Trzy (religijne) książki, które mogą Cię zainteresować

12/11/2019

 

Zdaje sobie sprawę, że większość ludzi (nawet wierzących) kiedy słyszy „książka religijna” nie zawsze są zainteresowani aby faktycznie po nią sięgnąć i przeczytać. Wiem też, że temat dzisiejszego artykułu może nie przypaść każdemu do gustu. Jest to całkowicie zrozumiałe. Jednak specjalnie dodałam do tytułu człon „…które mogą Cię zainteresować”, bo myślę, że – może nie wszystkie – ale co najmniej jedna z tych propozycji, mogłaby zainteresować też osoby niewierzące.

Katarzyna Olubińska „Bóg w wielkim mieście”

 

fot. Marta Dziedziela 

 

To zbiór wywiadów z ludźmi, którzy na co dzień działają w świecie kultury, sportu czy tańca. W rozmowach Kasia Olubińska, próbuje dowiedzieć się jakie miejsce w życiu sławnych osób zajmuje wiara lub czy bycie w świecie show-biznesu może „iść w parze” z byciem osobą wierzącą. Choć esencja wszystkich rozmów skupiona jest przede wszystkim wokół pytań o duchowość, myślę, że jest to pozycja, po którą mogą też sięgnąć osoby niewierzące – chociażby dla „nacieszenia oka” przepiękną szatą graficzną! Pomiędzy wywiadami, w książce znajdują się rozdziały, w których autorka dzieli się własnym doświadczeniem działania Boga w jej życiu. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Książki na jesienne wieczory. Co warto przeczytać?

 

Ks. Jan Kaczkowski „Grunt pod nogami czyli nieco poważniej niż zwykle”

 

 fot. Marta Dziedziela

 

Ten, nieżyjący już niestety, ksiądz stał się – jak żartobliwie lubił się określać – „onkocelebrytą”, a to za sprawą choroby nowotworowej, która sprowokowała go, by żył – słowami ks. Jana – na  pełnej petardzie. Był ceniony i lubiany przez wszystkich – zarówno wierzących (choć czasem to właśnie od wierzących dostawał najbardziej „po głowie”) jak i tych, którzy z Kościołem Katolickim nie mieli zbyt wiele wspólnego. „Grunt pod nogami” to zbiór kazań, które ks. Kaczkowski wygłosił na przestrzeni trzech lat. Tematy, które porusza to np. postrzeganie cierpienia w walce z chorobą czy nauka przyjmowania trudów od życia. Książka zawiera także drugą część – jest to spisana Droga Krzyżowa z komentarzem ks. Jana do każdej stacji.

 

Adam Szustak OP „Jeszcze 5 minutek”

 

 fot. Marta Dziedziela

 

Ojca Adama chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, od kilku lat prowadzi kanał na YouTube o nazwie Langusta na palmie. „Jeszcze 5 minutek” to pozycja, która poprzez opisywane w niej ciekawostki pochodzące ze świata roślin i zwierząt, czy kultury i sztuki, opatrzone komentarzem, z którego ma wyłaniać się konkretna prawda duchowa. Książka napisana została bardzo lekkim językiem, która może być znakomitą pozycją dla wiecznie zapracowanych ponieważ – jak zapewnia sam ojciec Adam – każda z opisywanych historii jest na tyle krótka aby jej przeczytanie zajęło nam dokładnie „5 minutek”.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska