Najlepsze seriale HBO, które warto obejrzeć

05/05/2018

 

Stacja HBO, podobnie jak Netflix, ma duży prestiż w świecie seriali. To właśnie stąd pochodzą jedne z najlepszych produkcji w historii, takie jak Westworld, Młody Papież czy Gra o Tron. HBO nie ogranicza się tematycznie, tworzy fantastyczne seriale niemal w każdym gatunku.

Prawo Ulicy

 Fotografia:YouTube/WireFans


Walka policji z handlarzami narkotyków to zawsze dobry scenariusz na film czy serial. Ta produkcja jednak bardzo dogłębnie porusza ten problem. W serialu przedstawiona jest masa bardzo brutalnych i realistycznych scen. Początkowo nie zyskał on zbyt wielkiego uznania, pewnie dlatego, że jest dość trudny w odbiorze, jednak po latach został okrzyknięty jednym z najlepszych seriali w historii – zresztą słusznie. „Prawo ulicy” nie jest zwykłym serialem kryminalnym, to niezwykle wciągająca opowieść, która chwilami przypomina horror.

 

 

Zobacz także:Najlepsze seriale kryminalne ostatnich latRodzina Soprano

Fotografia: YouTube/ianwar786 


Ta produkcja jest fantastyczną opowieścią o włosko-amerykańskiej rodzinie mafijnej mieszkającej w New Jersey. Serial skupia się na postaci Tony'ego Soprano, który jest bossem mafii i głową rodziny. Zarówno wśród fanów, jak i krytyków serial zyskał ogromne uznanie, dostał także wiele nagród w różnych kategoriach. Wszyscy jednak najbardziej chwalili nowatorskie podejście do problemu mafii i przedstawienie jej z zupełnie innej perspektywy.

 
Kompania Braci

 Fotografia:YouTube/Rex Lo


To produkcja z początków złotej ery seriali. Ich sława dopiero rosła i ludzie zaczęli patrzeć na nie zupełnie inaczej. „Kompania braci” jest miniserialem. W dodatku jest to najdroższy serial, jaki kiedykolwiek został stworzony. Na jeden sezon składający się z 10 odcinków potrzeba było 125 mln dolarów. Taka kwota nawet w obecnych czasach wzbudziłaby sensację, a co dopiero wtedy, gdy seriale zaczynały stawać się ważną częścią kina. Być może gdyby nie ogromny budżet powstałoby więcej odcinków. Serial przedstawia losy Kompanii E, 506 pułku piechoty spadochronowej, 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii USA, które przedstawiane są z punktu widzenia osób, które przeżyły II wojnę światową. Zdecydowaną zaletą „Kompani braci” są niezwykle realistyczne sceny balistyczne.

 

Zobacz także: Najbardziej nietypowe seriale


Pacyfik

Fotografia:YouTube/HuesingProductions 


Kolejny świetny miniserial w naszym dzisiejszym zestawianiu, zresztą stworzony przez te same osoby co „Kompania Braci”. Ten serial również dotyczy czasów II wojny światowej. Urzeka scenografią, kostiumami i genialnym scenariuszem. „Pacyfik” przedstawia prawdziwą historię trzech żołnierzy Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, którzy walczą z imperium japońskim.

 

Gra o Tron

 Fotografia:YouTube/GameofThrones


W tym przypadku chyba nie trzeba wyjaśniać, dlaczego ten serial znalazł się na naszej liście. Gra o tron ma wszystko to, co powinien mieć dobry serial – genialny scenariusz, wyjątkowe zdjęcia, dobrą grę aktorską i przede wszystkim wiele zwrotów akcji. Nie bez powodu od tylu lat nie schodzi z czołówki najlepszych seriali w historii. Na „Grze o Tron” stacja HBO zarobiła ogromne pieniądze i zyskała jeszcze większy prestiż. Jeszcze długo nie pojawi się produkcja, która będzie mogła równać się z tym serialem.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska