Najlepsze filmy zagraniczne z lat 80, które warto znać (Część 2)

 

Jako że lata 80. obfitowały w całą masę genialnych produkcji, to zapraszam na drugą część najlepszych filmów zagranicznych z tamtego okresu.  Jest ich tutaj nieco mniej, ale niech was to nie zmyli!

„Dirty Dancing”
To kultowa komedia romantyczna, której piosenki są rozpoznawane już po „jednej nutce”, jak na przykład „Time of my life”. Przy tym kawałku aż wstyd nie nucić go pod nosem czy pomachać nóżką w jego rytm. Obecność Patricka Swayze w obsadzie jest jednym z powodów, dla których będziemy wracać do tej produkcji choćbyśmy widzieli go już z milion razy. Historia romantyczna z dramatem w tle jest po prostu doskonałą mieszanką, co skutkuje tym, że widz angażuje się w to, co dzieję się na ekranie.

 

Zobacz także: Najlepsze filmy zagraniczne z lat 80., które warto znać

 

„Niekończąca się opowieść”/„Die Unendliche Geschichte”
Film z dzieciństwa, który do dziś wywołuje w nas osobliwe uczucie melancholii i sentymentu. Może i nie jest to najwybitniejsza produkcja pod względem wizualnym, ale jej przekaz i wartości, które chce przekazać rekompensują każdy błąd. Klasyk nie tylko dla dzieci.

 

Zobacz także: 20 zagranicznych hitów z lat 80.

 

„Powrót do przyszłości”/„Back to the Future”
Film o podróżach w czasie ze świetnym humorem, wartką akcją, znakomitą obsadą aktorską i niezwykłą muzyką. Mimo że wielu z nas zna tę produkcję niemalże na pamięć, to jednak nie przestaje ona bawić za każdym razem, gdy oglądamy ją na ekranie naszych telewizorów. 

 

Zobacz także: Sprzymierzeni z przeciętnością

 

„Obcy  decydujące starcie”/„Aliens”
Film fantastycznonaukowy, który jest kontynuacją „Obcy – ósmy pasażer Nostromo”. Reżyser bardzo dobrze rozwinął wątki z części pierwszej, pogłębiając i dodając wyrazu swoim postaciom. Muzyka oraz klimat również spełniają oczekiwania widzów, choć dla niektórych kontynuowanie horroru w formie kina akcji może trochę się kłócić. James Cameron dokonał czegoś niemożliwego, tworząc w ten sposób „Obcy  decydujące starcie”.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska