Najbardziej nietypowe seriale cz. III

06/10/2018

 

Nietypowe seriale to te, które potrafią nas najbardziej zaciekawić. Jeśli coś jest dziwne, niezrozumiałe, inne niż wszystkie – wzbudza zainteresowanie. I takie właśnie są poniższe seriale. Ciężko określić ich gatunek, ciężko powiedzieć, o czym są i ciężko ocenić, co tak naprawdę nam się w nich podoba.

 

Żniwiarz

 Fotografia: pexels.com

 

Serial, który spełnia wszelkie kryteria absurdu. Posiada nieprzewidywalny, dziwny, a nawet przerażający scenariusz, specyficzne poczucie humoru oraz nietypowych bohaterów. Przedstawia historię młodego mężczyzny, który do tej pory wiódł wyjątkowo szczęśliwe i bezproblemowe życie. Zupełnie nic nie musiał robić, a wszystko i tak układało się po jego myśli. W dniu swoich 21. urodzin dowiaduje się, co jest przyczyną ciągłego szczęścia. Rodzice wyznają mu, że w dniu jego narodzin sprzedali duszę swego syna diabłu. Teraz chłopak chce ją odzyskać, jednak nie będzie to takie proste.

 

Zobacz także: Najbardziej nietypowe seriale

 

Fringe: Na granicy światów

 Fotografia: YouTube/WatchFringe

 

Tym razem mamy do czynienia z produkcją science fiction. „Fringe: Na granicy światów” to serial, który zdecydowanie wznosi się ponad przeciętność. Ma ciekawie i dość mocno (jak na produkcję tego gatunku) rozbudowane wątki. Produkcja bardzo zaskakująca, pełna zwrotów akcji. Nie da się przewidzieć, co będzie dalej, dzieło naprawdę potrafi zaskoczyć i to jest jego największy atut.

 

Zobacz także: Najbardziej nietypowe seriale cz. II

 

Legion

 Fotografia: YouTube/Marvel Entertainment

 

Ten serial to podróż po umyśle mutanta Davida Hallera, który jest synem profesora Charlesa Xaviera, założyciela grupy X-Men. Głównego bohatera poznajemy w dość nietypowych okolicznościach. Przebywa on w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym. Moce, którymi włada, mają bardzo duży wpływ na zmiany w jego umyśle. Gdyby nie to, być może mógłby stać się „normalnym” człowiekiem i funkcjonować w społeczeństwie, jednak jest na to zbyt szalony. Produkcję można zaliczyć do dzieł nietypowych, ponieważ pokazuje historię superbohatera, a tak naprawdę postać ta ma najmniejszy udział w wydarzeniach, jakie zostają nam przedstawione.

 

BoJack Horseman

Fotografia: YouTube/Netflix 

 

Hit Netflixa o hybrydach ludzi i zwierząt. Tytułowy BoJack kiedyś był gwiazdą telewizji, a teraz żyje samotnie i nadal cieszy się dawną sławą, chociaż jego 5 minut w show-biznesie już dawno minęło. Serial ten to absurdalny, animowany komediodramat, w którym bohaterowie to w ogromnej części ludzie – zarówno z wyglądu, jak i z charakteru. Ta produkcja zaciekawia już od strony wizualnej, czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy. Jednak tak naprawdę najbardziej godna pochwały jest tu fabuła i sposób, w jaki została przedstawiona. Serial co chwilę nawiązuje do popkultury, przepełnia go szalenie dobry czarny humor. Wszystko to sprawia, że „BoJack Horseman” zasługuje na tytuł jednego z najdziwniejszych seriali jakie oglądaliśmy.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska