Zapowiedzi muzyczne - kwiecień 2017

 

W tym miesiącu na scenie znów pojawią się legendarne zespoły. Deep Purple, Quiet Riot i Ray Davies wracają na scenę, by pokazać młodszym, jak to się robi. Co na to młodsze pokolenie? Przekonajmy się!

Gorod - Kiss the freak - 1 kwietnia

Nowa epka francuskiego zespołu metalowego. Jak twierdzą sami muzycy, jest to ich najodważniejszy projekt związany z najnowszą trasą koncertową, podczas której zagrają z zespołami grającymi muzykę cięższą niż ta, którą grają Gorod. Nowy minialbum to podniesienie sobie poprzeczki - znacznie mniej czasu na nagrania i tekstów i inny rytm pracy. Muzycy przyznają, że jeszcze nigdy nie przyszło im pracować w tak dużym stresie i z taką intensywnością. Wyniki tej pracy poznamy już niedługo.

 

Royal Thunder - WICK - 7 kwietnia

Trzeci album amerykańskiej grupy łączącej niechlujne, ciężkie brzmienie grunge’u lat 90. i klasyczny rock z elementami psychodeli. Zaskakujące połączenie daje efekty - Royal Thunder przywracają do życia klikaty końca ubiegłego wieku z nowym singlem „April Showers”.

 

Deep Purple - InFinite - 7 kwietnia

Tego zespołu nikomu nie trzeba przedstawiać. Legendarna grupa powraca, by dać swoim fanom kolejny album. InFinite to od dawna oczekiwany, dwudziesty już album studyjny Deep Purple, złożony z 10 nowych kawałków. Zapowiada on trasę „The Long Goodbye Tour”. Czyżby zespół chciał pójść śladami Black Sabbath i odejść na emeryturę z hukiem? Poniżej „Time for Bedlam”, singiel otwierający album.

 

Father John Misty - Pure Comedy - 7 kwietnia

Działał w wielu zespołach, miał swój udział w kawałkach m.in. Lady Gagi czy Beyonce. Od 2004 roku regularnie tworzy solo, choć jako Ojciec John znany jest dopiero od 2012 i już zapisał się na kartach historii jako niezależny artysta igrający z mediami. Jego muzyka inspirowana jest Velvet Underground oraz solową karierą Reeda. „Pure Comedy” charakteryzuje się delikatnym rytmem, który przypomina styl Eltona Johna.

 

Jakub Herfort - Jakub Herfort - 7 kwietnia

Tanecznym krokiem przeszedł przez wszystkie poziomy 9. edycji Mam Talent, tym samym zapewniając sobie zwycięstwo. Jakub Herfort to muzyk, który wraz ze swoją muzyką wnosi klimat lat 70’. Miejmy nadzieję. że wygląd Ritchiego Valensa i energia w głosie przyniosą mu sukces.

 

Leeroy Stagger - Love Versus - 7 kwietnia

Jedenasty album Staggera zapowiada się optymistycznie. „Love Versus” to połączenie różnych gatunków, w tym popu, rocka i muzyki roots, czyli amerykańskiego folku. „I want if all”, jak mówi sam artysta, to wyjątkowy kawałek. Pomysł przyszedł do niego podczas rozmyślań nad tym, jak rzadko dziękujemy, w porównaniu do tego, jak często myślimy o tym czego potrzebujemy i na co naszym zdaniem zasługujemy. Piękna myśl, nieprawdaż?

 

Ray Davies - Americana - 21 kwietnia

Były frontman The Kinks wychodzi do fanów z nowym solowym albumem. Jego nazwa, „Americana”, jest prawdopodobnie odniesieniem do gatunku roots. Jest to pierwszy album artysty od 2008 roku, na którym zobaczymy nowy materiał. Wspierał go będzie zespół Jayhawks.

 

Quiet Riot - Road Rage - 21 kwietnia

Legendy z Los Angeles wracają na rynek z nowym albumem po 11 latach. Do Frankiego Banali dołączą - były członek grupy, basista Chuck Wright, gitarzysta Alex Grossi i nowy wokalista, były członek Adler’s Appetite, Seann Nicols. Jak mówi Banali, album będzie składał się z zupełnie nowych kawałków, które mają utrzymywać styl Quiet Riot, ale jednocześnie pchając zespół naprzód muzycznie.

 

Gorillaz - Humanz - 28 kwietnia

Animowany zespół Damona Albarna i Jamiego Hewletta wydaje nowy krążek, a my wiemy o nim już prawie wszystko. W sieci można odsłuchać już 4 kawałki, które mają znaleźć się na płycie. Jak zwykle zespół stawia na muzyczny miks gatunkowy, zapraszając do współpracy wielu artystów, między innymi De La Soul, Jehnny Beth z Savages, Grace Jones. Wśród gości na płycie mają się znaleźć także Noel Gallagher z Oasis i Rag’N’Bone Man, którego „Human” króluje na listach przebojów.

 

The Cranberries - Something Else - 28 kwietnia

Irlandzki zespół utworem „Why?” zapowiada nowy akustyczny album, który będzie nam dane odsłuchać na koniec kwietnia. Na płycie znajdą się trzy nowe kawałki - „The Glory, który powstał w sali prób Irish Chamber Orchestra, „Rupture, opowiadający o depresji i problemie poradzenia sobie z nią, natomiast utwór „Why?powstał po śmierci ojca Dolores.

W tym miesiącu pojawi się kilka dobrze znanych nam wykonawców na równi z debiutantami. Kto przyciągnął waszą uwagę? Czyja płyta ozdobi waszą półkę? Dajcie znać w komentarzach.

 

 

Korekta: Aleksandra Borkowska

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska