5 darmowych aplikacji na telefon, które mogą się przydać

15/02/2017

Znakiem dzisiejszych czasów jest zawrotne tempo życia zdecydowanej większości z nas. Setki zadań w ciągu dnia, tysiące spraw na głowie, a jeszcze więcej planów to najczęściej wizytówka naszego zarządzania czasem. W pewien sposób masa aplikacji, które są dostępne na telefon, nie dodaje co prawda godzin dobie, ale ułatwia funkcjonowanie w zalatanym trybie życia.

Do podanych aplikacji potrzebny jest system Android i internet w telefonie. Wymienione przykłady są bezpłatne w wersji podstawowej.

 

1. WPS Office + PDF

Przydaje się, gdy chcemy zrobić jakiś dokument tkwiąc w korkach lub w innych sytuacjach, gdy nie mamy dostępu do własnego komputera. Konkretniej, WPS Office pozwala nam otwierać, przeglądać, edytować i tworzyć dokumenty w takich programach jak: Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Adobe PDF czy aplikacje google (dokumenty, arkusze oraz prezentacje PDF). Możemy również wszystkie rodzaje plików zmienić na format PDF, co pozwala nam na przejrzystsze przeglądanie zawartości plików. Łatwość w obsłudze, niskie wymagania sprzętowe i oszczędność energii to kolejne atuty programu. (link do WPS Office + PDF)

 

2. 30-dniowe Wyzwanie Fitness

Każdy z nas marzył choć przez chwilę o tym, by wyrobić w sobie nawyk regularnego ćwiczenia, który dawałby rezultaty. W tej aplikacji możemy ustawić sobie przypomnienia o ćwiczeniu w dniu dzisiejszym. Możemy wybrać plan treningowy jaki chcemy rozpocząć i realizować go za pomocą przypomnień codziennych w wybranych przez nas godzinie. Aplikacja stopniowo zwiększa stopień trudności, więc ćwiczenia nie odpychają początkujących, a końcowe efekty przyciągają zarówno amatorów jak i już bardziej wtajemniczonych w treningi. Każde ćwiczenie mamy szansę wykonać perfekcyjnie, gdyż przy każdym ćwiczeniu możemy zobaczyć instruktażowe wykonanie tegoż. (link do 30-dniowe Wyzwanie Fitness)

 

3. Yanosik

Jeżeli spieszy Ci się, a nie jesteś pewien, czy policjanci nie czają się gdzieś z "suszarką" lub po prostu wybierając się w dłuższą trasę zastanawiasz się, gdzie aktualnie są korki, to Yanosik jest odpowiednią opcją dla Ciebie. Ostrzega o fotoradarach, zagrożeniach na drodze, kontrolach prędkości, w tym o odcinkowym pomiarze. Można też skorzystać z nawigacji, która dzięki technologii Smart Traffic ustala najlepszą trasę docelową uwzględniając korki. Kolejną opcją jest wideorejestrator. (link do Yanosik)

 

4. SQUID

Bycie na bieżąco z informacjami z kraju i ze świata to wymóg dający szansę odnalezienia się w rzeczywistości. Nie wszyscy jednak mają czas, by siąść przed komputerem czy poczytać gazetę, a duża część osób chciałaby też trzymać rękę na pulsie. Z pomocą przychodzi właśnie SQUID. Ta "ośmiorniczka" podaje świeże newsy, ma szeroki zakres tematyczny i korzysta z wielu źródeł. Pomocna jest też selekcja interesujących nas tematów dzięki czemu będą przychodzić do nas powiadomienia o wiadomościach z interesującego nas działu. Funkcja „dodaj coś od siebie” to coś w rodzaju snapchata, możemy pobrać news jako obrazek, edytować go różnymi naklejkami i opiniami od nas. (link do Squid) 

 

5. Darmowe książki - Wattpad

Przez ostatnie 3 lata uważany za najlepszą darmową aplikację do czytania e-booków książek i opowiadań. W swoich zbiorach ma ponad 20 milionów pozycji! Ciężko byłoby wymienić gatunek, który zostałby potraktowany po macoszemu. Wattpad to też forum czytelników. Możemy tam głosować, wyrażać opinie na temat autorów tych znanych, jak i tych dopiero początkujących. To dobra aplikacja dla tych, którzy w autobusie spędzają minimum pół godziny dziennie. Od teraz, nie będzie to czas zmarnowany na gapienie się w szybę! (link do Wattpad)

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska