Najdroższe zwierzęta hodowlane. Ich cena was zaskoczy!

31/10/2018

 

W dzisiejszych czasach ludzie hodują coraz to „dziwniejsze” zwierzęta. W wielu domach można spotkać węże lub gekony. To już nawet nikogo nie szokuje. Egzotyka nadal jest w modzie, dlatego dzikie zwierzęta, lub chociaż te o „dzikim” wyglądzie, kosztują krocie.

Kot bengalski


Ta rasa urzeka pięknymi cętkami. Koty bengalskie przypominają małe lamparty, to właśnie przez ich „dziki” wygląd są tak drogocenne. Kocięta z legalnie zarejestrowanych hodowli, które posiadają rodowód i wszystkie niezbędne dokumenty, mogą kosztować nawet 12 tysięcy złotych. Ta cena może przytłaczać, chociaż i tak jest to „najtańsze” zwierzę w naszym zestawieniu.

Fotografia: pixabay.com

 

Małpka kapucynka


Wszystkie egzotyczne zwierzęta są wysoko cenione. Małpki kapucynki nie są już rzadkością, coraz więcej osób je kupuje. Nie budzą takiej kontrowersji jak posiadanie innych egzotycznych zwierząt. Chociaż ten gatunek małpki wygląda uroczo i nie groźnie, to hodowla i opieka nad taką małpką to nie lada wyczyn. Nie można trzymać ich w klatce (przez długi czas), bo w zamknięciu stają się smutne i osowiałe. Trzeba poświęcać im bardzo dużo uwagi. Ponadto, małpka kapucynka to „inwestycja” na długie lata. Ten gatunek może żyć nawet 50 lat, leczenie jest bardzo kosztowne i ciężko znaleźć weterynarza, który zna się na tego rodzaju zwierzętach. Cena z małą małpkę kapucynkę z pełną dokumentacją to wydatek rzędu 40 tysięcy złotych.

 Fotografia: pixabay.com

 

Zobacz także: Egzotyczne zwierzęta jako domowe pupile
 

Kot rasy savannah
 

Ta rasa powstała w wyniku skrzyżowania kota domowego z serwalem. To bardzo przyjacielskie i lubiące towarzystwo ludzi kociaki, w odróżnieniu od innych ras. Koty typu savannah uwielbiają wodę, same chętnie do niej wskakują i zażywają kąpieli. Te zwierzęta to hybrydy o dzikim i nietypowym wyglądzie. Cena za małego kociaka wynosi od 4 do 10 tysięcy dolarów. 

Fotografia: YouTube/tajemnicza
 

Gołębie pocztowe

 

Z pewnością wielu z was zaskoczy pozycja gołębi w takim zestawieniu. To najbardziej nietypowe, a zarazem tak bardzo pospolite zwierzę w naszym zestawieniu. Gołębie pocztowe z profesjonalnych hodowli, biorące aktywny udział w zawodach i konkursach, to bardzo drogie zwierzęta. Pewien belgijski hodowca sprzedał cała swoją hodowlę za 6 milionów dolarów. Biorąc pod uwagę, że hodowla liczyła 66 gołębi, to cena za jedną sztukę wyniosła ok. 136 tysięcy dolarów.

 Fotografia: pixabay.com


Zobacz także: Cyrk – tak, ale bez zwierząt!

Mastif tybetański


To psy o majestatycznym wyglądzie, uchodzą za symbol Chin. Niemal każdego roku w tym kraju pobijane są rekordy kwoty, za którą kupiono szczeniaka tej rasy. Jak dotąd najdrożej sprzedany szczeniak kosztował 2 miliony dolarów.

Fotografia: YouTube/PoliTops

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska