Najlepsze seriale 2017 roku

26/08/2017

 

Chociaż do końca 2017 roku jeszcze daleko, to już śmiało można powiedzieć, które seriale w tym roku królowały. Większość z zapowiadanych premier już się odbyła. Trzeba przyznać, że 2017 to zdecydowanie rok seriali – dużo świetnych nowych produkcji, a także kontynuacji. Niektóre z nich cieszyły się większą popularnością, inne mniejszą, jednak aż pięć seriali zdecydowanie wybiło się na tle innych.


The Defenders

 


To tegoroczny hit i największa niespodzianka. Osiem odcinków pierwszego sezonu miało swoją premierę zaledwie tydzień temu. Netflix wstawił cały sezon jednego dnia. Według statystyk platformy obecnie jest najchętniej oglądanym serialem i znacznie przebił inne produkcje. „The Defenders jest amerykańskim serialem fantastycznonaukowym. Akcja kręci się wokół grupy superbohaterów, którzy walczą ze złem. Prace nad tą produkcją trwały nieprzerwanie od 2013 roku. Po tak ogromnym sukcesie pierwszego sezonu, pozostaje nam z niecierpliwością czekać na następny.

 

Gra o tron

 

Adaptacja sagi George'a R.R. Martina w serialowym świecie króluje już od lat, więc także w tym roku fani Gry o tron nie zawiedli. Serial znalazł się na 2 miejscu najchętniej oglądanych produkcji w 2017 roku. Trzeba śmiało przyznać, że możemy go umieścić w czołówce najlepszych ekranizacji minionej dekady. Sława Gry o tron jeszcze długo nie osłabnie, bardzo ciężko będzie teraz przebić jej sukces. Jednak wierzymy, że twórcy seriali się postarają i w końcu powstanie jakiś godny konkurent dla Gry o tron.

 

Trzynaście powodów

 

Hit dla nastolatków? Nie do końca. Choć początkowo zakładano, że będzie to serial pokroju Pretty Litte Liars”, skierowany raczej do młodego grona odbiorców, to jednak szybko okazało się, że jest inaczej. „Trzynaście powodów” oglądali widzowie bez względu na wiek czy płeć. Chociaż zdecydowanie częściej sięgały po niego kobiety niż mężczyźni, jednak tylko dlatego, że panie, jeśli chodzi o seriale, dominują. To właśnie kobiety oglądają więcej i częściej. Sukces tej produkcji to bez wątpienia zasługa niebanalnego pomysłu. Wystarczy przeczytać kawałek opisu, by włączyć chociaż jeden odcinek, tak ze zwykłej ciekawości. Na koniec i tak wszyscy chcemy poznać każdy powód, dla którego Hanna Baker popełniła samobójstwo.

 Czarne Lustro

 

Czyli przykra wizja rozwoju technologii, postępu cywilizacji i dalszej przyszłości ludzkości. Serial przedstawia kilka historii, które zostały osadzone w dalekiej przyszłości. Każda z nich opisuje inny problem społeczno-obyczajowy. Ta produkcja w sposób niezwykle dosadny pokazuje, jak zgubny dla ludzi może być rozwój technologii, jak bardzo ogranicza to nasze życie osobiste. „Czarne Lustro” swój sukces zawdzięcza ludzkiej ciekawości. Każdy z nas chciałby wiedzieć, jak będzie wyglądać przyszłość, dlatego chętnie oglądamy czyjąś wizję na dalsze losy ludzkości i świata.
 

 Ozark

 

Kolejny hit od Neflixa. Tym razem dramat i thriller psychologiczny w jednym. Premiera pierwszego sezonu odbyła się zaledwie miesiąc temu. Podobnie jak w przypadku „The Defenders”, platforma Neflix opublikowała wszystkie odcinki jednocześnie. Fabuła kręci się wokół doradcy finansowego, który pierze brudne pieniądze dla kartelu narkotykowego. Przez zbieg pewnych okoliczności zmuszony jest wraz z rodziną przeprowadzić się z Chicago do tytułowego Ozark w stanie Missouri. Obecnie trwają prace nad kolejnym sezonem, który platforma Neflix zamówiła 15 sierpnia tego roku.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska