Najczęstsze błędy w pielęgnacji skóry

18/06/2019

 

Wiele kobiet wciąż zastanawia się dlaczego, mimo, że stosują kosmetyki z górnej pułki cenowej, ich twarz nie wygląda jak z okładki gazet. Odpowiedź jest bardzo prosta! Wszystkiemu są winne złe nawyki podczas pielęgnacji powielane przez lata. Jeśli powielasz błędy wymienione niżej, nawet najdroższy krem nie pomoże z ci uporać się z twoimi problemami skórnymi.

Brak demakijażu i spanie w makijażu

Jest to jeden z najpopularniejszych i najcięższych grzechów urodowych, jakich dopuszcza się każda z nas. Noc to taka pora, w trakcie, której zachodzą procesy naprawcze. Są one jednak blokowane przez makijaż, sebum i kurze, które nagromadziły się na skórze w trakcie dnia. W rezultacie, skóra staje się szara i szybciej się starzeje. Dodatkowo na skórze pojawiają się też znienawidzone przez nas zaskórniki i krostki. Pamiętaj o tym, zanim kolejny raz powiesz sobie "przecież nic się nie stanie". ;) 

 

Zobacz także: Azjatycka pielęgnacja skóry w polskim wydaniu

 

Za rzadkie mycie pędzli do makijażu

Pędzle do makijażu to cudowny wynalazek, który każdego dnia ułatwia nam życie. Bardzo często zapominamy jednak odpowiednio się o nie zatroszczyć. Dla wielu z nas mycie ich to strata czasu. Należy jednak pamiętać, że oprócz stosowanego kosmetyku, na włosach pędzli osadzają się też bakterie i sebum, co jeszcze bardziej pogarsza stan naszej skóry. Może warto jednak poświęcić im trochę więcej uwagi i zadbać o ich czystość? 

 

Zobacz także: Pędzle do makijażu – rodzaje, jakie wybrać, jak o nie dbać?

 

 

 

Wyciskanie pryszczy i zaskórników

Niech pierwsza rzuci pędzlem osoba, która nigdy tego nie robiła! Dla większości z nas jest to pierwsza myśl jaka pojawia się po zobaczeniu intruza na naszej twarzy. Jest to jednak błąd, którego konsekwencje mogą być bardzo poważne. Wyciskanie może bowiem spowodować uszkodzenie naskórka i trwałe blizny, wobec których będziecie bezsilni!

 

Zobacz także: Przyprawy dobre na trądzik. Co warto stosować?

 

Stosowanie kremów z filtrem UV tylko latem

Wiele z nas uważa, że szkodliwe promienie słoneczne działają tylko w lecie. Prawda jest inna. Na ich szkodliwe działanie jesteśmy narażone również w zimowy, pochmurny dzień. Z pomocą przychodzą nam jednak kremy z filtrem, które mają chronić naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, nie dopuszczają do powstawania przebarwień oraz, co chyba najważniejsze, spowalniają proces starzenia się skóry. 

 

 

Źle dobrany kosmetyk

Przy wyborze kosmetyków często kierujemy się chwytliwymi sloganami, wyglądem opakowania albo robimy to losowo. W procesie selekcji bardzo często zapominamy jednak o indywidualnych potrzebach naszej skóry. Jest to kolejny poważny błąd. Źle dobrany kosmetyk może wyrządzić duże szkody dla naszej cery, z którymi ciężko będzie skutecznie walczyć. Dlatego przez zakupem nowego kosmetyku powinniśmy skonsultować się z kimś, kto się na tym zna np. z paniami pracującymi w danej drogerii.

 

Zobacz także: Skóra latem – jak ochronić ją przed słońcem i jakich kosmetyków używać?

 

Unikanie peelingów i masek 

Dla wielu kobiet codzienna pielęgnacja kończy się na zmyciu makijażu i nałożeniu kremu na noc. Jest to jednak błędne założenie. Nie możemy bowiem zapominać o regularnym stosowaniu peelingów czy masek. Nie zajmuje to dużo czasu, a rezultaty widoczne są niemal od razu. Warto pamiętać, że odpowiednio dobrany peeling pomaga oczyścić skórę, odblokować pory, przyspieszyć regeneracje skóry i wyrównać jej koloryt. Dalej nie jesteście przekonane?

 

Zobacz także: Domowe sposoby dla zdrowia i urody

 


 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska