Jakie studia wybrać? 5 nietypowych kierunków studiów w Polsce

 

Trwa rekrutacja na studia wyższe. Wyniki matur są już znane i nie można ich w żaden sposób zmienić (przynajmniej na ten moment). Wszyscy szukają wśród najbardziej znanych i dochodowych kierunków studiów. My przygotowaliśmy dla Was takie, o których mało kto słyszał, a są nietypowe i ciekawe. 

1. Pies w społeczeństwie - hodowla i zachowanie

To studia podyplomowe na Wydziale Nauk o Zwierzętach, które oferuje Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Absolwent  zyskuje pełnię wiedzy z zakresu hodowli, biologii, genetyki, wychowania, pielęgnacji i szkolenia psów. Studia trwają 2 semestry, czyli pełny rok akademicki. To rozwiązanie zdecydowanie dla miłośników czworonogów. Po ukończeniu można starać się o posady tresera psów, urzędnika, specjalisty w zakresie przepisów ustawy o Ochronie Zwierząt i rozporządzeń wykonawczych dotyczących psów.

 

 

 

2. Audiofonologia

Jest to kierunek dla miłośników anatomii człowieka, jednakże ze szczególnym wyróżnieniem aparatu słuchu. To bardzo ciekawa alternatywa dla osób, którym nie udało się dostać na medycynę, a mimo to chcą rozwijać się w tej dziedzinie. Audiofonologia zrodziła się przede wszystkim dlatego, iż coraz mniej lekarzy wybiera specjalność związaną ze słuchem. Zatem brakuje specjalistów w tej dziedzinie, stąd jakże interesująco brzmiący kierunek studiów. Prowadzony jest między innymi na uczelni Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. 

 

Zobacz także: Praca dla studentów

 

3. Lotnictwo i kosmonautyka

Wiele chłopców i dziewczynek miało w dzieciństwie marzenie, aby zostać astronautą. Jeśli to marzenie nigdy nie wygasło i wciąż nie daje Ci spokoju, to być może lotnictwo i kosmonautyka to kierunek dla Ciebie. Podczas studiów można zdobyć wiedzę z dziedzin takich jak.: budowa maszyn lotniczych, aerodynamika, mechanika lotu oraz pełnię informacji z zakresu samolotów i statków kosmicznych. Naukę w tym zakresie prowadzą uczelnie z Opola, Poznania, Dęblina, Warszawy i Rzeszowa. 

 

 

 

4.Zarządzanie parafią

Tak, naprawdę taki kierunek powstał we Wrocławiu i w Rzeszowie i innych miastach. To studia podyplomowe, które dokształcają studentów z zakresu promocji i zarządzania organizacjami działającymi w ramach parafii i Kościoła Katolickiego. Absolwentami są najczęściej księża, aczkolwiek nie zawsze. Studia mają dostarczyć także wiedzy z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, umiejętności interpersonalnych, menadżerskich i zachowawczych. 

 

Zobacz także: Jedzenie, mity i nauka - Frida Duell

 

5. Enologia 

Enologia to nic innego, jak nauka o winie. Można ją zgłębiać na studiach podyplomowych na wielu uczelniach w Polsce, a nawet na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Absolwent studiów zyskuje wiedzę z zakresu wina - jego produkcji, typologii, upraw i pielęgnacji winorośli. Co najistotniejsze...kierunek uwzględnia degustację podczas zajęć, także naprawdę warto! :) 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska