Najlepsze seriale dokumentalne ostatnich lat

14/06/2019

 

Seriale dokumentalne. Wszyscy je uwielbiamy. Wstrząsające historie, poszukiwanie prawdy i wydarzenia, które zdarzyły się naprawdę. Tego typu produkcji powstaje na szklanym ekranie coraz więcej. Dzięki nim ponownie wracamy do spraw, którymi kiedyś żył cały świat. Seriale dokumentalne zdobywają coraz więcej sympatyków i poruszają opinię publiczną. Oto produkcje, które każdy z nas powinien obejrzeć.

Making a Murderer


To bez dwóch zdań najlepszy serial dokumentalny z platformy Netflix. A tym samym, jedna z najlepszych produkcji serialowego giganta (biorąc pod uwagę wszystkie kategorie). Serial przedstawia historię Stevena Avery’ego, który zostaje oskarżony o gwałt i usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna usłyszał wyrok 32 lat więzienia na podstawie kiepskich dowodów, słabej reputacji i podobieństwa do sprawcy. Dopiero po 18 latach, nowoczesne badania DNA ukazują, że skazany jest niewinny i zostaje oczyszczony z zarzutów. Po niecałych dwóch latach od wyjścia z więzienia zostaje ponownie oskarżony o zabójstwo innej kobiety. Ten serial dobitnie pokazuje nieudolność współczesnego systemu sprawiedliwości, nadużywanie stanowisk oraz ogromne lenistwo organów ścigania. Czy Steven ponownie trafił do więzienia? Czy rzeczywiście był winny zarzucanych mu czynów, a może po raz kolejny został oskarżony na podstawie uprzedzeń? O tym dowiecie się oglądając serial Making a Murderer.
 

 Fotografia:YouTube/Netflix


Zaginięcie Madeleine McCann


Najbardziej znana i poruszająca historia zaginięcia dziecka, o jakiej słyszeliśmy. O tragicznych, rodzinnych wakacjach rodziny McCann słyszał każdy, a poszukiwaniami Madeleine żył cały świat. Sprawa z każdym dniem stawała się coraz bardziej zagmatwana, nietypowa i tajemnicza. Można było odnieść wrażenie, że nie trzymała się całości. Fałszywe zeznania, niedomówienia, mijanie się z prawdą - w ostateczności skutkowały zarzutami wobec rodziców dziewczynki. Czy faktycznie to oni są odpowiedzialni za zniknięcie dziecka? Dlaczego kłamali w zeznaniach? Czy Madeleine nadal żyje? Co się z nią stało tego feralnego wieczoru? Te pytania dręczą nas do dziś, mimo że McCannowie zostali oczyszczeni z zarzutów i nadal usilnie poszukują córki. W tej sprawie jest więcej pytań niż odpowiedzi. Minęło 12 lat, a my nadal nie mamy nic prócz domysłów i spekulacji. Serial Netflixa dokładnie ukazuje przebieg śledztwa, przedstawia jego wszystkie szczegóły i ujawnia nieznane dotąd fakty.

 

Fotografia:YouTube/Netflix 

 

Zobacz także:„Zaginięcie Madeleine McCann” – nowy serial Netflixa


 


The Keepers


Niezwykle trudna i tajemnicza sprawa zabójstwa Cathy Cesnik, zakonnicy i nauczycielki w liceum Keough w Baltimore. Ciało kobiety zostaje odnalezione dopiero po kilku miesiącach od jej śmierci. Brak dowodów, motywów i podejrzanych szybko skutkuje zakończeniem śledztwa bez wskazania sprawcy. Po prawie 50 latach swoje prywatne śledztwo rozpoczynają byłe uczennice ofiary. Niestety upływ czasu działa na ich niekorzyść i wielu faktów nie da się ustalić ani potwierdzić. Jednak kobiety nie poddają się, dalej próbując dojść do prawdy. Im bardziej drążą temat, tym więcej mrocznych faktów z życia szkoły poznają. Sprawa staje się bardziej zagmatwana niż wcześniej zakładano. Najwięcej podejrzeń i strasznych oskarżeń pada pod adresem dwóch księży, którym zarzuca się brutalne postępowanie z nastoletnimi dziewczętami. Serial oglądać można na platformie Netflix.
 

Fotografia:YouTube/Netflix Polska 

 

Zobacz także: Praca służb mundurowych w serialach
 

Brudna forsa

Malwersacje finansowe, przekręty globalnych korporacji oraz wzbogacanie się kosztem przeciętnych obywateli, którzy zaufali tym firmom i stracili swoje oszczędności. Serial „Brudna forsa” przedstawia sześć historii. Dotyczą one m.in. sprawy obracania pieniędzmi karteli narkotykowych przez bank HSBC, amerykańskich chwilówek oraz bardzo znanego, dieslowego przekrętu Volkswagena. W serialu zobaczymy rozmowy z wybitnymi ekspertami, którzy dokładnie zobrazowali przebieg każdego śledztwa wobec oskarżanych firm.

 

Fotografia:YouTube/Ari 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska