Najlepsze książki 2018: po jakie nowości warto sięgnąć w kwietniu?

 

Marzec nie rozpieszczał nas pogodą, ale miejmy nadzieję, że kwiecień zapewni nam piękną wiosenną aurą. W końcu nie ma nic wspanialszego od spaceru do parku i odpoczynku na ławce z nową książką. A nowości w tym miesiącu nie zabraknie.

 

4 kwietnia

Jagoda Podkowska, Michał Toczyłowski – Run&cook. Kulinarny poradnik biegacza

Kompendium wiedzy o zrównoważonej diecie dla biegacza. Co jeść przed treningiem, a co po. Czego się wystrzegać w swojej diecie i jak dostosowywać posiłki do intensywności treningów.

Wydawnictwo Filo

 

Denis Urubko – Skazany na góry

Autobiografia jednego z najwybitniejszych polskich himalaistów. Po raz pierwszy ukazała się 7 lat temu, teraz zostanie wydana rozszerzona i uzupełniona o nowe fakty z życia bohatera.

Wydawnictwo Agora

 

Emma Chase – Royally. Tom 1. Książę w wielkim mieście

Pierwszy tom serii, która z pewnością wstrząśnie polskim rynkiem wydawniczym. Przystojny książę zakochuje się w zwykłej dziewczynie, która nawet nie marzyła o miłości księcia. Typowy problem królewskiej rodziny – przyszły następca tronu chce ożenić się z kobietą, która nie ma błękitnej krwi.

Wydawnictwo Filia

 

17 kwietnia

Marek Rybarczyk – Skandale angielskich dworów

Brytyjscy arystokraci wydają się być nieskazitelni? Nic z tych rzeczy! Członkowie rodu mają sporo za uszami. Najsłynniejszy polski biograf brytyjskiej rodziny królewskiej opisał największe skandale angielskich hrabiów, lordów i książąt.

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

 

Zobacz także: Brytyjska rodzina królewska – ciekawostki. Miłosne ekscesy i wyrzeczenia w imię władzy

 

18 kwietnia

Maria Młyńska – Warsztaty stylu. Autorska metoda, dzięki której w końcu odkryjesz swój styl

Dzięki temu poradnikowi każda kobieta odnajdzie swój indywidualny styl, nauczy się dobierać ubrania do swojej osobowości i to niekoniecznie za niebotyczne sumy.

Wydawnictwo Flow Books

 

Rana Awdish – W szoku. Moja droga od lekarki do pacjentki. Cała prawda o służbie zdrowia

Historia lekarki, która stała się pacjentką i postanowiła opisać nie tylko swojej choroby, ale przede wszystkim zachowanie lekarzy. Czy ich znieczulicę można jakoś wytłumaczyć? Czy ich zimno i obojętność jest wyuczona, czy to cechy charakteru każdego, kto chce zostać lekarzem?

Wydawnictwo Znak

Recenzję przeczytasz [tutaj].

Zobacz także: Seriale 2018: nowości od Netflixa, HBO i nie tylko. Co warto oglądać w kwietniu?

 

Janice Y. K. Lee – Emigrantki

Hongkong. Trzy Amerykanki, trzy różne historie. Przyjaźń, małżeństwo, macierzyństwo, emigracja, wyobcowanie. Światowy hit, który niedługo będzie zekranizowany.

Wydawnictwo Literackie.

 

Heather Morris – Tatuażysta z Auschwitz

Historia mężczyzny, Lalego Sokołowa, który tatuował numery seryjna w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. To również piękna historia miłosna, o której Sokołow zdecydował się opowiedzieć dopiero po śmierci ukochanej.

Wydawnictwa Marginesy

Recenzja wkrótce na DailyVibes.

 

Karoline Jönsson – Zielona spiżarnia Jedzenie z mojego ogrodu

Książka pełna przepisów na zdrowe i przede wszystkim naturalne potrawy stworzone przez Szwedkę, która w pewnym momencie swojego życia miała dość przetworzonej żywności. Zbudowała szklarnię, kupiła zwierzęta i dziś cieszy się zdrowiem i świetnym samopoczuciem.

Wydawnictwo Marginesy

Recenzja wkrótce na DailyVibes.

Zobacz także: Zapowiedzi muzyczne – kwiecień 2018. Co nam zagra w tym miesiącu?

 

Imran Mahmood – Nic o mnie nie wiecie

Młody mężczyzna został oskarżony o morderstwo. Gdy rozprawa zbliża się do końca, postanawia opowiedzieć swoją historię od początku, nie zatajając żadnych szczegółów, co radził mu adwokat. Czytelnik postawiony jest w trudnej sytuacji – musi starać się zachować obiektywność do końca całej historii, a dobrze wiemy, że nie jest to łatwe.

Wydawnictwo Czarna Owca

 

Fabrice Midal – Odpuść sobie i żyj

Międzynarodowy bestseller o medytacji, zatrzymaniu się na chwilę w tym życiowym pędzie i odetchnięciu pełną piersią. Poradnik, który pomoże spojrzeć na swoje życie z zupełnie innej perspektywy.

Wydawnictwo Buchmann

 

19 kwietnia

Britt Collins – Mój przyjaciel kot. Zagubiony futrzak, samotny facet i ich niezwykła podróż

Wzruszająca i ciepła opowieść o niezwykłej przyjaźni bezdomnego mężczyzny i… kota. Razem przeżywają radosne i smutne chwile, ale nawet w tych najtrudniejszych mogą wzajemnie na siebie liczyć.

Wydawnictwo Kobiece

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska