Najlepsze aplikacje do biegania

 

Bieganie staje się przyjemniejsze, gdy masz możliwość rejestrowania swoich treningów i śledzenia postępów. Wśród wielu aplikacji warto zwrócić uwagę na trzy, które są najlepsze zarówno pod względem różnorodności opcji jak i wygody użycia.

Użytkownicy Androida mają do wyboru setki, jeśli nawet nie tysiące aplikacji o profilu sportowym. W gąszczu narzędzi do pomiaru parametrów treningu ciężko wyhaczyć te naprawdę użyteczne. Trzy aplikacje opisane poniżej zostały przetestowane i z czystym sercem mogą być polecone do treningów biegowych.

 

Running Distance Tracker

Największe zalety:

- dokładność pomiaru dystansu

- prostota

- odliczanie przy starcie

 

Ta apka to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie prostotę. Wystarczy uruchomić aplikację, dołączyć do społeczności (jeśli chcesz mieć dostęp do historii swoich treningów) i wcisnąć „Start run”. Co ciekawe, po kliknięciu przycisku startu apka odlicza jeszcze 10 sekund do startu pomiaru. Jest to użyteczne dla tych, którzy po uruchomieniu aplikacji potrzebują jeszcze chwili, by włożyć telefon do etui na ramię lub włączyć odtwarzacz muzyki.

 

To, co zdumiewa w tej prostej aplikacji, to dokładność pomiaru. Testowałam z aplikacją dystans o długości 6.1 km (według pomiaru Maps Google). Running Distance Tracker wskazał mi przebiegnięty dystans dokładnie taki sam. Na forach tematycznych pojawiają się opinie, że wśród aplikacji do biegania, ta jest najdokładniejsza. Trudno się z tym nie zgodzić.

 

Run-log.com

Największe zalety:

- wybór rodzaju treningu

- kompatybilność z serwisem run-log.com

 

Polska aplikacja, podobnie jak wyżej opisywane narzędzie, jest bardzo prosta w obsłudze. Dostarcza jednak kilku ciekawych opcji. Wśród nich warto zwrócić uwagę na możliwość wyboru rodzaju treningu. W tym miejscu możesz zaplanować trening interwałowy, określając intensywność kolejnych odcinków. Nad realizacją planu czuwa automatyczny lektor, który będzie ci podpowiadał czy twoje tempo jest odpowiednie dla realizacji planu.

 

O ile prostota samej apki może być niewystarczająca dla wymagających biegaczy, to serwis internetowy powiązany z narzędziem z pewnością ich zadowoli. Po założeniu konta możesz wgrywać swoje treningi, porównywać je z innymi oraz śledzić statystyki i postępy. Tam też dowiesz się jakie imprezy biegowe są organizowane w najbliższym czasie oraz zaplanujesz swój kalendarz biegowy. Połączenie aplikacji z serwisem daje możliwość profesjonalnego przygotowania się do startu.

 

Endomondo Sports Tracker

Największe zalety:

- różnorodność pomiarów

- wskazanie międzyczasów

- statystyki dzienne, tygodniowe i miesięczne

 

Najpopularniejsza i prawdopodobnie najlepsza aplikacja do biegania. I nie tylko, ponieważ za pomocą Endomondo możesz mierzyć swoje postępy również w innych dyscyplinach sportu. Jeśli chodzi o bieganie, w wersji podstawowej (bez wykupionego pakietu Premium) Endomondo dostarcza wielu przydatnych opcji. Pierwsza z nich to wielość i różnorodność pomiarów. Oprócz tych podstawowych, czyli przebiegniętego dystansu, czasu trwania czy spalonych kalorii, apka wskaże ci tempo, średnią i maksymalną prędkość, a także wysokość terenu, na którym biegałeś oraz dystans pokonany w górę i w dół. To szczególnie interesująca opcja dla tych, którzy lubią biegi przełajowe po nierównym terenie.

 

Jeśli przygotowujesz się do startu lub po prostu dbasz o to, by biegać równomiernym tempem, to jedna z opcji Endomondo jest w sam raz dla ciebie. Wskazanie międzyczasów zawiera czas i tempo przebiegnięcia każdego kolejnego kilometra (możesz też dokładnie zbadać każde 500 m, 2 lub 5 km). Co więcej, obok „najszybszego” i „najwolniejszego” kilometra pojawiają się symbole odpowiednio zająca bądź żółwia, co dodatkowo motywuje do podtrzymania lub podkręcania tempa.

 

Kolejną zaletą podstawowej wersji Endomondo jest dostęp do statystyk. W historii swoich biegów sprawdzisz ile przebiegłeś w danym miesiącu, tygodniu lub dniu. Przy pierwszej z tych opcji aplikacja sumuje biegi z całego miesiąca podając przebiegnięty dystans, ogólny czas oraz spalone kalorie.

 

Każda z przetestowanych aplikacji jest darmowa, więc samodzielnie możesz zdecydować, która z nich najbardziej ci odpowiada. Zależnie od tego, czego oczekujesz od narzędzia tego typu, możesz wybrać prosty Running Distance Tracker, funkcjonalne Run-log.com lub kompleksowe Endomondo.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska