Najlepsze filmy zagraniczne z lat 2000-2009, które warto obejrzeć

 

Przed nami ostatnia część podróży po najlepszych zagranicznych filmach. Dzisiejszy przegląd będzie zawierał wiele wartościowych produkcji, które niejeden z nas kojarzy. W takim razie zapraszam do lektury!

„Milioner z ulicy”/„Slumdog Millionaire”
Opowieść o chłopaku, pochodzącym z biednych przedmieść jednego z miast w Indiach, który wygrywa tamtejszą wersję znanego na całym świecie teleturnieju „Milionerzy”. Pomimo że jest to przykład klasycznego scenariusza „love story” z mało znanymi indyjskimi aktorami, to wciąż film jest naprawdę godny polecenia.

 

Zobacz także: Najlepsze filmy polskie z lat 60. Musisz je obejrzeć!

 

„Kill Bill”/„Kill Bill: Vol. 1”
Bardzo znany film Quentina Tarantino opowiadający o płatnej zabójczyni, która podczas swojego ślubu zostaje zdradzona przez swojego szefa i postrzelona w głowę. Po czterech latach wybudza się ze śpiączki z zamiarem zabicia tytułowego Billa. Film, gdzie krew i wnętrzności wylewają się z ekranu średnio co dziesięć minut. 

 

Zobacz także: Najlepsze filmy polskie z lat 90., które każdy Polak powinien znać

 

„Odlot”/„Up”
Przyjemny film animowany, który dodaje nadziei i pokazuje, że w każdym wieku warto spełniać marzenia. Bardzo ciepła historia staruszka, który po śmierci żony przestaje podróżować i zwyczajnie staje się zgorzkniały. Na swojej drodze spotyka jednak młodego harcerza, dzięki któremu znów czuje na języku smak przygody.

 

Zobacz także: Najlepsze filmy zagraniczne z lat 80, które warto znać (Część 2)

 

„Prestiż”/„The Prestige”
Czy dla wygranej można zrobić wszystko? W którym miejscu kończy się zwykły iluzjonizm mający zapewnić widzowi rozrywkę, a zaczyna chora gra o bycie najlepszym z najlepszych? Takie pytanie możemy sobie stawiać podczas oglądania „Prestiżu”. Film cały czas trzyma w napięciu, co nie pozwala się nudzić choćby przez chwilę.

 

Zobacz także: Najlepsze filmy zagraniczne z lat 90. Znacie wszystkie?

 

„Złap mnie, jeśli potrafisz”/„Catch Me If You Can”
To bardzo intrygujący film o młodym, ale i szalenie inteligentnym oszuście, który na swoich przekrętach zdobywa pokaźny majątek. Oczywiście nie zostaje to niezauważone. Ciekawa kreacja jaką stworzył Leonardo di Caprio, wcielając się w rolę tegoż oszusta, jest istną perełką: „Złap mnie, jeśli potrafisz”.

 

Zobacz także: Seriale 2018: nowości od Netflixa, HBO i Showmaxa na październik

 

„Poważny człowiek”/„A Serious Man”
Komedia, która tak na dobrą sprawę nie jest komedią, a raczej groteską. Rozśmiesza, jednocześnie pokazując, w jak koszmarnym położeniu znalazł się główny bohater. Żyje swoim życiem, ale nie czuje się w nim dobrze. Zmaga się z wieloma rozterkami, z którymi próbuje sobie jakoś poradzić. Kino skłaniające do refleksji, mające dużo głębi, którą warto poznać.

 

Zobacz także: Najlepsze seriale HBO, które warto obejrzeć

 

„Drzewo życia”/„The Tree Of Life”
Znakomite kino psychologiczne, które zadaje najważniejsze pytanie o to, czym jest sens życia. Główny bohater idzie przez dorosłość, stopniowo poznając uczucie cierpienia, goryczy i choroby. Okazuje się, że życie wcale nie jest tak piękne i kolorowe, jak mu się wcześniej wydawało. Z tego względu mam dosyć sentymentalne podejście do tego filmu.

 

Zobacz także: Na pierwszym planie: Kate Winslet

 

„Ostatni samuraj”/„The Last Samurai”
To jeden z tych filmów, przy których w kulminacyjnym momencie fabuły nie da się powstrzymać łez zbierających się od połowy filmu. Ta produkcja jest tak piękna i przejmująca, że nie sposób o niej zapomnieć. Muzyka, gra aktorska i scenariusz to najmocniejsze strony „Ostatniego samuraja”. Mogę polecić go z całego serca. Ten film jest wyjątkowy.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska