyczy rodziny królewskiej. Ku uciesze fanów żadnej innej, jak ta najsłynniejsza – brytyjska rodzina królewska. Jesteśmy świadkami wejścia na tron obecnie panującej monarchini, królowej Elżbiety II. Postaci, które pojawiają się w jej otoczeniu, są nam dobrze znane, dlatego ten serial niezwykle wciąga. Oprócz tego jest dopracowany od początku do końca, a niektóre sceny to prawdziwe dzieła sztuki.

 

Na uwagę zasługuje również postać Winstona Churchilla, który w pierwszym sezonie niemal zdominował pozostałych bohaterów. Wiemy już, że powstanie trzeci sezon opowieści o Koronie, mają się jednak zmienić aktorzy, ponieważ przejdziemy do dalszych czasów, sięgających nawet Lady Di. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na portalu Serialowy.info.

Zobacz także: Najlepsze seriale biograficzne

 

Peaky Blinders

Nie ma nic bardziej ekscytującego niż przystojni gangsterzy z Birmingham, którzy w imię dobra rodziny są w stanie poświęcić naprawdę wiele. A na ich czele Tomy Shelby, na którego punkcie kobiety mdleją. O ciarki przyprawia też piękny brytyjski akcent aktorów, no i cała historia, która jest na tyle emocjonująca, że wciąga i aż nie sposób doczekać się kolejnego odcinka. Właśnie na Netflixie pojawił się kolejny sezon przygód gangsterskiej rodziny. Znów z bólem serca będziemy musieli czekać na kolejny zapewne przez kilka lat.

Downton Abbey

Ten serial kojarzą wszyscy, chociażby z nazwy. Jest to jeden z najpopularniejszych brytyjskich seriali kostiumowych. Akcja produkcji dzieje się przed I wojną światową i dotyczy bardzo specyficznej społeczności. W związku z burzliwym okresem, gdy czuć napięcie wojenne, na dworze Downton Abbey dochodzi do spięć pomiędzy angielską szlachtą a służbą. Jesteśmy świadkami burzenia się nienagannej jak dotąd hierarchii społecznej. Produkcja dostępna jest w Showmaxie.

Rodzina Borgiów

Znów przenosimy się w czasie, tym razem jednak o kilka wieków. Jesteśmy świadkami wejścia na tron stolicy papieskiej kardynała Rodrigo Borgia, który znacznie odbiega swoim postępowaniem od cnót głowy kościoła katolickiego. Przez cały czas łaknie władzy i stara się zdobyć wielkie wpływy dla siebie i dla swojej rodziny. O tym, jak mu to wyjdzie możemy się przekonać sięgając po HBO GO.

Zobacz także: Najlepsze seriale historyczne

 

Outlander

W tym serialu my przenosimy się w czasie dwa razy. Najpierw do 1945 roku, końca drugiej wojny światowej, gdy poznajemy główną bohaterkę opowieści. To zamężna sanitariuszka, która nagle znajduje się w innych okolicznościach. Tym razem wraz z nią przenosimy się do roku 1743. Sanitariuszka zostaje zmuszona do poślubienia młodego i niezwykle romantycznego szkockiego wojownika. To opowieść pełna pięknych kadrów, ale przede wszystkim rozterek i miłosnych uniesień. Każda romantyczna dusza kochająca seriale kostiumowe może ją znaleźć na Netflixie.

Tabu

Mroczna historia, w której były żołnierz zamierza stworzyć własne imperium handlowe kosztem Korony. Rozpoczyna walkę z Kompanią Wschodnioindyjską, ukazując najskrytsze tajemnice własnej osobowości. W roli głównego bohatera możemy podziwiać niesamowitego Toma Hardy’ego. A wokół niego znajduje się świat tak ponury, że na próżno szukać go w innych współczesnych serialach.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska