7 najlepszych festiwali muzycznych

04/06/2019

 

Na sezon festiwali muzycznych co roku czekają miliony osób. Wszystko po to, żeby w trakcie kilku dni bawić się przy ulubionej muzyce. Przedstawiamy wam 7 najlepszych festiwali, w których każdy powinien wziąć udział!

1. Tomorrowland

Znajoma nazwa, prawda? To jeden z najbardziej popularnych festiwali na całym świecie. Organizowany jest w miejscowości Boom w Belgii. Trwa cały tydzień i łączy ze sobą fanów muzyki elektronicznej z różnych krajów. O jego popularności świadczy fakt, że bilety wstępu na to wydarzenie wyprzedają się co roku w kilka minut.

 

 

 

2.OFF Festiwal

Pomysłodawcą wydarzenia był Artur Rojek, który teraz pełni funkcję dyrektora artystycznego festiwalu. OFF Festiwal co roku skupia tysiące fanów muzyki alternatywnej, którzy przez 3 dni mogą bawić się w rytm muzyki swoich ulubionych wykonawców. Dzięki niemu Katowice na trzy dni w roku zamieniają się w muzyczną stolicę kraju. 

 

Zobacz także: I edycja festiwalu „Nowe Fale” już wkrótce!

 

3. Coachella Valley Music and Arts Festival

To muzyczne wydarzenie roku! Cała zabawa odbywa się w Kalifornii na Pustyni Colorado. Nieważne jakiej muzyki słuchasz, na tym festiwalu na pewno znajdziesz coś dla siebie. Oprócz muzycznej uczty jest to też raj dla fanów sztuki. To jeden z niewielu festiwali, na których możecie spotkać taką liczbę gwiazd bawiących się razem z Wami!

 

 

 

 

4. Glastonbury

Jeden z największych festiwali na świecie odbywa się co roku w hrabstwie Somerset w Anglii. Na festiwalowej scenie prezentują się przedstawiciele szeroko rozumianego rocka i muzyki alternatywnej. W tym roku wydarzenie będzie obchodziło swoje 49. urodziny! Co roku na festiwal wyprzedaje się setki tysięcy biletów, a dziesiątki scen goszczą muzyków światowego formatu.

 

Zobacz także: Nowości muzyczne – czerwcowy przegląd premier płytowych

 

5.Open’er

Festiwal miał swój debiut w 2002 roku. Wtedy była to jednodniowa impreza odbywająca się w Warszawie. Dziś festiwal trwa aż 4 dni i odbywa się w Gdyni. Jest jedynym festiwalem w Polsce, na który bilety wyprzedają się jeszcze zanim oficjalnie zostaną ogłoszeni wykonawcy. Od pierwszej edycji na terenie festiwalu odbywają się też wystawy dzieł sztuki, które zostały stworzone specjalnie na to wydarzenie. 

 

 

 

6. EXIT Festival

Festiwal został stworzony w 2000 roku przez serbskich studentów jako wyraz buntu przeciwko ówczesnej władzy. EXIT jest obecnie jednym z największych festiwali muzycznych w Europie. Wydarzenie składa się z kilku scen, z których każda reprezentuje inny styl muzyczny. Każdy znajdzie więc coś dla siebie!

 

Zobacz także: Wakacyjny horror... a może sen?

 

7.  Orange Warsaw Festiwal

To kolejny polski akcent na tej liście! Na wydarzenie co roku czeka cała Polska. Festiwal od 8 lat odbywa się w Warszawie i skupia tysiące fanów spragnionych dobrej zabawy i jeszcze lepszej muzyki. Oprócz polskich muzyków, na festiwalowej scenie nie brakuje też artystów światowej sławy. Wszystko to składa się na dwa dni niezapomnianej zabawy.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska