15 kawałków do biegania cz.1 – rap

 

Miałeś wyjść pobiegać, ale zgrywanie muzyki trwa wieki. Co wybrać? Niektóre kawałki znasz tak dobrze, że kojarzą ci się wyłącznie z treningiem. Może czas na zmianę? Nasza lista ci w tym pomoże!

1. Kriss Kross – Jump

Te dzieciaki dają czadu lepiej niż niejeden dzisiejszy raper. Chris „Mac Daddy” Kelly i Chris „Daddy Mac” Smith wydali ten kawałek, gdy mieli zaledwie po 14 lat. Refren zmusza ciało do ruchu i mimowolnie skaczesz, podrygujesz w rytm. Więc może by tak pobiegać?

 

2. DMX – X Gon’ Give It To Ya

Ten kawałek sprawi, że żaden dystans nie będzie wyzwaniem. Co z tego, że brak wam tchu? Z taką muzyką w słuchawkach będziecie chcieli dać z siebie więcej niż zwykle. Bo kto nie lubi biegać do soundtracku jednego z najlepszych filmów Marvela ostatnich lat? No właśnie.

 

3. Naughty by Nature – Hip Hop Hooray

Uwaga, uzależnia. Taki tekst powinien być wyświetlany przed teledyskiem Naughty by Nature i jednego z najbardziej znanego z ich kawałków – „Hip Hop Hooray”. Rytm biegu sam dopasowuje się do piosenki, jednak należy mieć się na baczności. Jeśli zaczniecie nagle wykrzykiwać refren – przechodnie dziwnie będą na was patrzeć.

 

4. M.O.P. – Ante Up

Kolejny z kawałków na tej liście, które nie pozwolą wam zejść z trasy zbyt wcześnie. Zanim się obejrzycie, stuknie pierwsza dziesiątka, a potem… cóż… Jakoś musicie wrócić, prawda? Więc zarzucacie M.O.P. na pętli i pokazujecie kto tu rządzi!

 

5. Eminem – Till I Collapse

Sugestywny tytuł i muzyka niczym z Rocky’ego. Tego właśnie potrzeba nam na siłowni, ale czy sprawdzi się podczas biegu? Jasne, że tak. Ten kawałek jest wprost stworzony do wieczornego joggingu.

 

6. Jay-Z – 99 Problems

Koniec z wymówkami. Mam sporo problemów, ale bieganie nie jest jednym z nich. To przyjemność. Pozytywny rodzaj zmęczenia. Choć wielu mówi, że „Run This Town” to prawdziwy motywator, „99 Problems” króluje na mojej liście. Piosenka Jay-Z zabarwiona industrialem świetnie pasuje do tras przez miasto.

 

7. Gorillaz – Feel Good Inc.

Nawet Gregory House biegał do tego kawałka! Choć nie jest to typowy rap, jakiego byście się tu spodziewali, Gorillaz jest zespołem, który nie ogranicza się do jednego gatunku. Zanim się obejrzycie, zaczniecie go nucić. Tylko nie traćcie tchu!

 

8. Kanye West – Power

Tu mamy remis: „Power” czy może „Gold Digger? Ostatecznie wygrało to pierwsze, ze względu na tekst i moc, którą niesie. Poza tym, to typowy (stary) Kanye West – zrobiony z rozmachem, niezależnie od tego co pomyślą inni. A co potem? After a long day of work Kanye West goes to his Kanye Nest… no dobra, to widzieliśmy już wszyscy…

 

9. Cypress Hill – Rise Up

Powstań, pokaż im co potrafisz. Zbuntuj się. Niekoniecznie przeciw rządowi, nie musisz nic wysadzać, dziś wystarczy jeśli postawisz się swoim nawykom i swojemu ciału przyzwyczajonego do komfortu. Rise Up.

 

10. Limp Bizkit – Break Stuff

Piosenka na te dni, kiedy masz ochotę godzinami uderzać w worek treningowy, a każdy kto wtedy się odzywa, kusi śmierć we własnej osobie. Wszyscy znamy te chwile. Trzeba to po prostu wypocić. Zdusić złość. Dlaczego by nie przebiec kilku kolejnych kilometrów?

 

11. D12 – Fight Music

Bo każdy trening to walka. Jeśli czujesz się komfortowo – robisz to źle. Piosenka D12 to idealny przykład muzyki stworzonej do treningu. Tak jak dawniej Eminem – musisz się przebić, pokazać, co umiesz. Na co cię tak naprawdę stać.

 

12. Lecrae – Nuthin’

Więcej. Więcej. Gdy zaczniesz trenować, chcesz więcej. Bez zbędnego gadania, zabieraj się do roboty. Przy muzyce Lecrae nie masz ochoty na zbędną gadkę – czyny mówią głośniej niż słowa.

 

13. Nas – Let There Be Light

Kawałek z myślą o osobach, które uwielbiają długie trasy. Już po chwili zapominasz o tym, co robisz, wsłuchując się w tekst. Nas niczym kaznodzieja mówi do ciebie językiem rapu.

 

14. The Roots – Here I come

Zespół, który znany jest dobrze fanom Jimmy’ego Fallona. „Here I Come” trafia na listę i już po pierwszych dźwiękach tętno przyspiesza, masz ochotę biec. Black Thought wbija ci do głowy kolejne wersy, bez przerwy na oddech – dla Ciebie czy dla niego.

 

15. Grits – My Life Be Like

Budzisz się rano, słońce świeci. Zanim zjesz śniadanie, zakładasz buty i wychodzisz. Ta godzina poświęcona dla samego siebie sprawia, że cały dzień jest pełen energii. a Grits to zespół właśnie na takie momenty.

 

I to by było na tyle, jeśli chodzi o listę 15 kawałków do treningu czy biegania. Przed nami jeszcze wiele gatunków, każdy wypróbowany w boju. Macie własne propozycje? Piszcie w komentarzach.

 

 

Korekta: Olga Miziuk

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska