Najlepsze filmy polskie z lat 90., które każdy Polak powinien znać

 

W dzisiejszym dniu skupimy się na najlepszych polskich filmach z lat 90. Produkcjach bardzo znanych i lubianych przez starsze i młodsze pokolenie. Z tych filmów pochodzi bardzo wiele cytatów, którymi posługujemy się do dzisiaj.

„Psy”
Film Pasikowskiego był jednym z najchętniej oglądanych filmów w kinach. Świetna historia, obsada oraz kwestie, które Polacy znają i kochają np. „Bo to zła kobieta była”. Dzięki wulgaryzmom i szybkiej akcji „Psy” stały się polskim, trochę takim amerykańskim filmem.

Zobacz także: Najlepsze filmy zagraniczne z lat 90. Widzieliście wszystkie?

 

„Kroll”
Marcin Kroll postanawia zdezerterować z wojska zaraz po tym, jak uświadamia sobie, że jego żona wraz z jego najlepszym przyjacielem mają romans. Wojsko stara się odszukać żołnierza na własną rękę. Film opowiada o zdradzie najbliższych bohaterowi osób, jego przemianie i o tym, jak środowisko wojskowe zachowuje się w trudnych sytuacjach. Film wart obejrzenia.

 

„Ogniem i mieczem” 
Film znany chyba przez wszystkich, nawet uczniów szkół, ponieważ „Ogniem i mieczem” jest bardzo dobrą adaptacją pierwszej części trylogii Henryka Sienkiewicza. Opowieść o miłości, namiętności, ale też brutalności, nienawiści i żądzy władzy.

 

Zobacz także: Najlepsze filmy zagraniczne z lat 90. Znacie wszystkie? (Część II)

 

„U Pana Boga za piecem”
Humor, gra aktorska, scenariusz i oczywiście wspaniały proboszcz Królowego Mostu Antoni, zapewniają wspaniałą rozrywkę podczas oglądania tej produkcji. Film jest mieszanką tego, co dzieje się na polskich prowincjach i przedstawia to w trochę przerysowany, ale bardzo zabawny sposób. 

 

„Sztos”
Komedia sensacyjna opowiadająca o dwóch przyjaciołach, którzy oszukują ludzi przy wymianie walut. Planują zemstę, gdy jeden z nich zostaje okantowany. Film w charakterystycznym stylu Lubaszenki jako reżysera. 

Zobacz także: 15 polskich hitów z lat 90.

 

„Kiler”
Świetna komedia, przy której widz bawi się od początku do końca seansu. Zawdzięczamy to doskonałej obsadzie, zabawnym dialogom i chwytliwej muzyce Elektrycznych Gitar. 

 

 

„Pan Tadeusz”
Kolejna adaptacja wielkiego dzieła. Tym razem Andrzej Wajda postanowił sięgnąć po epopeję Adama Mickiewicza. Młody Tadeusz Soplica wraca do rodzinnego Soplicowa, gdzie jego stryj chce dać mu za żonę Zosię Horeszkównę. Wszystko po to, by pogodzić skłócone rodziny. Film pełen uroku, sprawiający, że widz nie nudzi się przy oglądaniu i przeżywa razem z bohaterami wszystkie zawiłości czy sprzeczki.

Zobacz także: Najlepsze filmy polskie z lat 80. Te filmy każdy Polak powinien znać!

 

„Komedia małżeńska”
Przezabawna komedia w reżyserii Romana Załuskiego opowiadająca o kobiecie zmęczonej życiem jako kura domowa, która zostawia cały dom na głowie męża i wyjeżdża do innego miasta. Dialogi, humor sytuacyjny, wiele zabawnych nieporozumień – świetna rozrywka dla każdego.

 

Zobacz także: Kultowe seriale z lat 90., które każdy zna i pamięta

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska