7 kanałów kulinarnych, które zachęcą Cię do gotowania

 

Siedzisz wlepiając wzrok w gotujący się makaron. Sos z torebki? Oczywiście... A może by tak coś zmienić? Gotowanie nie musi być obowiązkiem. Może stać się zabawą, a nawet pasją. Poniższe kanały natchną Cię do eksperymentowania w kuchni.

Maangchi

Z pochodzenia Koreanka, mieszkająca aktualnie w USA. Od dziecka interesowała się gotowaniem. Jej kariera zaczęła się w 2007 roku, kiedy to dla zabawy wstawiła na Youtube film, na którym gotuje rodzimą kuchnię. Okazało się, że zapotrzebowanie na jej filmy było tak duże, że zaczęła nagrywać je regularnie.

 

 

Food Busker (John Quilter)

Zmuszony do zamknięcia swojej restauracji przeniósł się do Londyna i zaczął zarabiać na ulicznym żarciu w swoim własnym stylu. Ludzie zamawiali jedzenie, po czym Quilter pytał ich, ile według nich przygotowane przez niego jedzenie jest warte. Nazwał to „food busking”, skąd później wzięła się nazwa jego kanału, na którym gotuje klasyczne przepisy, dodając do nich nieco swojego charakteru, po czym częstuje przechodniów, pytając, ile według nich kosztuje serwowane danie. That’s foodbusking, babe! Boom!

 

Akis Kitchen (Akis Petretzikis)

Facet, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim naszym czytelniczkom. Z początku pracował w rodzinnej firmie, potem przeniósł się do Aten, gdzie studiował, by zostać księgowym. Wtedy odkrył swoją prawdziwą pasję. Gotowanie. Pół roku później wyszedł z cienia zajmując pierwsze miejsce w I edycji greckiego MasterChefa. Jego charyzma i charakterystyczny akcent są świetnym dodatkiem do aromatycznej, greckiej kuchni. A, no tak. Jest też przystojny, drogie panie. Panom zostaje nauczyć się od niego greckiej kuchni.

 

AlmazanKitchen

Niezbyt znani, ale rozgłosu też nie szukają. Gotują z pasji. W ich filmach nie usłyszycie długich monologów, jakie to ich jedzenie nie jest soczyste, piękne i smaczne, ani też oprawy muzycznej. Kuchnia polowa, w tle pieje kogut, trzaskający płomień paleniska okrywa dochodzące lasagne. Wszystko to w otoczeniu serbskich lasów.

 

Feast of Fiction

Czy kiedyś zastanawialiście się dlaczego Naruto tak uwielbia ramen? A może chcecie spróbować sławnego burgera SpongeBoba? Jimmy Wong i Ashley Adams pokażą wam, jak ugotować potrawy z waszych ulubionych seriali i kreskówek. Do roboty! Chimichangas są w zasięgu ręki!

 

SORTEDFood

Zaczęło się od wygłupów w barze z grupą kumpli. Dziś są jednym z większych kanałów kulinarnych w Wielkiej Brytanii. Ich specyficzne poczucie humoru, ciekawość kultur i nowych smaków sprawiają, że ich kanał nie nudzi. And that’s it. Sorted!

Food Emperor

Niekwestionowany Władca Kulinarnej Areny Youtube’a. Człowiek, który niczym Gordon Ramsey, klnie na swoich widzów, by podnieśli leniwe tyłki i ruszyli do kuchni! Szwed-poliglota, który eksperymentuje z dobrze znanymi nam przepisami, dodając im uroku i smaku.

 

Korekta: Olga Miziuk

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska