Najlepsze filmy zagraniczne z lat 70, które warto znać

 

Dzisiaj rzucimy okiem na 8 najlepszych filmów zagranicznych z lat 70. XX. Tutaj rozpoczyna się lista tych o bardziej znanych tytułach, bo kto nie zna „Ojca chrzestnego” albo „Gwiezdnych wojen”, czyż nie? Zaczynamy!

„Francuski łącznik”/„The French Connection”
Opowieść o Jimmy’m Doyle’u i jego partnerze, którzy wpadają na trop przemytu narkotykowego z Marsylii do Nowego Jorku, gdzie działa tytułowy francuski łącznik. Ta produkcja zapewni nam fantastyczną dawkę dobrego, klasycznego kina sensacyjnego, gdzie napięcie nie odstępuje odbiorcy nawet na krok. Dla wielu stanowi początek „nowej” sensacji, w której obecne są brud i przemoc zanurzone w realizmie.

Zobacz także: Najlepsze filmy polskie z lat 70. Te filmy każdy Polak powinien znać!

 

„Mad Max”
Film, dzięki któremu Mel Gibson stał się sławnym aktorem. Tym razem wcielił się w postać „wściekłego” Maxa Rockatansky’ego – małomównego indywidualisty, który z całych sił stara się żyć w nieprzystępnym postapokaliptycznym świecie. Prażące australijskie słońce, groźne gangi i wszechobecny kurz z Gibsonem na czele są świetnym zestawieniem, które sprawia, że tę produkcję ogląda się z zaciekawieniem.

 

„Annie Hall”
Woody Allen wraz z jego doskonałym wyważeniem pomiędzy humorem a powagą przychodzi do nas z filmem „Annie Hall”. W zabawny i inteligenty sposób opowiada on o relacjach damsko-męskich i refleksji nad życiem, które możemy wyłapać podczas śledzenia historii związku nowojorskiego komika z piosenkarką.

 

„Brudny Harry”/„Dirty Harry”
Clint Eastwood w roli Harry’ego Callahana – brutalnego inspektora, który jako jedyny jest w stanie pokonać strzelającego do ludzi z dachów i szantażującego burmistrza miasta przestępcę. Świetne kino akcji dla fanów Eastwooda.

Zobacz także: Najlepsze filmy zagraniczne z lat 80., które warto znać

 

„Rocky”
Film, obok którego nie da się przejść obojętnie. Historia, która porusza serce odbiorcy i pozostawia je z pewną nadzieją w środku. Tytułowy Rocky to mężczyzna podążający za marzeniami wbrew przeciwnościom rzucanymi mu pod jego nogi jak ogromne kłody. Produkcja, której reżyserem jest John G. Avildsen sprawia, że człowiek nagle czuję, że może więcej. Zagrzewa do walki, zaprasza do zawalczenia o to, co jest dla nas najważniejsze, mimo że czasem jest nam trudno. Zwłaszcza, gdy usłyszy się piosenkę przewodnią...

 

„Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja”/ „Star Wars Episode IV: A New Hope”
Światowy fenomen, hit, majstersztyk, arcydzieło – to tylko kilka z synonimów mogących opisać film George’ a Lucasa, który wstrząsnął milionami widzów w 1977 roku. I chyba tyle w tym temacie.

Zobacz także: „Gwiezdne wojny” wracają do korzeni – „Han Solo” [RECENZJA]

 

„Lot nad kukułczym gniazdem”/ „One Flew Over the Cuckoo’s Nest”
Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika kina psychologicznego. Aby uniknąć wiezienia, główny bohater – złodziej i chuligan – udaje wariata. Zostaje zakwaterowany w szpitalu dla chorych umysłowo. Analiza ludzkiej psychiki przedstawiona przez Milosa Formana i Jacka Nicholsona w towarzystwie komediowych nut to seans nie do zapomnienia. 

 

„Ojciec chrzestny”/ „The Godfather”
„Zemsta to potrawa, która smakuje najlepiej kiedy jest zimna” – aż czuje się ten dreszczyk mknących po plecach, prawda? W dzisiejszym zestawieniu nie mogło zabraknąć tego genialnego filmu gangsterskiego. To produkcja, której atmosfery nie da się podrobić w żaden sposób. Jeśli jeszcze go nie oglądaliście, to zróbcie to jak najszybciej! Nie zawiedziecie się.

Zobacz także: 20 zagranicznych hitów z lat 70.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska