8 najdziwniejszych rekordów Guinnessa

04/01/2018

 

Najdłuższy psi język? Największa wyspa lalek? Najstarszy człowiek świata? Kto z nas nie chciałby zasłynąć i będąc w czymś najlepszym, trafić do słynnej Księgi Rekordów Guinnessa!

Często słyszy się, że każdy z nas ma w sobie coś wyjątkowego, co odróżnia nas od innych. Niebanalny śpiew, największa wyhodowana dynia, najwięcej zjedzonych pączków w określonym czasie… to już przeżytek! Przedstawiamy Wam 8 najdziwniejszych rekordów Guinnessa:

 

Najgłośniej chrupiące jabłko

Zostało ugryzione przez Arthura Greena, 32-letniego prezentera z Nowej Zelandii, który zatapiając zęby w owoc, chrupnął z głośnością 79,1 dB. Z pewnością nie można go nazwać „królem ciszy”.

 

Najdłuższy włos na brwi

Pochodzący z Chin Zheng Shusen może pochwalić się długością włosa, o jakiej marzy niejedna kobieta, choć niekoniecznie w takim miejscu. 81-latek odkrył, że jeden z jego włosów nad powiekami,mierzy aż 19,1 cm! Ciekawe, ile kosztowałby go zabieg henny…

 

Najwięcej prętów zgiętych na głowie

Aleksander Muromski to człowiek z żelaza! Jak inaczej można go określić po wyczynie, którego dokonał, przełamując głową 12 żelaznych prętów w zaledwie minutę? Po takiej konkurencji boląca główka raczej nie byłaby traktowana jak szkolna wymówka!

 

Rekord w rozwieszaniu skarpetek 

To coś zdecydowanie dla pań, które zaczynają tracić wiarę w swoich mężczyzn-bałaganiarzy, widząc sterty walających się po całym domu skarpet. W miejscowości Halverde w Niemczech na sznurze o długości 6,06 km zdołano umieścić aż 69 152 skarpetek. Może droga do porządku w domu będzie wiodła przez takie oto wyzwania?

 

Rekord Guinessa w „Mam chusteczkę haftowaną”

24 sierpnia 2011r. w miejscowości Edmond w stanie Oklahoma, aż 1 634 ochotników wzięło udział w próbie ustanowienia nowego rekordu Guinessa na największą liczbę osób jednocześnie grających w „Mam chusteczkę haftowaną”. Tamtejszy uniwersytet do wyzwania zaangażował niemal wszystkich pracowników i studentów. Zastanawiające jest, czy za aktywny udział przewidziano jakieś ulgi na egzaminach.

 

Układ okresowy pierwiastków na ludzkim włosie 

To efekt pracy naukowców Centrum Nanotechnologii na Uniwersytecie w Nottingham w Anglii. Stworzyli oni tablicę o wymiarach 89,67 na 46,39 mikrometrów (1 mikrometr odpowiada jednej tysięcznej milimetra). Mała rzecz, a cieszy!

 

Najdłuższy pobyt na szpitalnym korytarzu 

Przestroga dla narzekających na polską służbę zdrowia. Jak się okazuje, rekord w oczekiwaniu na wizytę u specjalisty „pobił” Tony Collins. Sytuacja miała miejsce w jednym ze szpitali w Wielkiej Brytanii. Chory na cukrzycę mężczyzna oczekiwał na noszach 77 godzin i 30 minut! Czyli jednak „może być gorzej”!

 

Najwięcej orzechów rozbitych głową 

Podczas jednego z festynów w Pakistanie można było ujrzeć nowe wcielenie dziadka do orzechów. Nie była to jednak bardziej nowoczesna wersja tego urządzenia lecz… żywy człowiek – Mohammad Rashid. W minutę własnym czołem zmiażdżył on 155 sztuk orzechów! Po zakończeniu konkurencji z zakrwawionej twarzy nie schodził mu uśmiech. Skąd biorą się tacy ludzie? – to się nazywa twardy orzech do zgryzienia.

 

 

 

źródło: https://biurorekordow.pl

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska