Najlepsze role filmowe Leonarda DiCaprio

27/08/2019

 

 

Któż z nas nie zna Leonardo DiCaprio? „Boski Leo” to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych i utalentowanych aktorów Hollywood, który mimo swego młodego wieku już na stałe zapisał się na kartach światowej kinematografii. Każda postać, w którą wciela się DiCaprio, zasługuje na uznanie, ale ponieważ jego dorobek zawodowy jest bardzo obszerny, postanowiliśmy wybrać dla was 6, naszym zdaniem, najlepszych ról tego aktora.

 

Arnie Grape w filmie „Co gryzie Gilberta Grape’a”
Choć główna rola w tym filmie przypadła tutaj Johnny'emu Deppowi, to również Leo odcisnął na nim swoje „piętno”. Tym razem wcielił się w niepełnosprawnego chłopca. Chociaż może wcielił się to za mało powiedziane, on stał się tym chłopcem. To, z jaką emocjonalną dojrzałością odegrał swoją rolą, nie powielając przy tym stereotypów i nie tworząc karykaturalnego obrazu osoby chorej, zdecydowanie zasługuję na uznanie. Świadczy o tym nominacja do Oscara, którego Leo niestety nie otrzymał. A szkoda!

 

Zobacz także: Najlepsze filmy zagraniczne z lat 90. Znacie wszystkie?

 

 
Jack Dawson w filmie „Titanic”
Choć od premiery filmu minęło już ponad 20 lat, to wciąż przez wielu uznawany jest za najlepszy romans wszechczasów. Jest to też najbardziej przełomowy film w karierze Leonardo. Mimo że już wcześniej uznawany był za „złote dziecko”, to dopiero ten film wyniósł go na szczyt popularności i sprawił, że od tej pory grywa już tylko w światowych hitach. Co ciekawe, Leonardo przygotowując się do roli, wzorował się na polskim artyście, Stanisławie Szukalskim, który przypłynął do USA rok po zatonięciu historycznego Titanica. 

 

Zobacz także: Myśleliście, że o Titanicu wiedzieliście wszystko? Błąd!

 

 

Frank Abagnale Jr. w filmie „Złap mnie, jeśli potrafisz”
„Złap mnie, jeśli potrafisz” to film Stevena Spielberga oparty na prawdziwych wydarzeniach. Młody DiCaprio wciela się tu w fałszerza i przestępcę, który przez kilka lat swojej działalności zgromadził majątek wart 4 miliony dolarów. Aktorowi udało się stworzyć postać, do której ciężko czuć niechęć czy potępiać za wszystkie przestępstwa, których się dopuścił. Dzięki temu widz do ostatnich chwil kibicuje Frankowi, przeżywa z nim wszystkie wzloty i upadki, aby na końcu wejść razem z nim na nową życiową drogę.

 

Zobacz także: Filmy oparte na faktach, które warto obejrzeć


Jay Gatsby z filmu „Wielki Gatsby”
„Wielki Gatsby” to kolejny film o nieszczęśliwej miłości. DiCaprio z łatwością wcielił się w postać Gatsbego, tworząc obraz człowieka, którego nie da się nie lubić. I choć widz nie popiera wszystkich jego życiowych decyzji, to bez wątpienia współczuje mu i ma nadzieję na szczęśliwe zakończenie jego historii, które jednak nie nadchodzi. Po raz kolejny aktorowi udało oddać się wielowymiarowość swojego bohatera. Gatsby bowiem to z jednej strony twardy biznesmen, który o zarabianiu pieniędzy wie wszystko, z drugiej zaś strony to zakochany chłopiec, którego siłą napędową jest nieszczęśliwa miłość, która ostatecznie doprowadza do jego klęski.

 

Zobacz także: Filmy, których akcja dzieje się w Nowym Jorku

 

Jordan Belfort w filmie „Wilk z Wall Street”
To kolejny film oparty na faktach, który jest doskonałym dowodem aktorskiego geniuszu DiCaprio. To, w jaki sposób oddał on wielowymiarowość postaci, zasługuje na oklaski. Z jednej strony pokazuje megalomanie i chciwość swojego bohatera, aby już w następnej scenie ukazać go z całkiem innej, bardziej ludzkiej strony. Jakim cudem Leonardo po raz kolejny nie dostał Oscara? Tego nie wie nikt. Jedno jest pewne, jest to jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza, rola w całej jego aktorskiej karierze.

 

Zobacz także: 10 filmów, które Cię poruszą

 


Hugh Glass w filmie „“Zjawa”
Po wielu latach starań, to właśnie ta rola przyniosła mu upragnionego Oscara, i choć wielu uważa, że była to nagroda pocieszenia za poprzednie niepowodzenia, to zdecydowanie jest to rola warta uznania. Hugh Glass to postać, która musi zmierzyć się z naturą, ale przede wszystkim z własnymi demonami i słabościami. Dzięki wysiłkowi, jaki DiCaprio włożył w tę postać, widz niemal czuję ból, z jakim zmaga się bohater i razem z nim przeżywa każdą scenę. Sam aktor przyznał, że to najbardziej wymagający obraz, nad jakim pracował w całej swojej zawodowej karierze. Jak widać, prawdziwe wyzwania dodają mu skrzydeł. ;)

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska