Serialowe podsumowanie roku 2017. Jakie produkcje warto było obejrzeć?

28/12/2017

Rok 2017 bezprecedensowo był rokiem seriali. Chyba jeszcze nigdy nie powstało aż tyle godnych uwagi produkcji, a ponadto mieliśmy do czynienia z wieloma powrotami dawnych seriali.


Amerykańcy bogowie

 

Ten serial w dużym stopniu opera się na książce Neila Gaimana o tym samym tytule, jednak w wielu aspektach od niej odbiega. Mamy tu do czynienia z niezwykle charyzmatycznymi bohaterami, doskonałą fabułą i dużą ilością wątków. Twórcą serialu jest doskonale znany w filmowym świecie Bryan Fuller, autor filmów i seriali takich jak: „Dead Like Me”, „Wonderfalls”, „Pushing Daisies” czy kultowy już „Hannibal”. Nic więc dziwnego, że jego najnowsze dzieło, „Amerykańscy Bogowie”, zyskało taką sławę. Od producentów tej skali oczekujemy dużo, tym razem chyba żaden fan Fullera nie czuł się rozczarowany.


S.W.A.T. – jednostka specjalna

 

„S.W.A.T.” – czyli najlepszy serial kryminalny z 2017 roku. Bez wątpienia największym atutem tej produkcji są doskonałe efekty specjalne. Widzowie je doceniają, ponieważ tak rozbudowane efekty w serialach stanowią rzadkość. Dodatkowo mamy tu do czynienia z dobrą fabułą. Historie wielkich przestępstw, problemy z rasizmem wśród Amerykanów, potajemny romans między podwładnym a przełożoną. Bardzo rozbudowane wątki i nietypowe postacie. „S.W.A.T.” nie skupia się tylko i wyłącznie na sprawach morderstw, porwań i przemytu, obserwujemy tu również prywatne problemy i rozterki bohaterów, przez co całość zdecydowanie zyskuje na atrakcyjności. Sława „S.W.A.T.” nie wzięła się znikąd. Większa różnorodność w serialu przyciągnęła szersze grono odbiorców.


Dark

 

Niemiecki hit, który swoją premierę miał jeszcze w tym miesiącu. Zaginięcie dwójki małych dzieci niespodziewanie eksponuje skrywane sekrety oraz zaburzone relacje w rodzinie. Z pozoru prosta sprawa odkrywa szokującą historię, która swój początek miała w 1986 roku. „Dark” to serial nieprzewidywalny, szokujący, a chwilami nawet przerażający. Osobiście uważam, że w tym serialu najlepsza jest ścieżka dźwiękowa. Tak dobrze dobranej i tak świetnej muzyki nie słyszałam w żadnym innym serialu.

 Trzynaście powodów


Pamiętacie tę falę sławy, jaką „Trzynaście powodów” cieszyło się na początku tego roku? Jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy, że serial ten stanie się najlepszym serialem młodzieżowym 2017 roku. Historia Hannah Baker jeszcze długo będzie „modna” wśród nastolatków. Trzeba przyznać, że pomysł na serial był dość nietypowy. Nastolatka odbiera sobie życie i zostawia 13 nagrań, w których przedstawia powody swojego samobójstwa. Czegoś takiego jeszcze nie było. Fabuła jest intrygująca, trzymająca w napięciu i niezwykle ciekawa. „Trzynaście powodów” to produkcja skierowana do młodszych widzów, przede wszystkim dlatego, że porusza problemy dorastania.

 Riverdale


Kolejna doskonała produkcja dla nastolatków. Jest to serial młodzieżowy z elementami kryminału. Tytułowe Riverdale to spokojne, małe miasteczko, bez skandali i większych afer. Pewnego dnia ginie tam nastolatek, pochodzący z bardzo wpływowej rodziny. Grupa jego przyjaciół postanawia odkryć zagadkę morderstwa i prowadzi prywatne śledztwo. Największym atutem tej produkcji są postacie. Scenarzyści naprawdę się postarali - stworzyli wyjątkowe, rozbudowane, charyzmatyczne postacie, które chwilami są wręcz przerysowane, jednak nie w takim stopniu by wpływało to negatywnie na odbiór całości.


Zaufaj mi

 

Bez wątpienia najlepszy miniserial mijającego roku. Z taką fabułą i pomysłem, śmiało mógłby stać się serialem obyczajowym z dużą ilością odcinków. Oglądając „Zaufaj mi” można odnieść wrażenie, że akcja toczy się zbyt szybko, że można by to jeszcze trochę przeciągnąć. Serial opowiada poruszającą historię Cath Hardacre, która traci posadę pielęgniarki i jest zmuszona rozpocząć nowe życie. Decyduje się przejąć tożsamość swojej przyjaciółki, wybitnego lekarza. Dostaje pracę w jednym ze szpitali w Edynburgu. Jako lekarz na ostrym dyżurze spotyka się z wieloma ciężkimi przypadkami i robi wszystko, co w jej mocy, by nikt nie poznał jej sekretu. Pielęgniarka pracująca jako lekarz? Takie coś musi być ciekawe i jak najbardziej jest. Chociaż pierwszy sezon liczył zaledwie 4 odcinki, to w zupełności wystarczyły, by fani pokochali tę produkcję. Z niecierpliwością czekamy na sezon 2.


Opowieści podręcznej

 

Najlepszy serial 2017 roku, zdobywca nagrody Emmy 2017, zresztą jak najbardziej zasłużenie. Co ciekawe, ta produkcja jeszcze przed premierą uznana została za najlepszy serial roku. Opowieści podręcznej to serial trudny w zrozumieniu, ciężko ogląda się niezwykle brutalne sceny, których w tej produkcji nie brakuje. Główną bohaterką i narratorką jest Freda, która trafiła do dziwnego miasteczka, gdzie inni śledzą każdy jej ruch. Traktowana jak niewolnica seksualna, której jedynym celem jest danie potomstwa bezdzietnemu małżeństwu. Takich kobiet jest wiele, ciągle poddawane są torturom i „praniu mózgu”, a wszystko to w imię religijnych obrzędów. Premiera kolejnego sezonu odbędzie się w 2018 roku.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska