3 książki o... rozwoju osobistym

 

Półki sklepowe uginają się od książek motywacyjnych oraz poradników, jak zmienić swoje życie i być lepszym człowiekiem. Nie chcę podsuwać Wam lektur, które po przeczytaniu diametralnie zmienią Wasze życie, bo tak nie będzie. Proponuję książki, które warto mieć gdzieś pod ręką i czasem (a nawet często) do nich wracać.

Stephen R. Covey – 7 nawyków skutecznego działania

Niby 7 prostych rzeczy. Zaowocują może nie jutro, ale za jakiś czas na pewno. Książka sprzedała się w wielomilionowym nakładzie i nadal jest inspiracją dla wielu ludzi. Pomaga kształtować charakter i wypracowywać cechy, dzięki którym osiągniemy swoje cele. Nie znajdziecie tu zbędnej gadki tylko same przydatne informacje.

 

Joanna Glogaza – Slow fashion

Ta książka może wydawać się tu nie na miejscu. Ale jak dla mnie jest to pozycja obowiązkowa do przeczytania. W tym zagorzałym świecie konsumpcjonizmu, gdzie bardziej liczy się co masz, a nie kim jesteś naprawdę, warto przystanąć i zastanowić się choćby nad swoją szafą. Ile wydaję na zbędne ubrania? Czy noszę je, bo lubię, czy taka jest moda? Dzięki tej książce w ogóle odkryłam „slow life” i zawsze będę miała do niej sentyment. Bo porządki w życiu można zacząć od szafy – mówię poważnie.

 

Brian Tracy – Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania

Jedni go hejtują, inni uwielbiają. Jedno trzeba mu przyznać – zna się na rzeczy, a jego metody podniosły skuteczność działania niejednej firmy. „Zjedz tę żabę” to świetna metoda na walkę z ciągłym „później”, „jutro”, a w końcu nigdy. Wystarczy zacząć stosować jedną metodę, potem automatycznie stosuje się drugą i kolejną.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska